Meistarība aug

Izcīnīt čempionu titulu kļūst arvien grūtāk.

Izcīnīt čempionu titulu kļūst arvien grūtāk
Ir beidzies vairākus mēnešus ilgušais Alūksnes rajona čempionāts basketbolā. Lai gan tas šogad bijis īpašs ar vairākiem jauninājumiem turnīra norisē, kā arī jaunām komandām, kas sevi pieteica kā spēcīgus konkurentus cīņā par galveno uzvaru, čempiona titula ieguvēji palikuši nemainīgi un par tiem jau ceturto gadu pēc kārtas kļuvusi komanda "4Plus".
"Spēlētāju meistarība aug, un komandas kļūst arvien spēcīgākas," atzīst komandas "4Plus" kapteinis Gints Miesnieks. Teikto viņš attiecina ne tikai uz izšķirošo spēli, kur uzvara ar trīs punktu pārsvaru izcīnīta spēles pēdējos mirkļos. Kā galveno iemeslu čempionu titula nosargāšanā viņš min komandas nemainīgo sastāvu, lai gan neslēpj – šāgada turnīrs apliecinājis, ka spēcīgu pretinieku čempionātā netrūkst.
No cerībām kļūt par čempioniem nākamajā gadā negrasās atteikties otrās vietas ieguvēji "Vidlatauto". "Mēs esam īstenojuši savu mērķi – iekļuvām finālā," vērtē komandas treneris Jānis Nīkrencis. "Ja izdosies saglabāt komandas sastāvu un pilnveidot spēlētāju atlētismu, tad, domājams, nākamajā gadā čempionāta noslēgums būs vēl interesantāks un aizraujošāks".
Iecerēto sasniedz ar mērķtiecību
Ne mazāk spraiga izvērtās cīņa par 3.-4.vietu. "Mūsu izredzes uzvarēt bija 50 pret 50," atzīst gaujienietis Rolands Ozoliņš. Viņa pārstāvētā komanda "Gaujiena" piekāpās "Studentiem" ar rezultātu 52:81. Līdz pat pirmā puslaika beigām spēle noritēja līdzvērtīgi, gandrīz 30 punktu lielo pārsvaru "Studenti" izcīnīja pēdējo divu ceturtdaļu laikā. Par zaudējuma galveno iemeslu R.Ozoliņš min nogurumu, jo pirms tam komanda aizvadījusi spēli paralēli notiekošajā volejbola turnīrā. "Esam priecīgi, jo neviens nedomāja, ka tiksim tik tālu, lai cīnītos par medaļām," saka gaujienietis.
"Studenti", kas pērn bija turnīra debitanti, pretenzijas uz medaļām pieteica priekšsacīkšu laikā, kur, spēlējot otrajā līgā, nepiekāpās nevienam. "Komandas sastāvs gandrīz nemaz nav mainījies. Atšķirība, ka pirmajā reizē mēs vienkārši savācāmies uz čempionātu. Tagad visu gadu bijām trenējušies, un tam ir arī rezultāts – esam trešajā vietā," uzsver komandas "Studenti" pārstāvis Tomass Gurskis.
Treniņi kļuvuši par panākumu iemeslu šāgada čempionēm sieviešu konkurencē – komandai "Alūksnes BJSS". "Pagājušajā gadā mēs bijām pēdējās, bet šogad pirmās – tas jau par kaut ko liecina. Mēs progresējam," sajūsmināta komandas pārstāve Žanete Tomsone. Komanda aktīvi piedaloties citās sacensībās, kur konkurence ir daudz lielāka, izcīnītā uzvara esot ne mazāk nozīmīga. "Protams, ka mums ir svarīgi būt pirmajām čempionātā," apgalvo komandas "Alūksnes BJSS" rezultatīvākā spēlētāja Karīna Kica. "Mums pietrūka izturības, čempionēm tomēr ir četri treniņi nedēļā, bet mēs sabraucam kopā reizi gadā," saka "Apes" pārstāve Dina Vītola. Apes pilsētas ar lauku teritoriju domes sporta darba organizatore Aija Latika uzsver, rajona čempionātā aizstāvējuši savas pilsētas godu.
Čempionāts kļūst nozīmīgāks
Galvenais ir piedalīties – tā uzskata arī Alūksnes rajona sporta apvienības "Alūksne" vadītājs un čempionāta organizators Vilnis Veļķeris, kā arī sacensību galvenais tiesnesis Juris Iesalnieks. Lai sagatavotos spēlēm, ir nepieciešami treniņi, kas pilnveido spēlētāju fizisko sagatavotību. Vienlaikus tas ir arī veids, kā sevi parādīt un apliecināt. Domāju, ka arī tām komandām, kas šogad neizcīnīja nevienu uzvaru, turnīrs bija liels notikums," saka V.Veļķeris.
Kopumā čempionātā iesaistījušies apmēram 250 spēlētāju, kas aizvadījuši gandrīz 70 spēles. Turnīra nozīmi apliecinot arī kuplais līdzjutēju skaits, uz finālspēlēm zāle bijusi stāvgrūdām pilna.
Pēc J.Iesalnieka domām, ar katru gadu čempionāts sāk ieņemt arvien nozīmīgāku vietu rajona sporta dzīvē. "Spēlētāji šo turnīru uztver ļoti nopietni, it sevišķi gan esošie, gan bijušie sporta skolas audzēkņi. Viņi sasnieguši zināmu meistarību un čempionātu pacēluši ļoti augstā līmenī. Līdzīgu sistēmu mēs gribam izveidot arī sieviešu komandām".
***
Spēļu rezultāti sieviešu komandām
Spēle par 3.-4.vietu
"AVĢ" – "Alsviķi" - 100:20
Spēle par 1.-2.vietu
"Alūksnes BJSS" – "Ape" - 71:59
***
vīriešu komandām
Pusfināls
"4Plus" – "Gaujiena" - 64:56
"Vidlatauto" – "Studenti" - 66:55
Spēle par 3.-4.vietu
"Gaujiena" – "Studenti" - 52:81
Spēle par 1.-2.vietu
"Vidlatauto" – "4Plus" - 71:74

