Meistarīgais mīlētājs internetā visām gaumēm

Izplatīts mūsdienu sarunu veids ir čatošana jeb pļāpāšana internetā.

Izplatīts mūsdienu sarunu veids ir čatošana jeb pļāpāšana internetā.
Internets noteikti ir laba iespēja iepazīties cilvēkiem, kas nemēdz bieži iziet sabiedrībā, un noteikti īpaši izdevīga tiem, kas vēlas "laist pa kreisi". Čatojoties veidojas gan mīlestība, gan draudzība, gan arī jūk ģimenes un nopietnas attiecības. Virtuālā pasaule nemaz nav tik bezvainīga.
Meli vai pilnīga atklātība
Sarunas internetā veido otru dzīvi, iespējams, pat vēl patiesāku nekā ikdienā, tiekoties ar citiem. Virtuālajā pasaulē zūd kompleksi par izskatu un uzvedību, cilvēks nav kautrīgs un aizspriedumains. Reālo vārdu nomaina iesauka jeb niks, kas garantē neatpazīstamību. Svešam cilvēkam var uzticēt pilnīgi visu, pat visintīmāko noslēpumu, zinot, ka nekad netiksi atklāts. Otrs variants ir pilnīga melu stāstīšana - sevi veidot absolūti ideālu.
Kāda sieviete, kas apmainījās elektroniskajām vēstulēm ar vīrieti iepazīšanas nolūkā, pēc ilgāka laika saņēma vīrieša pilnīgu atzīšanos. Vēstulē viņš rakstīja: "Man ir izveidotas vairākas elektroniskā pasta adreses, man ir vairāki niki un katrs no tiem slēpj citādāku vīrieti. Vienai es esmu "glumš" tipiņš, kas gatavs izdabāt visām sievietes vēlmēm, citai esmu gara auguma tumšmatis un kādai - aprakstu savu patieso izskatu. Lai cik tas dīvaini būtu, sievietes vēlas tieši manu neīsto dabu. Reālais cilvēks - apaļš un augumā neliels vīrietis - nevienai nav vajadzīgs. Tieši šādi, izliekoties par dažādiem cilvēkiem, vienu un to pašu sievieti var kārtīgi iepazīt."
Virtuālā seksa kaislības
Vīrietis un sieviete virtuālo seksu uztver citādi. Ir izpētīts, ka vīrieši biežāk nododas dažādu pornogrāfisku mājas lapu aplūkošanai, taču sievietēm vairāk patīk erotiskā čatošana. Vispopulārākais veids ir seksa apraksts - saruna, kuras laikā divas vai vairākas personas stāsta par dzimumakta norisi ar nolūku uzbudināt cits citu. Visbiežāk šie cilvēki paralēli nodarbojas ar masturbāciju, tātad virtuālais sekss vainagojas ar orgasmu. Vēl viens veids ir sīks, detalizēts kāda sava seksuālā piedzīvojuma (varbūt arī izgudrota) apraksts. Šajā gadījumā čatotāju uzbudina tas, ka citu uzbudina viņa pārdzīvojumi. Iemesli, kādēļ vīrietis vai sieviete pievēršas virtuālajiem sakariem, ir atšķirīgi. Sievieti vairāk interesē vēlmju īstenošana, kuras reālajā dzīvē liedz dažādi stereotipi un aizspriedumi. Vīrieša tieksme uz kiberseksu vairāk saistās ar erotiskām norisēm. Viņš kļūst meistarīgs mīlētājs visām gaumēm.
Virtuālais sekss ir anonīms. Tieši tādēļ internets ir paslēptuve dažādām perversijām, kuras cilvēki baidās atklāt reālam partnerim. Sava nozīme spēlē arī seksam bez sekām un saistībām.
Tikai viens klikšķis
Lielākā daļa uzskata, ka sekss internetā nav mīļotā cilvēka krāpšana. Tomēr pavisam pretēji šo nodarbi uztver otra puse: visbiežāk, uzzinot, ka vīrs vai sieva izmanto šādus pakalpojumus, kuri pat nebeidzas ar fizisku aktu, partneri jūtas sašutuši un nodoti. Nekad līdz šim cilvēkiem nav bijis tik viegli iegūt jaunu flirta objektu. Atliek tikai nospiest dažus taustiņus uz klaviatūras, lai iepazītos ar satriecošu blondīni vai seksīgu mačo tipa vīrieti. Strauji pieaugot kiberseksa popularitātei, vairs nav nepieciešami neīsti komandējumi un slepenas tikšanās.
Lielākā daļa šādus interneta portālus apmeklē aiz garlaicības. Otrs visizplatītākais iemesls ir partnera vēsā attieksme pret seksu. Trešais iemesls ir vēlme dažādot savu seksuālo dzīvi un nedaudz izklaidēties. Tas, kas sākas kā viegls flirts vai nekaitīga saruna, visbiežāk beidzas nopietnāk, nekā sākumā bija cerēts.
Tā ir sava pasaule
Nereta parādība čatotājiem ir sava nozīmīguma uzsvēršana citu acīs, glaimojošu komplimentu izteikšana, pat nepazīstot cilvēku, pat neredzot viņu fotogrāfijā.
