Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazliet tuvāk veselības centram 13

Alūksnes novada pašvaldība turpina virzīt ieceri par Alūksnes veselības veicināšanas pakalpojumu centra būvniecību pilsētas centrā – Lujāna drupu teritorijā.

Jautājumu par projektu “Investīciju piesaiste un līdzdalība veselības veicināšanas pakalpojumu centra izveidei Alūksnes pilsētā” šonedēļ skatīja tautsaimniecības un finanšu komitejās. Starp deputātiem raisījās dažādu viedokļu apmaiņa. Šobrīd ir izstrādāta centra ēkas skice, kas jau apstiprināta Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā. Tagad pašvaldība grasās izsludināt iepirkumu centra ēkas tehniskās dokumentācijas izstrādei. Šim mērķim būs nepieciešams liels finansējums – vismaz pusmiljons eiro.

Vajag sabiedrisko
apspriešanu
Deputāts Laimonis Sīpols rosināja rīkot sabiedrisko apspriešanu par iecerēto būvniecību. Deputāts Ainars Melders taujāja, vai iedzīvotājiem pašvaldība publiski ir parādījusi centra skici, un to, kurš nesīs atbildību, ja šis projekts “neaizies”. “Esošā skice ir izstrādāta viesnīcai un masāžas telpām, nevis veselības centram, bet viesnīcai ministrija neakceptēs finansējuma piešķiršanu. Vajag iestrādāt arī to, ka – ja nebūs investora, tad centru neprojektēs,” sacīja A.Melders. Pašvaldības projektu koordinatore Anda Lejasblusa atzina, ka jaunajā Alūksnes novada teritorijas plānojumā Lujāna drupu teritorija ir noteikta kā publiskās apbūves zona, tādēļ publiskā apspriešana nav obligāta.
Tautsaimniecības komitejā domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers skaidroja, ka šobrīd skice netiek popularizēta, jo centra ēkas vizualizācija var mainīties. “Skice tapa, lai izprastu objekta apjomus un iespējas. Tas nebija viegli, jo teritorija atrodas parka ietvaros. Mērķis nav radīt centru tādu, kāds tas attēlots šā brīža skicē – tagad gaidīsim arhitektu idejas gan centra vizualizācijas formām, gan telpu izvietojumam. Un tad diskutēsim ar sabiedrību un uzklausīsim iedzīvotāju viedokļus. Centra būvniecībā joprojām pašvaldības potenciālais sadarbības partneris ir uzņēmējs no Igaunijas. Tiks izstrādāts biznesa plāns. Ministrijā veselības centra ideja ir vairākkārt prezentēta, pašvaldība ir savas kārtis atklājusi un nav slēpusi, ka centrā būs arī naktsmītnes,” klāstīja Dz.Adlers.

Izmaksas – uz pusēm
L.Sīpols pauda, ka veselības centra projekts ir ļoti apjomīgs, pusi tā izmaksu segs Alūksnes novada pašvaldība, otru pusi - uzņēmējs ar savām investīcijām. “Kāda tad būs uzņēmējdarbības forma, kad centrs būs uzbūvēts? Turklāt labā prakse tomēr ir, ka šādu lielu objektu gadījumā rīko publisko apspriešanu,” pauda L.Sīpols. Dz.Adlers atzina – uzņēmējdarbības forma būs ļoti sarežģīta un vēl nav skaidri definēta, līdz ar to potenciālais investors arī vēl nedod skaidru atbildi par vēlmi investēt šāda centra tapšanā. “Paredzēts, ka sākotnēji īpašums – jaunais centrs – piederēs pašvaldībai. Tas radīs problēmas, jo uzņēmējam savas investīcijas būs jāiegulda pašvaldības īpašumā, līdz ar to uzņēmējam ir risks. Alūksnes novada pašvaldība ministrijā ir izteikusi vēlmi, lai atļauj veidot kopīpašumu – šobrīd tāda iespēja nepastāv. Bet pašvaldība radīs priekšrocības, lai pēc centra piecu gadu darbības uzņēmējs varētu atgūt savas investīcijas un atpirkt pašvaldības daļu,” skaidroja Dz.Adlers.

