Mēbeļu tirgū klusā perioda nav

Ir tirdzniecības nozares, kurās pārdošana norit rāvienveidīgi - drudžaina darba periodi mijas ar "tukšajiem". Mēbeļu tirgotāji strādā vienmērīgi, varbūt tikai pašās gada beigās iet nedaudz "karstāk".

Ir tirdzniecības nozares, kurās pārdošana norit rāvienveidīgi - drudžaina darba periodi mijas ar "tukšajiem".
Mēbeļu tirgotāji strādā vienmērīgi, varbūt tikai pašās gada beigās iet nedaudz "karstāk".
Laiku laikos mājas iekārtošana sākusies ar trīs "vaļiem" - gulta, galds un skapis. Arī pašlaik viena no vispirktākajām mēbelēm ir galds visdažādākajās variācijās.
It kā likumsakarīgi, ka audzis pieprasījums pēc datorgaldiem - tātad dators ienāk ne tikai ofisos, bet pamazām arī mājās.
Visvienkāršākais šāda veida galds bez skapīša maksā aptuveni 30 latus. Sastopama arī veiksmīgas stūra variācijas no 14 latiem līdz 36 vai 40.
Popularitāti nezaudē rakstāmgaldi. Ja ērtību ziņā jums nav lielākas prasības par dažām atvilknēm, tad tāda iegādei pietiks ar 40 līdz 45 latiem. Savukārt kvalitatīva čehu "Ramas" ražojuma biroja mēbele var maksāt pat 90 latus.
Bez galda neiztikt arī virtuvē. Daudzdzīvokļu māju nelielo virtuvju saimnieki iecienījuši galdus ar nolaižamām virsmām. Vislētākā šāda mēbele maksā aptuveni 17 latus.
Tie, kas mājokļa iekārtošanu apsver rūpīgāk un var tam atlicināt finanses, sevišķi virtuvei mēbeles izvēlas pasūtīt. Pircējs uzskicē, kādai jāizskatās viņa vēlmei, un pārdevējs vienojas par pasūtījuma izpildi, visbiežāk Rīgā.
Izmantojamais materiāls bez jau tradicionālā koka var būt arī lamināts un MDF plāksnes - presēti papīra putekļi. Tas pēc kvalitātes līdzinās kokam, bet ir galvastiesu pārāks (arī cenas ziņā) par ar finieri aplīmētu skaidu plati.
Arī gultu cilvēki, kas kaut ko saprot no mēbeļu dizaina un ilgojas pēc oriģinalitātes, iegādājas "pa daļām". Kamēr top izsapņots un ar ražotāju varēšanu saskaņots gultas rāmis, pamatīgi un rūpīgi izpēta matraču piedāvājumus mēbeļu veikalos.
Vislētākie ir no porolona. Vienguļamais (0,90 x 2 metri) būs ne dārgāks par 25 latiem. Tomēr ilgmūžības dēļ populārāki ir atsperu matrači ar polsterējumiem no lateksa vai kokosa šķiedras. Aptuvenā cena - 35 lati par kvadrātmetru. Vienguļamai gultai jārēķinās ar vismaz 70 latiem.
Finansiāli rocīgākajiem izvēle apstājas pie ortopēdiskā matrača. Tam ir dubultās atsperes, turklāt katra no tām ir "neatkarīga". Šo efektu vislabāk paskaidro frāze, "ja otrs iesēžas blakus, tu to pat nejūti". Arī guļot nebūs jābaidās pagriezties, otru uzmodinot.
Netrūkst pircēju, kas izvēlas uzreiz gatavu dīvānu, mīksto stūrīti vai gultu. Lai arī dārgākas, iecienītas ir Latvijā ražotās šāda veida mēbeles. Par kādreiz tik populārajiem poļu guļamajiem dzird divus viedokļus - tie ir lēti, bet nekvalitatīvi, un otru - kvalitāte apmierina, ja vien izvēlas īstos ražotājus.
Smiltenē gatavots izvelkams stūra dīvāns maksās vismaz 250 latus. Pieticīgāks poļu ražojuma izvelkams divguļamais krēsls - ap 130 latiem.
Arī krēslu pieprasījumā jūtama biroja mēbeļu stila ietekme. Īsts direktora krēsls maksās vismaz 70 līdz 80 latus. Tiem, kas par direktoriem vēl tikai aug, pagaidām galvenā prasība krēslam ir, lai tas būtu grozāms. Šāda ērtība nopērkama par 16 latiem, turklāt krēsls būs arī regulējams augstuma ziņā, bet bez atbalsta rokturīšiem. Pa īstam ērts, tā saucamais datorkrēsls, maksās vismaz 30 līdz 40 latus.
Vecākajai paaudzei, kam biroja mēbeļu bums ne vienmēr ir izprotams un sirdij pieņemams, veikalos piedāvā liektus finiera krēslus (16 lati), polsterētus, koka (20 lati) rāmja vai metāla darinājumus.
Ekskluzīvs, bet vēl nepieņemts piedāvājums provinces veikalos ir sēžamais ar granulu pildījumu. Tā cena - no 35 latiem atkarībā no izmēriem. Šo mēbeli sevišķi iecienījuši bērni, veikalā pie pirmās izdevības to iemēģinot. Vecāki pagaidām viņu izvēli neakceptē.
Ja nepieciešams vienkāršs virtuves ķeblītis, tā iegādei atliciniet sešarpus līdz deviņus latus.
Lielo mēbeļu iegādei šodien naudu vairs krāj reti kurš. Ja vien cilvēks spēj apliecināt, ka viņam ir stabili ikmēneša ienākumi (izziņa no darbavietas), un uzrādīt personību apliecinošu dokumentu, par pirkumu jums piedāvās norēķināties pa daļām. Ir pat tādi veikali, kas neprasa, vai klientam ir ienākumi. Preces iegādes dienā samaksā pusi summas, bet otru pusi - trīs vai četru mēnešu laikā un lieto vesels! Savukārt pastāvīgie kredīta un līzingu kompāniju klienti labprātāk izvēlas samaksāt par iegādāto mēbeli visu summu, vēlāk pakāpeniski norēķinātos ar aizdevējiem. Var izklausīties dīvaini, bet neizdevās atrast mēbeļu veikalu, kurā atzītu, ka kredītmaksājumiem ir problēmas.