Čatotājiem ir izveidojusies sava valoda - dažādi saīsinājumi un emocijas izsakošas ikonas. Nezinātājam, ienākot publiskajā čata istabā, liekas nesaprotama sarunu tēma. Lielākā daļa čatotāju pļāpā privātajās istabās. Tie, kas diendienā apmeklē konkrētu saitu un izmanto vienu niku, laika gaitā kļūst par draugiem, tiekas dažādos tusiņos, priecājas un atpūšas. Ir pat izveidojušies vīriešu un sieviešu klubiņi, kas tiekas kafejnīcās un pārrunā, kā viņi iepazīstas. Divi vīrieši, kas čatojuši ar vienu sievieti, pārspriež, kā viņa katram atbildējusi, un mēģina izprast viņas īsto dabu.
Sapņu prinča vietā - nekopts matainis
Silvija neslēpj, ka darba laikā čato. Saka, ar to esot jāizslimo. Diendienā čatojot, viņa jau zināja, kādi sarunās sekos jautājumi, kad tiks izteikti piedāvājumi. "Esmu labi iemācījusies noteikt katra cilvēka uzvedību čatā. Esmu arī ievērojusi, ka šeit lielākoties sastopami cilvēki ar problēmām personiskajā dzīvē, ar mazvērtības kompleksiem. Toties te ir lielāka iespēja satikt cilvēku, kuru reālajā dzīvē nekad nebūtu sastapusi.
Pēc ilgākas vai īsākas čatošanas "privātajā istabā", kur sarunājas tikai divatā, esmu satikusies ar neredzamo personu. Viena no jaukākajām tikšanās reizēm bija, kad čata draugs uz satikšanos atnāca ar rozi un konfekšu kasti. Parunājām, izsmējāmies, kopīgi pavadījām jauku vakaru un, protams, šķīrāmies kā labi draugi. Bet bija arī randiņš, kad 35 gadus veca prinča vietā satikšanās vietā ieraudzīju matainu, noaugušu, nekoptu un izblīdušu vīrieti. Saprotot, ka tas ir mans čata draugs, pagriezos un aizgāju," atminas Silvija.
***
Vārda maiņa
"Niks", "nikneims" jeb segvārds - dažādu burtu un ciparu kombinācija. Tas ir pirmais, kas tiek izvēlēts, sākot čatošanu, sarakstīšanos pa epastu vai izveidojot pasta kastīti. Vēlāk, izmantojot maģisko vārdu, var sākt veidot attiecības. "Nikneims" ir pirmais, kas sniedz citiem kādu iespaidu par interneta lietotāju. Pat tad, ja internetā esi iemaldījies netīšām un segvārdam izvēlēts pirmais vārds, ko iedomājies vai ieraudzīji uz galda esošajā žurnālā. Parasti to izvēlas tādu, kas raksturo personību. Segvārds var parādīt arī lietotāja slēptākās vēlmes vai dvēseles patieso stāvokli, tam var izmantot arī ciparus vai vārdu kopā ar gadu skaitu, tā uzreiz tiek sniegta atbilde uz vienmēr aktuālo jautājumu: "Cik tev gadu?" Segvārdos ieteicams izmantot ne vairāk kā sešus septiņus simbolus. Turklāt loģiska burtu kombinācija, kas rada kādu nozīmi vai asociāciju, ir vēlamāka un vieglāk saprotama nekā vienkāršs burtu salikums, kas veidots, sarindojot kopā katru piekto alfabēta burtu.
Kā atpazīt internetatkarību?
- Nevēlies atrauties no interneta pat uz neilgu laiku.
- Jūties satracināts, ja jāatraujas no sērfošanas internetā kāda cita darba dēļ.
- Izjūti tieksmi paildzināt atrašanos internetā kaut uz pāris sekundēm, bet rezultātā attopies, ka pagājušas vairākas minūtes vai pat stundas.
- Esi gatavs ieguldīt naudu ātrāka interneta nodrošināšanai un atsakies no cita iecerētā pirkuma.
- Piemirsti par citu pienākumu pildīšanu vai norunātām tikšanās reizēm.
- Pieķer sevi, ka vēlies nokļūt internetā ikreiz, kad jūties nomākts.
***
Iecienītākās čatošanas vietas:
- Visiem vecumiem:
* www.face.lv
* www.lemon.lv
* www.tanks.lv
* www.oho.lv
* www.postit.lv
* www.fundamental.lv
- Vecākiem par 18 gadiem:
* www.gribu.lv
***
Čatošanas epizode
wishmeikers: ka iet, zaķīt?
sallija: sūdzēties nevar.
wishmeikers: gribi, lai es izpildu visas tavas vēlēšanās un iegribas?
sallija: ck tad tev gadu?
wishmeikers: 21.
sallija: man par jaunu.
wishmeikers: un cik tad tev gadiņu, ja drīkst jautāt? Ja vecāka, tad baigi forši, man patīk vecākas. Un ka tev ar jaunākiem?
sallija: Kapēc tev patīk vecākas?
wishmeikers: viņām lielāka pieredze. Patīk un viss.
sallija: skatos, ka tu te uzturies lielāko dienas daļu. Jāstrādā nav?
wishmeikers: strādā tikai tie, kam slinkums čatot .
sallija: iešu meklēt kādu citu.
wishmeikers: nemet plinti krūmos. Es baigi labs, man bija viena 38 gadus veca, nesūdzējās.
sallija: (atstāj čatošanas istabu)

Citu datumu laikraksti