Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Mežinieku” trase sagatavota sacensībām

Biatlona federācija: sola atbalstu. Vakar Latvijas Biatlona federācijas prezidents Juris Bērziņš un izpilddirektors Gundars Upenieks pārliecinājās, ka Alūksnē, "Mežinieku" sporta bāzē, varēs rīkot sacensības Latvijas biatlonistiem.

Biatlona federācija: sola atbalstu
Vakar Latvijas Biatlona federācijas prezidents Juris Bērziņš un izpilddirektors Gundars Upenieks pārliecinājās, ka Alūksnē, "Mežinieku" sporta bāzē, varēs rīkot sacensības Latvijas biatlonistiem.
"Divu gadu sacensību pieredze liecināja, ka jaunizveidotā trase ir nepietiekami plata. Tai tuvu bija koki, no tiem atkušņa laikā krita sniegs un palāses, veidojot apledojumu. Ar akciju sabiedrību "Latvijas meži" panāca vienošanos un saņēma atļauju izzāģēt kokus gar trasi. Celmus izlauza un nostūma SIA "Alūksnes meliorācija" strādnieki. Pirmdien viņi beidza zemes darbus ar lieljaudas tehniku, tagad jāgaida salu un sniegu, lai ierīkotu trasi.
Tagad trases apļa garums ir pieci kilometri. Tas nozīmē, ka ziemā var notikt arī augsta līmeņa slēpošanas sacensības. Tām nepieciešams vismaz piecu kilometru aplis," stāsta Alūksnes rajona padomes padomnieks sporta jautājumos Vilnis Veļķeris.
Alūksnē pirmās lielās sacensības biatlonā paredzētas nākamā gada sākumā. No 29.janvāra līdz 1.februārim te notiks Latvijas jaunatnes centra meistarsacīkstes. No 3. līdz 7.martam risināsies Latvijas čempionāts. Alūksniešiem jābūt gataviem uzņemt biatlonistus arī gada nogalē "Ziemassvētku balvas" sacensībās, ja Priekuļos nebūs sniega. V.Veļkeris cer, ka Biatlona federācija par to brīdinās vismaz divas nedēļas iepriekš. Sacensību sagatavošana prasa lielu darbu ne tikai trases ierīkošanā, bet arī tiesnešu sastāva nodrošināšanā.
Pagājušajā ziemā ne reizi neizdevās atvest sniega blietēšanas tehniku no Cēsīm, bet G.Upenieks sola, ka šajā sacensību sezonā ar to būs iespējams veidot trasi arī "Mežiniekos". Perspektīvā šāda tehnika jāgādā pašvaldībai. Tomēr pietiktu arī, ja tāda būtu reģionā, jo lielāko gada daļu tā stāv dīkā. Diemžēl par to nevar panākt vienošanos ar Gulbenes rajona pašvaldību, ar ko kopā izveidots Olimpiskais centrs.
Apstiprināti jauni Ministru kabineta noteikumi šautuvēm, lai darbība tajās būtu droša. Ir vajadzīgs laiks un finansējums, lai trīs Latvijas biatlona sporta bāzes, arī "Mežiniekus", varētu ierīkot atbilstoši prasībām. Kad viss jau ir sagatavots sacensību sezonai, nav iespējams sākt darbus pārbūvē. "Līdz šim esam strādājuši atbilstoši visiem noteikumiem. Treneri ir instruēti. Šautenes ir pārbaudītas, tās pārvadā un glabā saskaņā ar prasībām. Grūti saprast, kāpēc bija vajadzīgi jauni noteikumi," saka V.Veļkeris.
J.Bērziņš norāda, ka jauno noteikumu ievērošanu pārbaudīs pirms nākamā gada sacensību sezonas. Lai zinātu, kas darāms Alūksnes biatlona šautuvē, ir jāmēra zemes vaļņa augstums aiz mērķiem, kā arī jāzina ložu iespējamā trajektorija. Bet šobrīd vairāk uztrauc, ka ir izdemolēti šautuves mērķi. No astoņiem mērķiem ir salauztas 25 lāpstiņas, kas norāda, vai šāviens ir bijis veiksmīgs. Tās var nopirkt tikai Somijā. "Tāds vandalisms ir nepiedodams, jo sporta bāzi brīvā dabā nevar nosargāt," atzīst V.Veļķeris.

Citu datumu laikraksti

 • Glabā pulka medaljonu un tēva piemiņu

  Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo Ilga Dobelniece. Viņa kā lielāko dārgumu glabā 7.Siguldas kājnieku pulka medaljonu.Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo...

 • Zane Vaļicka izgājusi pie vīra

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa Vilsona politiskās dēkas ar Repši.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa...

 • Kāpēc mīļākās nekļūst par sievām

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": - intervija ar rakstnieci Daci Rukšāni, kuras jaunā grāmata liks mainīt priekšstatu par viņas pašreizējo tēlu.Šonedēļ žurnālā...

 • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

  Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

 • Dosies uz sacensībām

  Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

 • Cepts sams ar citronu un medu

  Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...