Mazdārziņā darbi iekavējas laika apstākļu dēļ

Sliktie laika apstākļi šopavasar izjaukuši ierastos darbus dārzā, zeme ir pielijusi, bet mazdārziņu īpašnieki gaida, kad varēs sākt sēt un stādīt.

Sliktie laika apstākļi šopavasar izjaukuši ierastos darbus dārzā, zeme ir pielijusi, bet mazdārziņu īpašnieki gaida, kad varēs sākt sēt un stādīt.
Alūksniete Gita Jukštaka šonedēļ stāda runkuļus, iestādījusi arī sīpolus, bet burkāni dārzā jau ir sadīguši. "Burkānus paspēju iesēt pirms mēneša. Bija sagatavotas vagas kartupeļiem, taču sāka līt," stāsta G.Jukštaka.
Šonedēļ paredzēts stādīt kartupeļus, arī agros. "Kartupeļi izaug labi, šogad pietika visai ziemai, arī stādīšanai būs," atzīst viņa. G.Jukštaka atklāj, ka pērn paveicies, jo nav bijis jācīnās ar Kolorādo vabolēm un kartupeļu lakstu puvi. "Galvenokārt sastādīju agros kartupeļus, tie paspēja nogatavoties, tāpēc šīs kaites neskāra," uzsver G.Jukštaka. Mazdārziņa īpašniece nekad neievēro ieteikto stādīšanas laiku, taču par sliktu ražu nevarot sūdzēties.
Viņai esot grūti prognozēt, kad šogad varēs sagaidīt pirmo kartupeļu ražu. "Citreiz jau pirmajā maijā varēja stādīt kartupeļus," apgalvo G.Jukštaka. Mazdārziņā viņa izaudzē visas saknes, taču problēmas sagādā cīņa ar zagļiem.

Citu datumu laikraksti

  • Ar varu neprotu lauzties aizslēgtās durvīs

    Brīvos brīžos strautiņiete Tija Āboliņa sapņo par ģimenes lauku māju un paklausīgiem bērniem. Ģimene - vīrs Sarmis un bērni Annija un Roberts - ir...

  • Piedalās atceres konferencē

    Vācijā notika starptautiska konference, veltīta Bībeles tulkotāja latviešu valodā E.Glika 300. nāves gadadienas atcerei.Vācijā notika starptautiska...

  • Deputāti atklāj savus ienākumus

    Alūksnes pilsētas domes deputāte, Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule deklarācijā norādījusi, ka domē pērn nopelnījusi 7807,81 latu.Alūksnes...