Mīlēt un būt mīlētiem

Daudzi mīlestībai no pirmā acu uzmetiena netic un saka, ka jāpaiet ilgākam laikam, lai otru cilvēku iemīlētu, bet alūksnieši Ina un Alvis Raipuļi apgalvo, ka ieskatījušies viens otrā jau pirmajā tikšanās reizē.

Daudzi mīlestībai no pirmā acu uzmetiena netic un saka, ka jāpaiet ilgākam laikam, lai otru cilvēku iemīlētu, bet alūksnieši Ina un Alvis Raipuļi apgalvo, ka ieskatījušies viens otrā jau pirmajā tikšanās reizē.
Ina un Alvis savu pirmo tikšanos sauc par liktenīgu. Nu jau divus gadus viņi dzīvo laimīgā kopdzīvē. Viņu mīlestību stiprina rūpes par dēlu Uvi un mazo Samantu.
Patur prātā pareģojumu
"Katrs mīlestību formulē citādi. Es uzskatu, ka mīlēt nozīmē dzīvot tā cilvēka dzīvi, kuru mīl. Mīlestība atnāk pēkšņi. Tā tas notika arī ar mani," saka Ina Raipule. Viņa stāsta, ka ar vīru iepazinusies neparastos apstākļos. Inas pirmā laulība nebija izdevusies.
"Paliku viena ar dēliņu Uvi. Dzīvoju noslēgti. Lai arī nebiju atmetusi cerības kādreiz atkal būt mīlētai, neticēju, ka tas varētu notikt tik ātri," stāsta Ina. Arī viņas vīram Alvim nebija veicies mīlestībā. Neveiksmīgas mīlestības dēļ viņam bija zudusi ticība sievietēm. Viņš nedomāja, ka atkal spēs noticēt kādai sievietei un iemīlēt viņu.
Ina devās atvaļinājumā. Draudzene viņai pareģoja, ka atvaļinājuma laikā viņai būs iespēja satikt kādu vīrieti, kas viņas dzīvē ieņems svarīgu vietu, turklāt nevajag meklēt, viņš atnākšot pats. Ina neticībā nosmaidījusi, bet paturējusi prātā šo pareģojumu. Atvaļinājuma laikā Inas mamma paziņoja, ka gaidot ciemos senu draudzeni. Vēlāk noskaidrojās, ka šai draudzenei ir dēls - Alvis. Līdz ciemošanās reizei tas nebija zināms ne Inas mātei, ne viņai pašai. Mammas draudzene atbrauca ciemos kopā ar dēlu.
Liek noticēt mīlestībai
Pirmā tikšanās pārim palikusi spilgtā atmiņā. "Tā bija mīlestība no pirmā acu uzmetiena, turklāt abpusēja. Alvis ieradās ar ziediem. Par ziediem priecājas katra sieviete, turklāt tās bija rozes. Tās esmu saglabājusi līdz pat šodienai. No Alvja staroja inteliģence. Viņš mācēja apieties ar sievieti. Viņa klātbūtnē es sajutos vajadzīga, vēlāk - arī mīlēta," atceras I.Raipule.
Pēc pirmās tikšanās Ina un Alvis meklēja iemeslu, lai tiktos vēlreiz. Viens no iemesliem bija atvest pirmajā tikšanās reizē iemūžinātās fotogrāfijas. Tā viņi pamazām iepazina viens otru. Alvis braukāja ciemos pie Inas no Jaungulbenes, līdz nolēma pārcelties uz dzīvi Alūksnē. "Izrādījās, ka bērnībā mēs esam dzīvojuši pretī pāri ceļam, bet tik ilgam laikam bija jāpaiet un visa Latvija bija jāizstaigā, lai satiktos un paliktu kopā," saka Ina. Viņa priecājas, ka ir tā sieviete, kura Alvim atkal likusi noticēt mīlestībai.
Ina un Alvis iepazinās 2001.gada 28.jūlijā. Tā paša gada decembrī Ina no Alvja saņēma saderināšanās gredzenu, bet nākamā gada 8.jūnijā svinēja kāzas. Vienmēr ar viņiem kopā bija Inas dēliņš Uvis. "Sākumā vēroju, kāda būs Alvja attieksme pret manu dēlu. Domāju - ja mīli mani, mīli arī manu bērnu. Alvis pieņēma manu dēlu. Arī Uvis iemīlēja Alvi kā īsto tēti. Šobrīd viņi kopā veic visus vīriešu darbus," apliecina I.Raipule.
