Medību trofejas vērtē divas dienas

Pēc jaunā gada Gulbenē Ziemeļaustrumu virsmežniecības telpās tiks iekārtota medību trofeju izstāde, kurā būs aplūkojamas Gulbenes, Alūksnes un Balvu rajona mednieku medību trofejas.

Pēc jaunā gada Gulbenē Ziemeļaustrumu virsmežniecības telpās tiks iekārtota medību trofeju izstāde, kurā būs aplūkojamas Gulbenes, Alūksnes un Balvu rajona mednieku medību trofejas.
Mednieki izstādē tika aicināti nest trofejas, kas trijos rajonos iegūtas no 2004. līdz 2007.gadam. Lai kuplinātu izstādi, varēja piedāvāt arī ārzemēs iegūtās trofejas, informē Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un ugunsapsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš.
Pirms izstādes visas trofejas tika izvērtētas. Divas dienas Gulbenē Valsts meža dienesta medību daļas vadītāja Jāņa Baumaņa vadībā strādāja vērtēšanas komisija. Trofejas tiek vērtētas pēc vienotas Eiropas metodikas. "Tieši tādēļ varam salīdzināt, vai pa gadiem kļūst labākas vai sliktākas, kā arī salīdzināt trofejas pa valstīm. Šādas izstādes ir arī vajadzīgas, lai medniekiem ir iespēja parādīt, ko viņi ir ieguvuši. Trofejas ir arī vērtīgs zinātniskais materiāls, kas sniedz informāciju par populāciju stāvokli, jo nekvalitatīviem dzīvniekiem nekad labu trofeju nebūs. Ja ir labas trofejas, tas nozīmē, ka arī mežā dzīvnieki ir labi. Šajās izstādēs mēs parādām arī cieņu nomedītajiem dzīvniekiem," saka J.Baumanis. "Šīs izstādes ir vērtīgas ne tikai medniekiem, arī citiem ir vērtīgi apskatīties, kas mīt mūsu mežos. Ir noderīgi arī saprast, ka mednieki ne tikai šauj, bet ir ieinteresēti, lai arī turpmāk būtu ko medīt. Pasaules prakse liecina, ka apdraudētākās sugas ir tās, kuras nemedī."
Kopumā komisija izvērtēja 285 trofejas. "Tas ir samērā liels skaits. Neatceros, kad pēdējo reizi reģionālā izstādē būtu bijis tik liels trofeju skaits. Biju patīkami pārsteigts, ka bija daudz labu trofeju. Bija vairākas lieliskas aļņa ragu trofejas, pārsteidza, ka bija tik daudz labu staltbrieža trofeju. Nedaudz vairāk biju gaidījis lūšu trofeju, jo šis reģions ir slavens ar nomedītajiem lūšiem. Izstāde iznāks tiešām interesanta, tajā varēs apskatīt daudz kvalitatīvu trofeju," secina J.Baumanis.
Visas izstādē izvietotās trofejas tiks iekļautas izstādes katalogā, un tās saņems vērtējumam atbilstošu diplomu un medaļu.

Citu datumu laikraksti