Citu datumu laikraksti

 • Govis arī lido

  ASV. Kāds ģimenes pāris Vašingtonā piedzīvojis nopietnu sadursmi ar govi, kas uz viņu automašīnas uzkritusi no 60 metru augstuma.ASV. Kāds ģimenes...

 • Prezidents izlādējas, «Oskarus» izbrāķē

  Laiks, kad prestižās «Oskara» balvas kļūst mazsvarīgas pat amerikāņiem, interneta zvaigžņu statusā ielaužas prezidenti.Laiks, kad prestižās "Oskara"...

 • Eži vairs nemirs

  Vācija. Vides aizstāvji pēc divu gadu cīņas panākuši, lai «McDonald’s» ķēde nomaina piena dzērienu glāzes.Vācija. Vides aizstāvji pēc divu gadu cīņas...

 • Piena litrs par latu?

  Nebūs nekā briesmīga, ja piens maksās latu litrā! Tādu viedokli ir publiskojis akciju sabiedrības “Rīgas piena kombināts” līdzīpašnieks Ivars...

 • Kāda būs Latvija 2030.gadā?

  Lai noskaidrotu, kādu redz Latvijas nākotni tās iedzīvotāji, tiek uzsākts sabiedrības līdzdalības projekts “Latvija 2030.Lai noskaidrotu, kādu redz...

 • Atklāj starptautisko izstādi par Slovākiju

  Slovākijas vēstnieks Ivans Špilda Alūksni dēvē par jauku vietu.Slovākijas vēstnieks Ivans Špilda Alūksni dēvē par jauku vietu Vakar Ernsta Glika...