“Mežiniekos” atkal sacenšas vasaras biatlonā

Pēc daudzu gadu pārtraukuma Alūksnes novada ziemas sporta centrā “Mežinieki” notika divu dienu sacensības - Latvijas čempionāta vasaras biatlonā 2.kārta. Sacensībās piedalījās biatlonisti no Talsiem, Madonas, Cēsīm, Pļaviņām, Daugavpils un Alūksnes novada. Vienu dienu ar vairākiem pjedestāliem sacensībās startēja arī divi lietuviešu klubi - no Viļņas un Anīkšķiem. Pirmajā dienā notika sacensības ar atsevišķu startu, braucot ar rollerslēpēm un šaujot, otrajā bija masu starts pa grupām skrienot un šaujot, bet jaunākie biatlonisti sacentās krosā.

Izdodas interesanta
sacensība
“Darba ieguldījums, lai norisinātos šīs sacensības, bija ļoti liels. Bet iznākums man ļoti patika! Programma bija interesanta un skatāma. Vienmēr pierasts, ka biatlonists slēpo, bet vasarā viņiem ir jābūt meistarīgam uz rolleriem, gan arī labi jāskrien. Prieks par mūsu tiesnešu komandu, kas ļoti labi strādāja, neievelkot sacensības, visu paspējot laikā, kas jau ir profesionāla pieredze. Vasaras biatlons mūsu pusē nav bijis ļoti sen. To arī atgādināja Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks, kurš atcerējās, ka jaunības dienās šeit bija startējis sacensībās. Līdz šim nostāja bija tāda, ka Alūksnē soda aplis ir kopā ar šautuvi un nav atsevišķu starta un finiša vietu, tādēļ sacensības notika Madonā un Priekuļos. Bija mazas problēmas ar trašu garumu vienai grupai biatlonā ar rolleriem, bet domāju, ka viss izdevās korekti un skriešanas distances bija perfektas. Prieks, ka esam federācijas kalendārā ziemas sacensībām jau janvārī ar Latvijas čempionāta pirmo kārtu,” par sacensībām ziemas sporta centrā “Mežinieki” stāsta Alūksnes novada sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Māsas Buliņas liek puišiem piesarkt
Spītējot nelabvēlīgajiem laika apstākļiem pirmajā dienā, kad lietus dalībniekus jau izmērcēja, veicot piešaudi, Alūksnes jaunie biatlonisti uzrādīja lieliskus rezultātus. Junioru grupā Sanita Buliņa pat ar 9 sodiem un gandrīz 7 minūšu soda laiku pārliecinoši bija ātrākā. Aleksandrs Kuzņecovs palika nepārspēts B grupā. A grupā Sandra Buliņa izcīnīja 2.vietu. B grupā uzreiz aiz goda pjedestāla palika Anastasija Ņedaivodina.
Otrajā dienā laika apstākļi bija lieliski un dalībnieki varēja sacensties ļoti aizraujošā sacensībā, skrienot ar kopējo startu grupām. Mūsu māsas Buliņas, kuras startēja kopā ar vīriem un vecākās grupas puišiem, lika ne vienam vien no tiem piesarkt, apdzenot tos distancē. Kaut arī nopelnīja pa 10 soda apļiem katra, viņas pārliecinoši izcīnīja uzvaras savās grupās. A grupā 2.vietā - Kristaps Deksnis. Uzreiz aiz pjedestāla palika Aleksandrs Kuzņecovs un Reinis Volbergs. C grupā visātrākais - Daniels Kodaļevs. D grupā 2.vietā - Kristaps Širaks.
Šomēnes biatlonistiem vēl ir paredzētas pēdējās vasaras sezonas sacensības, lai pēc mēneša sāktu gatavoties jaunajai ziemas sezonai.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...