Mazpilsētā receptes nezog

Arvien biežāki kļūst gadījumi, kad ārstiem zog receptes, kas galvenokārt saistīti ar mērķi iegādāties psihotropās vielas. Šādi gadījumi reģistrēti Rīgā, arī Daugavpilī, kur poliklīnikā pazudis vairāk nekā 8000 recepšu.

Arvien biežāki kļūst gadījumi, kad ārstiem zog receptes, kas galvenokārt saistīti ar mērķi iegādāties psihotropās vielas.
Šādi gadījumi reģistrēti Rīgā, arī Daugavpilī, kur poliklīnikā pazudis vairāk nekā 8000 recepšu. Mazpilsētās šī problēma nav aktuāla. Laikraksts noskaidroja, ka arī Alūksnē receptes nezog.
Ģimenes ārste Anita Muižniece stāsta, ka viņas praksē neesot bijis neviena šāda gadījuma, kad kāds pacients būtu mēģinājis zagt recepti. Arī no kolēģiem šādu informāciju neesot dzirdējusi. "Neviens man nav prasījis, lai uzrakstu recepti kādai narkotiskai vielai," viņa saka.
"Alūksnes Ziņas" interesējās, vai aptiekās nav bijuši gadījumi, kad pircēji uzrāda aizdomīgas receptes. Ir reģistrēti atsevišķi gadījumi, kad aptieku darbiniekiem uzrādītās receptes likušās neīstas. Tām nav bijis Alūksnes rajona ārstu zīmogs. Receptes bijušas izrakstītas tramadolam (pusnarkotiskai vielai), kas pret aizdomīgo recepti, protams, netika izsniegts.
Ārstiem recepšu pazaudēšanas vai zādzības gadījumā jāziņo Medicīniskās aprūpes un darbspēju ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcijai (MADEKKI) un, protams, policijai. Par to jāinformē arī Valsts farmācijas inspekcija. Šogad MADEKKI saņēmusi informāciju par pieciem šādiem gadījumiem.

Citu datumu laikraksti

  • Piepilda jaunības dienu sapni

    Gaujienieti Mirdzu Bērziņu 2001.gada vasarā piemeklēja liela nelaime - izcēlās ugunsgrēks mājā, kurā viņa dzīvoja, tomēr viņai pietika uzņēmības sākt...

  • Patukšie naudas maki

    Šobrīd dzīvojam savdabīgā tropu klimatā. Nepastāvīgie laika apstākļi sagādā problēmas ne tikai atpūtniekiem, bet arī lauksaimniekiem.Šobrīd dzīvojam...

  • Valsts prezidenta balvas izcīņā iegūst sudraba medaļu

    Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā arī Alūksnes vieglatlētiem bija labi rezultāti.Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā...