Mazuļiem atsākas nodarbības Bēbīšu skoliņā

Šonedēļ atsākās nodarbības Bēbīšu skoliņā Alūksnē, kurā šogad ir izveidotas divas vecuma grupas - 1,5 līdz 2,5 gadus veciem mazuļiem un 2,5 līdz 4 gadus veciem mazuļiem.

Šonedēļ atsākās nodarbības Bēbīšu skoliņā Alūksnē, kurā šogad ir izveidotas divas vecuma grupas - 1,5 līdz 2,5 gadus veciem mazuļiem un 2,5 līdz 4 gadus veciem mazuļiem.
Uz Bēbīšu skoliņu mazuļus vecāki Alūksnē var vest jau otro gadu. Pērn to izveidoja, lai bērniem, kas vēl neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādes, būtu iespēja regulāri tikties, mācīties iekļauties kolektīvā, darboties un kļūt atraisītākiem. Interese bija, tāpēc nodarbības notiks arī šogad, tikai nu jau divās vecuma grupās. Arī šogad nodarbības būs Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" telpās un tās vadīs pedagoģe Sanita Jurģīte.
Otrdien uz pirmo nodarbību pulcējās četri jaunākās grupas mazuļi kopā ar saviem vecākiem un seši vecākās grupas bērni ar vecākiem. Mazuļi kopīgi veidoja svētku torti, tiesa, gan no plastilīna, aizdedza tortē svecīti, varēja mieloties ar saldumiem un kopīgi spēlēties.
"Manuprāt, Bēbīšu skoliņas nodarbībām ir atdeve, jo tas, ka arī mazajiem bērniem ir iespēja būt kopā un vienam ar otru kontaktēties, viņos daudz ko attīsta. Es ar lepnumu raugos uz mūsu Tomasu un Aleksandru, kas pērn apmeklēja Bēbīšu skoliņu, bet nu jau braši nāk uz mūsu bērnudārzu. Arī uz Ketrīnu un Elvitu Keitu, kas pa vasaru ir izaugušas, jau runā un atkal nāk uz Bēbīšu skolu. Ir prieks, ka pasākumos mazie mani kā skolotāju atpazīst un sveicina, ir prieks augt līdzi bērniem. Esmu gandarīta, ja citiem ir prieks, tādēļ piekritu šogad vadīt nodarbības arī vecākajai grupai, jo pērn uz nodarbībām nāca tikai jaunākā grupa," stāsta S.Jurģīte.
Viņa atzīst, ka nereti māmiņām mājās nav brīva laika, ko pavadīt kopā ar mazo. "Varbūt mammas neiedomājas, ka kopīgi ar bērnu var veidot plastilīna kūku un citādi darboties, tādēļ Bēbīšu skoliņa ir vieta, kur to sākt darīt. Mani patīkami pārsteidza tas, ka no vecākās grupas bērniem neviens neiedomājās pagaršot plastilīna kūku, jo viņi jau zina, kas ir kas. Viņi jau ir lielie gudrinieki un sasnieguši unikālu vecumu. Ar vecākās grupas mazuļiem biežāk iesim ārā un arī ekskursijā pa bērnudārzu, lai viņi jau sāktu iepazīt to, kāda ir dzīve bez mammām un kā dzīvo mazie bērnudārzā. Mazajiem tiks uzdoti arī mājas uzdevumi, kuriem būs jāgatavojas," saka S.Jurģīte.
Bēbīšu skoliņas nodarbības notiks otrdienās Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" zālē. Tā ir pašfinansējuma grupa, jo vecāki par nodarbībām maksā katru mēnesi. 1,5 līdz 2,5 gadus sasniegušajiem mazuļiem nodarbības būs no pulksten 14.00 līdz 15.00, bet 2,5 līdz 4 gadus veciem mazuļiem - no pulksten 15.30 līdz 16.30. Interesenti vēl var pievienoties un doties uz Bēbīšu skoliņu.

Citu datumu laikraksti

  • Mūsu bagātība ir daba un cilvēki

    Saulainā 18.augusta rītā Kolberģī pie pagasta pašvaldības ēkas pulcējās riteņbraucēji ar mugursomām plecos. Šis ir jau piektais gads, kad notiek...

  • Pieņem projektu pieteikumus

    Lauku atbalsta dienestā izsludināta atklāta konkursa projektu pieteikumu pieņemšanas atsākšana Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fonda...

  • Itāļi grib sadarboties ar Alūksnes uzņēmējiem

    Alūksnes pilsētas domes vadība, tautsaimnieku biedrības “Alta” vadītājs Andis Krēsliņš un SIA “Lignos” direktors Ilmārs Kols nesen Alūksnē tikās ar...