Paredz finansējumu
L.Sīpols atzina – pašvaldība par pusmiljonu eiro gatavos tehnisko projektu, kas ir liela nauda, bet uzņēmējs ne ar ko neriskē, turklāt “jebkurā laikā var nolēkt no vezuma”. Dz.Adlers pauda, ka tās ir nianses, jo, tiklīdz nonāks pie līguma parakstīšanas, visas nianses tikšot atrunātas. “Tuvākā pusgada laikā mums jānokārto juridiskās nianses, jāizsludina izsole centra būvniecībai un jāpiesaista investoru, kurš no tā mirkļa arī uzņemsies atbildību, jo ar viņu tiks noslēgts līgums,” sacīja Dz.Adlers.
Finanšu komitejā nolēma tehniskās dokumentācijas izstrādei paredzēt pašvaldības finansējumu līdz 1,2 miljoniem eiro. Finanšu komitejā deputāti skatīja arī priekšlikumu noteikt, ka projektēšanas līgumu pašvaldība slēdz tikai pēc tam, kad noslēgts līgums ar sadarbības partneri. Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis skaidroja – domas par šādu priekšlikumu dalās, tādēļ uz domes jūlija sēdi virzīs divus variantus: esošo priekšlikumu un to, ka projektēšanu tomēr veic jau pirms līguma ar sadarbības partneri noslēgšanas. “Pieņemot lēmumu, ka projektēšanu uzsākam tikai tad, kad noslēgts līgums ar sadarbības partneri, varam būtiski paildzināt kopējo procesa gaitu,” sacīja A.Dukulis. ◆

Komentāri 13

!

kaut kas tik murgains sen nebij lasīts. Paši viņi maz saprot, ko lemj un dara?

pirms 4 gadiem, 2016.07.22 10:55

ko

drausmas..par ko mums šāda sērga - domē?????
Nu jau jebkādam saprātam iet pāri...vienalga kādā ceļā, vienalga no kā pagrābt, ka tik milzu nauda....

pirms 4 gadiem, 2016.07.22 16:37

....

Vai kāds iedzīvotājiem jautās, vai tiešām vajag tādu centru, kuru nevarēs vietējie izmantot, jo gluži vienkārši nevarēs nopirkt tādu pakalpojumu? Kāpēc nenotiek iedzīvotāju aptauja, ja ieguldīs tik milzīgu pašvaldības budžeta naudu? Mums ir citas vajadzības, kas ir nepieciešams novada cilvēkiem. Cik daudz mēs atļaujamies ārstēties sanatorijā Jūrmalā, Līgatnē vai citur? Pašvaldība nenodrošina iedzīvotāju vajadzības jau tagad. Pašvaldības ēkas nolaistas...utt.

pirms 4 gadiem, 2016.07.22 18:17

Vera

Mums vajag jauku, visiem pieejamu bibliotēku, sakārtotus sporta laukumus pie visām 3 skolām, izremontētu skaistu pili, pils zāli, sakārtotas ietves...lai galvu nevar nolauzt...ārstus, lai veselība turētos, u.t.t. nevis abstraktu centru un uz sezonu pilssalu sabūvētu, kur visa neskartā daba tiek sagandēta! Atkal tikai dažu kabatu pildīšanai, vai vienreiz nav gana kampt? kad beidzot pietiks? Tuvojas vēlēšanas, atlikušajai tautai ir jādomā ar galvu par ko balsot!

pirms 4 gadiem, 2016.07.23 07:18

Peteris

Neko Jums nevajag,
Pilseta puslidz savesta kartiba, klubs uzcelts, tilts, skatu tornis uz salu prieks aiziet.
Protams pildas daziem kabatas , bet tak rezultats ir

pirms 4 gadiem, 2016.07.23 09:49

Ostapss

Mums ļoti vajag šo centru! Vai Domes galvenās dāmas jau Ķīnā neveica SPA centra speciālistu atlasi? Ķīnā jau gudri speciālisti!

pirms 4 gadiem, 2016.07.24 16:45

Cien. Līga Vīksna!

