Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazpilsētas vieglatlēti cīņā nepadodas

Ape nenoliedzami ir sportiska pilsētiņa - to atzīst gan vietējie, gan viesi, kas redzējuši sporta pasākumus ar apeniešu piedalīšanos.

Ape nenoliedzami ir sportiska pilsētiņa - to atzīst gan vietējie, gan viesi, kas redzējuši sporta pasākumus ar apeniešu piedalīšanos. Te cieņā ir dažādi sporta veidi - volejbols, basketbols, motokross, florbols, slēpošana, aerobika un citi. Katru gadu pilsētā notiek Sporta diena.
Labi rezultāti mazpilsētas sportistiem ir valsts vieglatlētikas sacensībās. Apeniešus vienmēr aicina pārstāvēt Alūksnes rajonu izlases komandā. No 1974.gada Apes vieglatlētus trenē Aija Latika. Viņa strādā par sporta skolotāju vidusskolā un pašlaik trenē 45 audzēkņus vecumā no deviņiem līdz 18 gadiem.
Jāmēģina atrast individuālu pieeju
"Katrā no viņiem vēlos saskatīt spējīgu, talantīgu sportistu. Manā treneres darbā noteicošā ir spēja iemācīt pareizi lēkt, mest, skriet, kļūt fiziski stipriem," saka Aija. "Sports ir sports, tajā mēdz būt visdažādākie pavērsieni, arī neveiksmes, gadās traumas. Strādājot ar jauniešiem, ar intuīciju un nojausmas spējām jāmēģina atrast individuāla pieeja," uzskata trenere. Viņa atzīst, ka visiem treniņgrupas audzēkņiem ir potenciāls rezultātu uzlabošanai, jo ir labi fiziskie dotumi.
Veiksmes mazajā olimpiādē
Pēdējās nozīmīgākās sacensības Aijas audzēkņiem bija jūlijā, kad viņi piedalījās Latvijas Republikas skolēnu 56. sporta spēlēs vieglatlētikā. Tajās apenieši startēja rajona izlases sastāvā A un B vecuma grupā. Četri jaunie sportisti - Dita Danenberga, Ketija Klempnere, Anete Kalniņa un Arturs Vinogradovs, kuri mācās D.Ozoliņa Apes vidusskolā, godam pārstāvēja savu pilsētu šajā "mazajā olimpiādē", kur spēkiem mērojas labākie vieglatlēti.
"Karstā jūlija saule Daugavas stadionā ieviesa savas korekcijas, nepieļaujot rekordskrējienus ne apeniešiem, ne viņu konkurentiem, tomēr rezultāti bija atzīstami," vērtē Aija.
Personīgo rezultātu diska mešanā sasniedza Anete, izcīnot 6.vietu. "Šo disciplīnu viņa apguva trīs nedēļu laikā, tātad ir iespējas palielināt rezultātu," uzskata trenere. Anete izcīnīja arī devīto vietu lodes grūšanā. Ketija un Dita startēja, būdamas vienu gadu jaunākas par konkurentēm. Ketija 100 metru priekšskrējienā ieguva 5.vietu, pirmo reizi iekļūstot finālā šajā "sprinteru sabiedrībā". Finālskrējienā viņa bija astotā. Jaunā sportiste sasniedza personīgo rekordu un laboja Apes vidusskolas rekordu 200 metru skrējienā.
Dita Danenberga, startējot pirmo gadu jauniešu grupā un pirmo reizi sacensībās grūžot četrus kilgramus smago lodi, izcīnīja 9.vietu. "Es jau nepadošos, trenerīt, būs vēl labāki rezultāti!" A.Latikai sola Dita un atzīst, ka šī smaguma lode viņai patīkot vislabāk.
"Ļoti priecājos par savas bijušās audzēknes Zaigas Neideres šīs sezonas startiem. Pagājušajā gadā viņa šādās sacensībās ieguva trešo vietu šķēpa mešanā jaunietēm. Zaiga un Arturs ir uzrādījuši stabilākos sasniegumus šajā sezonā," priecājas A.Latika.
Grib kļūt par treneri
"Visaugstāko rezultātu spartakiādē no mūsējiem sasniedza piecpadsmit gadus vecais Arturs Vinogradovs, izcīnot 3.vietu 1500 metru skrējienā. Labs rezultāts ir arī izcīnītā piektā vieta 3000 metru distancē, ņemot vērā, ka šis skrējiens notika pašā svelmainākajā pusdienas saulē," secina trenere.
Arturs Vinogradovs ar vieglatlētiku sācis nodarboties 11 gadu vecumā, kad pēc veiksmīga skrējiena krosā viņu trenēties uzaicināja sporta skolotāja A.Latika. "Sākumā no sporta disciplīnām man patika tāllēkšana un 30 metru sprints, bet tagad patīk arī augstlēkšana," saka Arturs. "Sportā mani saista cīņas gars, kā arī jauni draugi, ko iepazīstu. Patīkamākie brīži, protams, ir uzvaras, it sevišķi, ja laimējas uzvarēt Rīgā un ārpus Latvijas," viņš atzīst. Sarunā Arturs atklāj, ka vēlētos kļūt par sporta pasniedzēju, bet vienaudžiem viņš iesaka vairāk nodarboties ar sportu, jo tas ir veselīgi.
Šoruden Arturs sāks mācības 9.klasē un pilnveidos prasmes vieglatlētikā Murjāņu Sporta ģimnāzijā. Par to vislielākais prieks ir viņa trenerei.
Treniņiem jābūt regulāriem
"Lai sasniegtu labus rezultātus, sportistiem ir neatlaidīgi jāstrādā, jātrenējas. Ir vajadzīga vēlme sportot un ieiet treniņu ritmā. Ja kaut mēnesi būsi izturējis lielo fizisko slodzi un trenējies, "atpakaļ neskatoties", tad turpmāk bez treniņiem būs grūti iztikt un šķitīs, ka kaut kā pietrūkst," viņa atklāj jaunajiem sportistiem.
Apes sportisti gaida līdzjutējus un dalībniekus sportiskajās aktivitātēs, kas notiks šodien Pilsētas svētku dienā.
"No 12.00 līdz 17.00 automašīnu stāvlaukumā notiks sacensības basketbola soda metienos, zābaka un šautriņu mešanā, būs arī jautrie starti un "indiakas" spēle. Volejbola laukumā notiks pludmales volejbola spēles, tātad sportiskās nodarbības būs daudzveidīgas," sola Aija Latika.

Citu datumu laikraksti

 • Saullēkta krāsās

  Beidzot viņai bija izdevies tas, kas jau sen bija jāizdara. Bezgala sāpīga bija šī vīra dubultā dzīve, kura it kā no viņas tika slēpta, bet par kuru...

 • Pirms doties uz ārzemēm

  Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments informē, ka, salīdzinot ar 2002.gadu, šāgada septiņos mēnešos ārvalstīs mirušo un par dažādu noziegumu...

 • Iebilst pret centralizāciju un netaisnīgu finansējuma sadali

  No 1.septembra ārstniecības iestādes finanšu un citu informāciju ar interneta starpniecību nosūtīs Veselības obligātās apdrošināšanas valsts...

 • ES nepieļaus tabakas epidēmijas uzvaru

  ES ir nopietni ķērusies pie sabiedrības pašiznīcināšanās novēršanas jeb, citiem vārdiem, pie tabakas ietekmes uz sabiedrības veselību...

 • Gan pacienti modīsies!

  Viena no visvieglākajām un ātrāk noslēgtajām sadaļām pirmsiestāšanās sarunās ar ES mums bijusi sadaļa par labklājību, uzskata Publisko un privāto...

 • Bez aprūpes nepaliksim

  Pēc valdības uzņemtā kursa uz ES un bezdeficīta budžetu daudziem no mums sāk veidoties priekšstats, ka dzīve kļūst arvien dārgāka, birokrātiskāka,...

 • Saullēkta krāsās

  Vietām koši zaļa lapotne, citur sudrabaina un pelēcīga, citur tumši zaļa vai jau dzeltēt sākusi.3. Vietām koši zaļa lapotne, citur sudrabaina un...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Apes pilsētai - 75. 23. un 24.augustā - Apes pilsētas 75 gadu jubilejas pasākumi.Apes pilsētai - 75 23. un 24.augustā - Apes pilsētas 75 gadu...

 • Armijas formas tērpā prot saglabāt sievišķību

  Alūksniete Dzintra Andrejeva sevi raksturo kā cilvēku, kam vienmēr vajagot darboties un kam piemīt neizsīkstoša enerģija. Viņai vienmēr gribas...