Citu datumu laikraksti

 • Mājvieta nav tikai patvērums

  Ikviena laukos nodibināta mājvieta nav tikai ļaužu patvērums vien."Ikviena laukos nodibināta mājvieta nav tikai ļaužu patvērums vien. Ap to salasās...

 • Eiropa mūs nesapratīs

  Jā, nesapratīs. Un ne jau tāpēc, ka gribam, lai mūsu deputāti tāpat kā Anglijā, Vācijā un Zviedrijā prastu labi runāt valsts valodā.Jā, nesapratīs....

 • Ūdensvīram vairāk jāuzturas svaigā gaisā

  AUNS. Jums liksies, ka draugi pavisam aizmirsuši par jūsu eksistenci. Vēlēsieties tikties ar līdzgaitniekiem, dalīties pārdomās.AUNS. Jums liksies,...

 • Afiša

  25.janvārī pulksten 23.00 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" dejas kopā ar DJ Juri.25.janvārī pulksten 23.00 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" dejas kopā...

 • Dzīvnieks mums līdzās pilsētā

  Uz veterinārajām aptiekām iet ne tikai iepirkties. Daudzi te meklē un atrod padomu.Uz veterinārajām aptiekām iet ne tikai iepirkties. Daudzi te meklē...

 • Mēs par Prūsi

  Svētdien priecīgākā ziņa Latvijas sporta līdzjutējiem bija tā, ka Sandis Prūsis tomēr startēs Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs.Svētdien priecīgākā...

 • Viesojas televīzijas žurnālists

  Vakar, 21.janvārī, Pededzes pagastā viesojās Latvijas Televīzijas lauku žurnālists Jānis Dimants, lai filmētu materiālu kārtējai pierobežas...

 • Ir vērienīgākie trušu audzētāji valstī

  Zemnieku saimniecība "Sveķi" Bērzaunes pagastā pērn decembrī pabeidza jaunās trušu fermas celtniecību.Zemnieku saimniecība "Sveķi" Bērzaunes pagastā...

 • Nevajag pārdot zemi ārzemniekiem

  Vairāku lauksaimniecības organizāciju pārstāvji izveidojuši darba grupu cīņai pret brīvo zemes tirgu.Vairāku lauksaimniecības organizāciju pārstāvji...