Mastā uzvelk NATO karogu

Karavīri: iesaistās kopējā drošības sistēmā.

Karavīri: iesaistās kopējā drošības sistēmā
Alūksnes iedzīvotāji un skolu jaunieši vakar pulksten 12.30 vēroja, kā Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīri mastā pie pilsētas administratīvās ēkas pacēla NATO karogu.
Tas simbolizē Latvijas iestāšanos Ziemeļatlantijas aliansē, Briselē pie NATO galvenās mītnes tagad plīvo Latvijas karogs. Emblēmas aplis zilajā karogā apliecina dalībvalstu vienotību, bet kompass - kopējo miera ceļu. Karavīrus, viņu ģimenes un pilsētas iedzīvotājus vēsturiskajā dienā sveica Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāns Ilmārs Marhels, komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Rinalds Buls un Alūksnes domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš. "Iestājoties NATO, esam ieguvuši ne tikai drošības sajūtu, bet arī saistības. Iekļaušanās kolektīvajā drošības sistēmā nozīmē to, ka mūsu karavīriem ir jādod savs ieguldījums miera sargāšanā un stiprināšanā visā pasaulē," akcentē R.Buls.
Pašvaldības vadītājs G.Bērziņš atgādina, ka Alūksne ir vēsturiski saistīta ar armiju no seniem laikiem. Pilsēta vienmēr ir bijusi pie robežas. Pēc mēneša tā būs Eiropas Savienības robeža. Jau tagad Alūksnē jūtamas pārmaiņas, kas saistītas ar bataljonu. "Torņa ielā ir sākta karavīru dienesta viesnīcas rekonstrukcija. Šovasar sakarā ar NATO mācībām tiks renovēta sākumskola. Tās labiekārtošana būs militārā dienesta dāvinājums," norāda G.Bērziņš. Turpinās pašvaldības sarunas ar Nacionālo bruņoto spēku vadību par dienesta dzīvokļu un sporta bāzes celtniecību.
Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā par NATO un tās miera uzturēšanas misiju stāstīja Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona virsleitnants Edgars Šneiders.
Viņš piedalījies misijā Albānijā un Kosovā, lai nodrošinātu drošus dzīves apstākļus šo valstu iedzīvotājiem. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar karavīru ekipējumu un ieročiem, kā arī apskatīt zīmējumu konkursa "Latvija NATO" darbu izstādi. Konkursa uzvarētāji saņēma atzinību un iespēju 7.aprīlī piedalīties šaušanas apmācībā ar pistoli un triecienšauteni Strautiņu poligonā. Kopā ar karavīriem uz turieni dosies Karīna Kliesta, Gints Berļakovs, Anna Ščerbaka (visi no Alūksnes vidusskolas), Laura Apraksina un Rihards Gross (Alūksnes sākumskola).
Šajā dienā iedzīvotāji nolika ziedus 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa kalnā, garnizona un Karvas Brāļu kapos, noskatījās filmu "Baiga vasara" un klausījās Igo koncertu. Vakarā bija svētku salūts, pēc kura karogu noņēma.

Citu datumu laikraksti

  • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

    Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

  • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

    Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

  • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

    Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...