Maz interesējas par arodskolu

Apes arodvidusskolā piektdien, 16.aprīlī, rīkoja Atvērto durvju dienu, kurā interesentus iepazīstināja ar skolu un tajā apgūstamajām izglītības programmām.

Apes arodvidusskolā piektdien, 16.aprīlī, rīkoja Atvērto durvju dienu, kurā interesentus iepazīstināja ar skolu un tajā apgūstamajām izglītības programmām.
"Šogad Atvērto durvju dienu apmeklēja vairāk interesentu nekā pērn, taču aktivitāte ir maza," laikrakstam stāsta Apes arodvidusskolas direktors Jānis Pops.
Direktors pauž, ka vairums interesentu bija tādi, kas šogad absolvēs 9.klasi bez atestāta un iegūs tikai liecību. "Šādi audzēkņi parasti tālāk mācās arodskolā, pedagoģijas korekcijas grupās, kur iegūst pamatizglītību un zemākā līmeņa profesionālo izglītību," apgalvo skolas direktors.
Viņš atzīst, ka tagad arodskolās raksturīga tendence veidot pedagoģijas korekcijas grupas. Apes arodvidusskolā 2.kursā ir šāda grupa - no uzņemtajiem 16 audzēkņiem tajā mācās vairs tikai puse, pārējie skolu ir pametuši.
"Īstenībā tā ir problēma valsts izglītības sistēmā - audzēkņi ar vājām zināšanām, kuri nespēj pēc 9.klases iegūt atestātu un kuriem pēc tam nav iespēju mācīties tālāk," spriež J.Pops.
Šogad Apes arodvidusskolā mācās 154 audzēkņi, šajā mācību gadā skolu absolvēs 55 pēdējā kursa audzēkņi. Nākamajā mācību gadā 1.kursā plāno uzņemt 60 jauniešus. J.Pops pieļauj, ka nākamgad skolā būs problemātiski nokomplektēt grupas dažādu programmu apguvei.
"Visvairāk jauniešus interesē galdnieka kvalifikācija, kā arī automehāniķa arods. Diemžēl uz skolu nāk maz meiteņu," bilst direktors.
J.Pops uzsver, ka šogad Alūksnē Uzņēmēju dienās būs iekārtots stends par skolu un tās aktualitātēm. Pērn šādā pasākumā neesot trūcis interesentu. Apes arodvidusskolas direktors cer, ka tā būs arī šogad.

Citu datumu laikraksti

 • Sāpes nespēj izdzēst sievietes dzīvotspēju

  Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur sastapt Noru Arāju. Toties Ombas dzīvesvietu parādīs pat bērni.Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur...

 • Deputāti paziņo par ienākumiem

  Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe ienākumu deklarācijā Valsts ieņēmumam dienestam norādījis, ka pērn domē nopelnījis algu...

 • Veic darījumus ar nekustamiem īpašumiem

  Alūksnē nesen sācis darbu SIA “Vidzemes īpašumi” birojs, kas veiks darījumus ar nekustamiem īpašumiem, sniegs juridiskus pakalpojumus un finanšu...

 • Pagasta tautas namam ir jauna vadītāja

  No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna vadītāja - ilzeniete Linda Vērse. Viņa ir arī līnijdeju pasniedzēja.No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna...

 • Apzinās piesārņotas vietas mežos

  Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība veltīta mežu atjaunošanai un jaunaudžu kopšanai.Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība...

 • Organizē profilaktisko reidu

  Alūksnes policija 7.aprīlī profilaktiskajā reidā pārbaudīja 30 automašīnas, informē Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds...