Mediķes vēlas iegūt augstāko izglītību

Alūksnes rajonā ir vidējā līmeņa medicīnas darbinieki, kas nolēmuši tālāk izglītoties un iegūt augstāko izglītību savā vai citā specialitātē.

Alūksnes rajonā ir vidējā līmeņa medicīnas darbinieki, kas nolēmuši tālāk izglītoties un iegūt augstāko izglītību savā vai citā specialitātē.
Alūksnes slimnīcas galvenā māsa Inita Vīksna ir Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Psiholoģijas fakultātes 3.kursa studente. Viņa iegūs psihologa - pedagoga kvalifikāciju. Alūksnes pansionāta galvenā medicīnas māsa Ina Raipule šogad iestājusies Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā "Attīstība". Pēc augstskolas absolvēšanas viņa iegūs sociālā pedagoga un sociālā darbinieka diplomu.
"Strādāju vadošā amatā, ir jāizglītojas. Psiholoģija palīdzēs izprast cilvēkus, lai veidotos labs kontakts ar kolēģiem, apgūšu, kā izvairīties no izdegšanas sindroma. Ja man būs augstākā izglītība, jutīšos drošāk savā amatā," laikrakstam stāsta I.Vīksna. Viņa sākumā bija iecerējusi, ka neklātienē iegūs medicīnas māsas augstāko izglītību, taču no šī nodoma bijusi spiesta atteikties. Neviena medmāsa Alūksnes slimnīcā patlaban nemācās, lai iegūtu augstāko māsas izglītību.
"Zinu, ka augstskolā mācās arī Apes feldšere Mārīte Soveiko un feldšere Indra Bērziņa, kas strādā slimnīcā un pirmsskolas izglītības iestādē "Cālis"," apgalvo Inita Vīksna.
Viņa uzskata, ka iegūt medmāsas augstāko izglītību būtu bijis lietderīgāk, taču viņa neesot vīlusies izvēlētajā specialitātē. "Mans aicinājums ir strādāt medicīnā. Tā kā esmu izvēlējusies šādu specialitāti, tad varēšu medicīnas darbiniekiem Alūksnē vadīt kursus. Pirms diviem gadiem māsu palīgiem vadīju kursus, jo biju iestājusies augstskolā," atklāj viņa. I.Vīksna pēc izglītības ir vecmāte, par galveno māsu slimnīcā strādā kopš 2000.gada.
I.Raipule stāsta, ka viņu galvenokārt pamudināja mācīties ģimene. "Lēmumu pieņēmu ātri. Mans darbs ir saistīts ar veciem cilvēkiem, pašai ir bērni, tāpēc izvēlējos šo specialitāti. Šī izglītība man palīdzēs izprast cilvēkus dažādos vecumos. Tas ir interesanti," uzsver I.Raipule. Viņa bilst, ka uzsāktās mācības ir lieliska iespēja pierādīt sevi.
1988.gadā viņa absolvējusi P.Stradiņa 2.medicīnas skolu, kur ieguvusi feldšeres - vecmātes specialitāti. Viņa strādājusi Jaunannas un Strautiņu feldšerpunktā par feldšeri, bet vecmātes pienākumus nav nācies veikt. "To, ka mācīšos par mediķi, zināju jau pirmajā klasē. Šo mērķi dzīvē arī esmu piepildījusi, tajā nekad neesmu vīlusies," uzsver viņa. I.Raipule bilst, ka darbs ir interesants, taču grūts un atbildīgs. Savienot darbu un ģimenes dzīvi ar mācībām nav viegli, jo mēnesī viena nedēļa jāpavada projām no mājām. "Daudz palīdz mamma un vīrs. Arī kolēģi mani atbalsta. Bērni vēl ir mazi. Nav viegli visu paspēt pēc divu gadu atpūtas mājās. Esmu apzinīga studente," uzsver I.Raipule.
Viņa piekrīt, ka mediķiem atalgojums ir mazs, tāpēc daudzas medicīnas māsas no darba aiziet. "Nedomāju, ka pēc augstskolas absolvēšanas pametīšu darbu medicīnā. Iespējams, ka to varēšu apvienot ar izvēlēto sociālā darbinieka specialitāti," saka I.Raipule.

Citu datumu laikraksti