Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Masierei “pļaujas laiks” ir pavasarī

Masiere Sarmīte Sausā ir gandarīta, ka strādā tādu darbu, kas patīk. Lai arī būt masierei nav viegli, viņa ir priecīga par katru klientu, kas no salona aiziet smaidošs un apmierināts.

Masiere Sarmīte Sausā ir gandarīta, ka strādā tādu darbu, kas patīk. Lai arī būt masierei nav viegli, viņa ir priecīga par katru klientu, kas no salona aiziet smaidošs un apmierināts.
Par masieri Sarmīte Alūksnē strādā piecus gadus.
"Manā dzīvē bija laiks, kad pusotru gadu nekur nestrādāju. Sāka uzmākties depresija un secināju, ka kaut ko ir jādara. Pēc izglītības esmu farmaceite, tādēļ nolēmu pilnveidot zināšanas šajā jomā. Sapratu, ka kļūt par masieri ir mans aicinājums. Tagad esmu priecīga, ka dzīvē esmu atradusi savu īsto vietu. Ļoti labi saprotos ar kolēģi Līgu Tomsoni, solārija "Solero" īpašnieci," saka alūksniete S. Sausā.
Viņa atzīst, ka izvēli - kļūt par masieri - nenožēlo. "Man patīk, ka varu cilvēkiem palīdzēt. Bieži vien masāža cilvēkiem uzlabo garastāvokli. Patiesībā cilvēkam vajag maz, lai viņš būtu laimīgs. Ja jūtu, ka klientam ir labi, tad arī es jūtos tāpat," apgalvo S. Sausā.
Darbs ir grūts, bet patīkams
Viņa neslēpj, ka visgarākās darbdienas ir pavasarī, jo tad ir visvairāk klientu. "Mostas daba un mostas arī cilvēki. Visiem gribas būt skaistiem un sakoptiem. Ir tādi, kas vēlas redzēt ātru rezultātu, bet ne vienmēr tas ir iespējams. Masāža cilvēkam palīdz atbrīvoties no daudzām slimībām, tomēr ar šo metodi nevar palīdzēt, ja slimība ir ielaista. Mani klienti pārsvarā ir sievietes, kas masāžu vēlas skaistumkopšanas nolūkos.
Pašlaik aktuāla problēma ir celulīts. To nevar izārstēt tikai ar masāžu, jo cilvēkam arī pašam ir jārūpējas par savu veselību, jādomā, ko lietot uzturā, jādzīvo aktīvs dzīvesveids vai vismaz jācenšas katru dienu vingrot. Lai atbrīvotos no celulīta, reizēm uz masāžām ir jānāk trīs līdz četrus mēnešus. Ir apmeklētājas, kas masāžu vēlas labsajūtai," saka S. Sausā.
Alūksniete akcentē, ka daudzi, iepazīstot masiera darba ikdienu, secina, ka tas nav priekš viņiem.
"Ja ir stiprs gribasspēks, tad var daudz izdarīt. Masiera darbs nav viegls. Tas prasa spēku un stipras rokas. Tāpat ir nepieciešamas zināšanas par medicīnu, arī prasības, lai veiktu sertifikāciju, ir augstas. Nepareizas masēšanas rezultātā var panākt pretēju rezultātu – sāpes var saasināties," norāda S. Sausā.
Tabletes vietā izvēlas masāžu
Viņa atzīst, ka darbā ir svarīgi rast kontaktu ar katru klientu, jo tad ir vieglāk strādāt.
"Man ir bijis maz apmeklētāju, ar kuriem neesmu spējusi rast kopīgu valodu. Viss, ko masāžas laikā ar klientu izrunāju, paliek starp mums. Es nedrīkstu pēc tam iet pa pilsētu un stāstīt, cik kurš ir liels pļāpa un ka viņam ir celulīts. Masieris, kas tā dara, neiemanto klientu uzticību," bilst masiere.
S. Sausā masē ne tikai ar rokām, bet veic arī vakummasāžas.
"Tā ir iecienīta metode, kuras laikā ādu masē ar spiedienu, tādējādi aktivizējot šūnas un atbrīvojot no audiem jaunu enerģiju. Tās princips ir līdzīgs kā ārstnieciskās bankas. Pēc tam āda ir gluda, veselīga un rožaini sārta. Vakummasāžu mediķi iesaka cilvēkiem, kam nepieciešams stimulēt asinsriti.
Veicu arī masāžu, kur ķermeņa daļas ietinu speciālā plēvē, tādējādi stimulējot asinsriti un izvadot no organisma šlakvielas. Ir iecere iegādāties ultraskaņas aparātu. Ar to masējot var gūt efektīvu rezultātu," skaidro masiere. Viņa akcentē, ka pavasarī iecienītākā esot vakummasāža, bet visvairāk klientu izvēlas klasisko masāžu, ko veic ar rokām.
"Agrāk masāža nebija tik pieprasīta un populāra kā pašlaik. Tagad tā ir gandrīz kā modes lieta. Cilvēki apzinās, ka reizēm veselības problēmas var atrisināt bez medikamentiem, bet ar masāžu," saka S. Sausā.
Aizmigušos jāmodina ar kutināšanu
Masiere ir pārliecināta, ka ikviena konkurence stimulē strādāt labāk. "Lai arī Alūksnē ir daudz masieru, cits cita darbu neskaužam. Gluži pretēji – mēs lieliski saprotamies un reizēm viena pie otras konsultējamies. Katrai ir savi klienti, jo cilvēki paši izvēlas sev tīkamāko speciālistu.
Manuprāt, ja apmeklētāju neapmierina konkrētā masiera sniegtie pakalpojumi, tad nevajag sevi mocīt un nākt. Latvieši tādi ir, ka reizēm baidās atteikt un jūtas neērti, bet šo rakstura īpašību vajadzētu izskaust," viņa klāsta.
S. Sausā norāda, ka masāžas laikā cilvēks atbrīvojas, tādēļ ir bijuši gadījumi, kad klients aizmieg. "Reizēm ir nācies kutināt kāju pēdas, lai viņu pamodinātu.
Vienmēr nav nepieciešams iet pie profesionāla masiera, jo arī cilvēki paši sev var palīdzēt.
Esmu dzirdējusi gadījumus, kad saka: "Man darba kolēģe nedaudz pamasēja kaklu un palika labāk." Neprofesionālis sniegt paziņam garu masāžas kursu vēlas reti, jo tas ir nogurdinoši un grūti. Man bieži ir teikuši, kā es tik ilgi varot izturēt un masēt, bet esmu pieradusi. Svarīgi, lai roku āda vienmēr būtu mīksta. Tām jābūt tīrām, sausām un siltām, lai klientam to pieskārieni būtu patīkami," uzsver S. Sausā.
"Tagad preses izdevumos ir daudz informācijas par pašmasāžām. Nevajag baidīties darba laikā kolēģim pamasēt kaklu vai plecus. Pēc nogurdinošām darba stundām var pamasēt sev aiz ausīm. Arī tas palīdz atgūt nedaudz mundruma," iesaka S.Sausā.
Atteikt masāžu dēlam nespēj
Masiere atzīst, ka ir mājas cilvēks. "Man patīk būt mājās kopā ar ģimeni. Pēc darba vislabprātāk relaksējos, strādājot dārzā, kur varu radīt ap sevi skaistu vidi. Lai arī daudz strādāju, sevi neuzskatu par darbaholiķi.
Domāju, ka cilvēks dzīvē var daudz izdarīt, ja viņam ir stiprs gribasspēks. Protams, visu nevar iegūt uzreiz, ir jābūt pacietīgam un jātic, ka izdosies. Ja sēdēsi un raudāsi, ka nekas neizdodas, tad tā arī būs. Man čīkstētāji nepatīk," apgalvo S.Sausā.
Viņa atklāj, ka enerģiju un spēku gūst no ģimenes locekļiem. Sarmītes vīrs Aivars ir SIA "Building" izpilddirektors. Dēls Jānis ir Tehniskās Universitātes otrā kursa students, bet meita Sabīne mācās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komerczinību novirziena 10.klasē.
"Dzīvojam kopā ar mīļo vecmāmiņu Valiju, kas ir eksperts stādu audzēšanā. Lai arī dēls studē Rīgā, katru nedēļu brauc uz mājām. Kopā svinam dzimšanas dienas, vasarā atpūšamies dārzā un cepam šašlikus. Labprāt braucam pie jūras, kur vairākas dienas dzīvojam teltī," stāsta S.Sausā.
"Maniem ģimenes locekļiem daudzi saka: "Jums jau labi, viss ķermenis izmasēts." Nu nav jau tik labi, jo negribas mājās strādāt. Pieļauju, ka reti cilvēki ar prieku arī mājās veic darba pienākumus. Ja mājiniekiem masāža nepieciešama veselības uzlabošanai, tad noteikti masēju, bet ir reizes, kad palutinu tāpat vien. Nevaru atteikt, ja dēliņš novelk kreklu un mīļi palūdz pamasēt muguru.
Sevi gan nežēloju un reti lutinu ar masāžām, tomēr vajadzētu to darīt biežāk," viņa atklāj.
S. Sausajai mīļākais gadalaiks ir vasara.
"Domāju, ka tad visi cilvēki jūtas labi, jo ir silts laiks. Viņi kļūst atraisītāki un laimīgāki. Žēl, ka vasara ir tik īsa, bet arī ziemā nav slikti, tad var nedaudz paslinkot, jo vakari ir garāki un mierīgāki," domā masiere.
Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Sarmīte Sausā.
Dzimusi: 1962.gada 14.janvārī.
Profesija: masiere.
Ģimene: vīrs Aivars, bērni Jānis un Sabīne.
Vaļasprieks: strādāšana dārzā.
Moto: cilvēkam visu mūžu pēc kaut kā ir jātiecas. Ja ir stiprs gribasspēks, tad var daudz sasniegt.

