Marts

Ziemas sezona pamazām atkāpjas. Saule jau pakāpusies stipri vien augstāk, kaut gan no rītiem vēl ir visai drēgns. Lielais vairums makšķernieku ir “iekonservējuši” ziemas makšķerēšanas piederumus un dodas pludināt ēsmu upēs un kanālos.

Ziemas sezona pamazām atkāpjas. Saule jau pakāpusies stipri vien augstāk, kaut gan no rītiem vēl ir visai drēgns. Lielais vairums makšķernieku ir "iekonservējuši" ziemas makšķerēšanas piederumus un dodas pludināt ēsmu upēs un kanālos. Sācies teibu, raudu, vimbu un ālantu "medību" laiks.
Šīs zivis tagad ir sevišķi aktīvas un iespējami ir lieliski lomi, ūdeņos, kuros ir kaut neliela straume.
Agrs pavasaris ir gandrīz vienīgais gadalaiks, kad minētās zivis labprāt tver sliekas - labāk kustīgās sarkanās. Bet no diviem trim ūdenstārpiem vai mizgraužiem nespēs atteikties pat sapala, ālanta vai brekša vectētiņš. Protams, nav izslēgts, ka gaidītā vectētiņa vietā gardo kumosu iekāros pusaugu grundulēns vai ķīsītis. Gadās.
No 15. marta ir aizliegta līdaku jebkura veida ķeršana. Šīm zivīm notiek galvenais dzīves process - nārsts.
Copes dienas no 16. - 31. martam.
- 16. marts. Pat visbezcerīgākajā necopes dienā var gadīties negaidīta cope un jūs varat kļūt bagātāks ar trofeju, kāda gadās tikai vienreiz mūžā.
- 17. marts. Kaut gan raudas pašlaik nesmādē ne mēslu slieciņas, ne mušu kāpurus, tās tomēr labprātāk tvers piedāvātos ķikurus kopā ar mizgraužiem vai maksteņiem.
- 18. marts. Ķersies labi, ja vien vējš neiegriezīsies no austrumiem vai ziemeļiem.
- 19. marts. Visu uzmanību veltīsim raudām, kas steidz baroties un kāri kampj ne vien mušu kāpurus, bet arī pēc medus, vaniļas smaržojošu kviešu miltu mīklu.
- 20. marts. Laba diena visu zivju makšķerēšanai.
- 21. marts. Zivis ir sevišķi kūtras, ēsmu tās neņems ne lūdzamas. Vienīgi agrā rītā aktīvas būs vēdzeles.
- 22.23. marts. Šajās dienās makšķernieku lomos būs ne tikai šim gadalaikam parastās zivis - raudas, teibas, bet iespējami arī sapalu, asaru un brekšu kampieni.
- 24. marts. Nekādi dižie lomi nav gaidāmi, jo zivīm zūd apetīte.
- 25. marts. Cope saplaks, tomēr drīkst cerēt uz apmierinošiem lomiem.
- 26. - 27.marts. Diemžēl makšķerniekiem šīs dienas būs nelabvēlīgas.
- 28. - 29.marts. Upēs gaidāmi labi, dažviet pat teicami vimbu, raudu, teibu un asaru lomi.
- 30.marts. Nekādi dižie lomi nav gaidāmi, tāpēc pārbaudiet makšķernieka piederumus un gatavojieties jaunajai copes sezonai.
- 31.marts. Ezeros, upīšu, novadgrāvju ieteces apvidū, ēsmai izmantojot mēslu slieciņas un mušu kāpurus, ķersies ne vien raudas, asari un brekši, bet var pagadīties arī kāds no ziemas snaudas pamodies izsalcis līnis.
Ne asakas vēlot, Raivo Āķītis

Citu datumu laikraksti

 • “Baltā puķe” pulcē ilzenietes

  Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībnieces nākamajā nedēļā dosies uz Valmieras Drāmas teātri vērot izrādi “Sādžu dakteris”.Ilzenes pagasta...

 • Luterāņu draudze Apē vēlas celt baznīcu

  Aprīlī apritēs desmit gadi, kopš Apē darbojas evaņģēliski luteriskā draudze. Kopīgi nolemts, ka jubileju draudze plašāk atzīmēs vasarā, kad paredzēts...

 • Aicina nodot kaitīgos medikamentus

  Pēdējo dienu laikā ir konstatēti jauni saslimšanas gadījumi, ko izraisījusi Baltkrievijā ražotā medikamenta “Askofēns P” sērijas 010104 lietošana....

 • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

  Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

 • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

  Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

 • Apbalvo čaklākos izplatītājus

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...