Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazpilsēta - tā ir vieta izaugsmei

Nepilnus divus mēnešus Alūksnes pilsētas domē par projektu vadītāju strādā Santa Stopniece.

Nepilnus divus mēnešus Alūksnes pilsētas domē par projektu vadītāju strādā Santa Stopniece. 20.jūnijā Santa Valmierā absolvēja Vidzemes Augstskolas Komunikāciju un sabiedrisko attiecību studiju programmu, iegūstot bakalaura grādu.
Jau studiju prakšu laikā Santa strādāja Alūksnē. Viņai radās sajūta, ka Alūksnē ir vairāk pazīstamu cilvēku. "Vairāki paziņas ieteica nosūtīt CV un motivācijas vēstuli pilsētas domes priekšsēdētājam Guntāram Bērziņam. Viņš bija priecīgs, ka kāds grib atgriezties un kaut ko darīt Alūksnes labā," stāsta Santa. Pēc pārrunām meiteni pieņēma darbā.
Vidzemes augstskolā Santa studēja četrus gadus. Viņai bija jāmācās daudzi mācību priekšmeti, kas ir saistīti ar komunikācijām un sabiedriskajām attiecībām, arī politika un socioloģija. Studējot Santa guva ieskatu daudzās modernajās pamatzinātnēs. Viņa uzskata, ka ir ieguvusi labu izglītību. Katru gadu Santa devās mācību praksē. Santa strādājusi praksē Valmieras televīzijā, Alūksnē Nevalstisko organizāciju centrā, kā arī vācu (Villihas) un latviešu (Alūksnes) jauniešu nometnē, kas notika Jūrmalā.
Santai bija iespēja pusgadu studēt Zviedrijā. "Pusgads Zviedrijā atsvēra gadu šeit. Šobrīd Zviedrijā gūtā pieredze noder darbā, kontaktējoties ar ārvalstu partneriem. Pārzinu, kāda valsts pārvaldes sistēma ir citās valstīs," spriež Santa.
Jauniete nedaudz zina arī zviedru valodu. "Tagad zviedru partneriem varu uzrakstīt dažus teikumus zviedriski - tas cilvēkiem patīk," secina Santa. Studēt Valmierā Santa izvēlējās dažādu iemeslu dēļ - labas studiju programmas, augstskolas sakari ar ārvalstīm, kā arī iespēja studēt par budžeta līdzekļiem.
Iejūtas jaunajā darbā
Santas darba pienākums ir projektu izstrāde pilsētas sociālekonomiskās attīstības veicināšanai sadarbībā ar pašvaldības partneriem Latvijā un ārvalstīs. Viņa šobrīd veido datu bāzi par nesen realizētajiem projektiem. Santai patīk sadarboties ar pašvaldību partneriem. Viņa šobrīd strādā pie vairākiem projektiem, tādēļ vēl nav īstenojusi pašas izveidotos projektus. Jaunā darbiniece izjūt atbalstu no kolēģiem un cer, ka viņas darbs, gūstot pieredzi, kļūs arvien efektīvāks.
Atrod laiku atpūtai
S.Stopniece brīvajā laikā apmeklē Vācu klubiņu, ko organizē Nevalstisko organizāciju centrs, atpūsties palīdz arī ciemošanās un tikšanās ar draugiem. "Ir jāatrod laiks atpūtai. Šovasar vēl neesmu bijusi brīvdienās un arī līdz atvaļinājumam jāpagaida," smej Santa.
Viņa prāto, ka varbūt ar laiku vairs neizdosies neņemt darbu uz mājām. Projektu izveidē jāiegulda daudz darba, var strādāt caurām dienām un naktīm. Visur var mēģināt realizēt kādu projektu, vajadzību ir daudz. "Tad ir jāveido komanda, jo vienam cilvēkam tas nav izdarāms. Mani kā jaunu darbinieci vēl cenšas saudzēt. Ir jārespektē tas, ka cilvēkam ir mājas un ģimene, ir jādod laiks atpūtai," uzskata Santa.
Santai patīk ceļot, cik ir iespējams. Brīvajā laikā viņa apmeklē arī baznīcu un piedalās kristiešu aktivitātēs. "Ceru, ka arī šajā jomā varēšu kaut ko darīt Alūksnē," spriež jauniete.
Nevēlas prognozēt
Pašreizējā darbavietā Santa būtu ar mieru strādāt vismaz divus gadus, bet neko prognozēt viņa negrib. "Šī būs laba pieredze," atzīst Santa. Nākotnē viņa plāno studēt arī pilna laika (klātienes) maģistratūrā kaut kur ārvalstīs. Jaunā projektu vadītāja negrib neko priekšlaicīgi prognozēt, jo varbūt viņa iestrādāsies jaunajā darbavietā un gribēs šeit palikt ilgāk. "Tomēr uzskatu, ka pēc kāda laika ir jāmaina nodarbošanās, lai neieslīgtu rutīnā," viņa ir pārliecināta.
Santa atzīst, ka savā veidā Alūksnē ir lielākas iespējas, nekā Rīgā. Te var izjust, ka viņas darbs ir vajadzīgs. Šeit viņa jūtas īpašāka. Alūksnē, pēc viņas domām, vide ir daudz personiskāka. Iespējams, ka ar laiku Santa gribētu dzīvot un strādāt kaut kur citur, tomēr viņa nevar sevi iedomāties dzīvojam lielā pilsētā. "Alūksne ir laba vieta izaugsmei - šeit dotas plašas iespējas. Šis darbs man ļauj saskatīt Alūksni kā no helikoptera lidojuma. Es sadarbojos ar daudzām pašvaldības institūcijām," spriež Santa.
"Institūcijā, kas darbojas pati par sevi, nevar saredzēt saistību ar pārējo. Mazpilsētai ir raksturīgi, ka vienam darbiniekam ir vairākas funkcijas, līdz ar to cilvēks ir daudzpusīgāks." Lai gan Santas profesija ir komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste, viņa uzskata, ka arī pašreizējais darbs ir saistīts ar sabiedrisko attiecību jomu.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Kāds, kura balsi viņa labi atmin! Ansis! Dārtai pār augumu pārskrien vieglas tirpas, viņa nespēj spert vairs ne soli, nejusts reibonis apņem viņas...

 • Būs pieejami līdzekļi no Eiropas Sociālā fonda

  Eiropas Sociālais fonds ir Eiropas Savienības finanšu instruments cilvēkresursu attīstībai un darba tirgus apstākļu uzlabošanai, kas ilgtermiņā...

 • Kāpēc nenotika "t.A.T.u." koncerts

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve Maskavā.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve...

 • Starp mums, sievietēm, runājot

  Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!".Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!" "Kas noticis,...

 • Ziedu ballē būs vērojama augu dažādība

  Rīgas Latviešu biedrības namā no 10. līdz 13. jūlijam notiks Otrā apvienotā puķu un krāšņumaugu izstāde Ziedu balle.Rīgas Latviešu biedrības namā no...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Dziesmu svētki. 23. Vispārējo latviešu dziesmu svētku programma: 5. jūlijā Doma laukumā pulksten 12.00 - pūtēju orķestru diena (ieeja brīva).Dziesmu...