Jums noteikti ir dūša pajautāt iedzīvotāju vārdā, kāpēc par tādiem lieliem, ekskluzīviem tēriņiem netiek aptaujāti iedzīvotāji, ja tiešām pilsētā trūkst gan normāli pieejamas bibliotēkas un lasītavas, gan vēl daudzu citu melnajiem, mazajiem vajadzīgu lietu. Ne mums tas ekstrācentrs būs vajadzīgs.
GAIDĀM ATBILDI - kāpēc tiek ignorēti pilsētas un novada iedzīvotāji?!

pirms 4 gadiem, 2016.07.23 22:00

Līga Vīksna

Paldies par ieteikumu - centīsimies noskaidrot un sniegt atbildi!

pirms 4 gadiem, 2016.07.25 12:50

aculiecinieks

Izskatās,ka sporta centrs tiek atlikts vēl uz pāris gadiem :)

pirms 4 gadiem, 2016.07.25 23:08

NUUU

Sporta laukumu pie skolām nav, bibliotekā neiekļūstams, sporta angārs pussabrucis, pie mākslas skolas ēka pamazām brūk kopā, uttttt
BET- mums būs milzīgs SPA kur Ķīnas ekskursantiem plunčāties..
Dažas ietves- piemēram - Uzvaras ielā vairs par ietvēm vispār nevar nosaukt, bet pusmiljons jau SPA projektam, sīkums ka nav galvenā investora, bet pusmiljons jau ar visām otkatkām tak jau darbojas..

pirms 4 gadiem, 2016.07.26 08:37

???

avīzē rakstīja, ka projektam gan bija vairāk par miljonu un Aljas birojam arī bez visas iekārtošanas gandrīz miljons

pirms 4 gadiem, 2016.07.26 08:48

Bet

tad jau vēl trakāk...vienkārši nenormāli!!

pirms 4 gadiem, 2016.07.26 13:00

Citu datumu laikraksti

 • Pilssala - kā odziņa 3

  Pilssala - kā odziņa  17

  Turpinās no 1.lpp. Uzņēmējiem pašvaldības pārstāvji prezentēja ēkas un tai pieguļošās teritorijas labiekārtojuma skiču  projektu un stāstīja par...

 • “Saimnieks meklē saimnieci” Alūksnē

  “Saimnieks meklē saimnieci” Alūksnē

  Šovasar deviņās Latvijas brīvdabas estrādēs skatītāju vērtējumam izrāžu apvienība „Pannas Teātris” nodod jaunāko izrādi - komēdiju „Saimnieks meklē...

 • Audžuģimeņu bērni atpūšas nometnē

  Audžuģimeņu bērni atpūšas nometnē

  Apes novada “Kalnarušķos” vēl līdz trešdienai notiks Latvijas Bērnu fonda atbalstīta vasaras nometne bērniem no aizbildņu un audžuģimenēm. Bērniem tā...

 • Drons – drauds valsts un cilvēku drošībai? 4

  Drons – drauds valsts un cilvēku drošībai?  4

  (Turpinās no 1.lappuses)Bezpilota lidaparātiem jeb droniem kļūstot arvien populārākiem, valdība domā, kā ierobežot šo brīvo lidaparātu lidināšanos....

 • Jauni pasākumi

  Jauni pasākumi

  Nākamās nedēļas nogalē Alūksnē un Apē norisināsies divi nebijuši pasākumi. 16.jūlijā Alūksnē pirmo reizi pulcēsies tūrisma rallija jeb brīvdienu...

 • Vajadzētu kļūt mazliet iecietīgākiem

  Pagājušās nedēļas svētdienas vakarā Engures pagasta kempingā “Abragciema Baloži” kāds puisītis uz brīdi atstāts rotaļājamies ar citiem bērniem smilšu...