Citu datumu laikraksti

 • Salāti “Rīts” un bumbieri alus mīklā

  Ir pavasaris, dabas atmodas laiks, kad visi gribam izskatīties skaisti un slaidi. Lai ēdienkartē samazinātu kaloriju daudzumu, piedāvāju gatavot...

 • Bumbieris karameles mērcē

  Bumbieris.Bumbieris 1 bumbieris 200 g ūdens 100 g cukura 2 anīsi Karamele 200 g cukura 50 g glukozes 75 g ūdens Cepums "Kokosriekstu...

 • Katrai puķei savs niķis

  Dīfenbahija. Dīfenbahiju dzimtene ir Vidusamerikas un Dienvidamerikas tropi. Dīfenbahijas ir izplatīts košumaugs, taču nozīmīgas ir tikai dažas no 30...

 • Annijas bode

  Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī.Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī. Vienu pēc otra viņa noliktavas kaktā iemeta trīs...

 • Krāsim savai nākotnei

  No 2001.gada 1.jūlija Latvijā ieviesa pensiju sistēmas otro līmeni. Piedalīšanās tajā ir obligāta tiem, kuri ir jaunāki par 30 gadiem.No 2001.gada...

 • Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

  Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.Visus...

 • Aunam jādodas ārpus mājas

  AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

 • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

  Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...