Mēģina pārsteigt
Ina un Alvis saka, ka viņu mīlestība šo divu gadu laikā nav mazinājusies, bet ir tikai pastiprinājusies. "Sākumā vīrs strādāja Sinolē, bieži vien tur arī nakšņoja. Sapratu, ka atšķirtība mūsu mīlestību pastiprina. Sapratu, ka bez vīra nespēju dzīvot," saka Ina. Viņa ar prieku katru vakaru sagaida vīru pārnākam no darba. Viņa apzinās, ka vīram ir vajadzīga - lai pateiktu kādu mīļu vārdu, lai pieglaustos un samīļotu pēc garās darba dienas.
Lai mīlestība nemazinātos, Ina un Alvis ikdienā mēģina viens otru kaut nedaudz pārsteigt. Ina ievieš nelielas izmaiņas izskatā. Alvis dāvina sievai ziedus. Arī svētku reizēs viņi pārsteidz viens otru ar nelielām dāvaniņām.
"Nevajag dāvināt dārgas dāvanas, arī mazs nieciņš spēj apliecināt, cik otrs cilvēks ir nozīmīgs," ir pārliecināta I.Raipule.
Arī Valentīndienā Raipuļu ģimene ir iecerējuši sagādāt viens otram nelielas pārsteiguma dāvaniņas. "Manā pārziņā būs svētku vakariņas. Man patīk mīļos cilvēkus pārsteigt ar kādu interesantu ēdienu. Šobrīd dzīvoju mājās, tāpēc man ir daudz laika pārbaudīt kulinārijas prasmi," smej I.Raipule.
Svarīga vieta uzticībai
Kopīgs Inas un Alvja prieks ir gadu un divus mēnešus vecā meitiņa Samanta. Par mazulīti priecājās arī brālis. Viņš esot teicis, ka piepildījies viņa dzīves sapnis. Mazajai māsai ir brāļa izdomāts vārds. "Ģimene un bērni man nozīmē visu. Nevaru sevi iedomāties bez mīļajiem cilvēkiem. Ģimene un bērni vieno divus cilvēkus daudz ciešākām saitēm. Tas uzliek milzīgu atbildību," spriež Ina.
Viņu ģimenes dzīvē un mīlestībā svarīga vieta ir uzticībai. Viņi viens no otra neko neslēpj, ir atklāti, uztic viens otram problēmas un raizes. Jau attiecību sākumā Ina un Alvis viens otram izstāstījuši par bijušajām attiecībām, lai pēc tam nerastos pārpratumi. Alvim bija grūtāk, jo Ina pirms tam bija precējusies. Viņam bija bail, ka Ina viņu nepamet un neatgriežas pie bijušā vīra. Raipuļu ģimene uzskata, ka neuzticības dēļ mīlestība ar laiku var izzust.
"Mīlestībā vajag būt arī nelielai greizsirdības devai. Tomēr es neesmu greizsirdīga, man nav iemesla tādai būt," uzskata Ina. Viņa stāsta, ka reizēm ir izjutusi skaudību, bet tic, ka patiesai mīlestībai tenkas un skaudība nespēj kaitēt.
Kā jau katrā ģimenē arī Raipuļiem šad tad rodas kādas domstarpības. "Sākumā negribam piekāpties, bet beigās meklējam kompromisu. Mums nav lielu domstarpību, turklāt tās visas ātri atrisinām," saka Ina.
Liktenīga sakritība
Ina un Alvis pēc horoskopa ir Vēži. Viņi ir dzimuši vienā dienā - 6.jūlijā, tikai Alvis ir divus gadus vecāks par Inu. "Tā laikam ir liktenīga sakritība. Esmu pētījusi arī horoskopa zīmju saderību. Zinu, ka Vēži savstarpēji nevar sadzīvot, bet tā kā mēs esam dzimuši atšķirīgos gados, tas mūs satur kopā," spriež sieviete.
Ina saka, ka viņai ir paveicies ar vīru. Alvis ir enerģisks, pacietīgs, labsirdīgs, mīlošs. Vīrs Inu lutinot. Bieži vien viņu no rītiem pamodina kafijas smarža. Vīrs viņai pasniedz brokastis gultā. "Vīrs liek man justies kā sievietei. Šī krasi atšķiras no manas pirmās laulības," atzīst I.Raipule. Arī Inas bijušais vīrs esot atzinis, ka Ina un Alvis kopā izskatās laimīgi.
Ikdienā Ina lutina vīru ar garšīgām vakariņām, bet svētdienās viņa pagatavo kaut ko saldu, jo vīram garšo saldumi. Reizēm viņi sarīko romantiskus vakarus. "Pēdējā romantiskā tikšanās mums bija 7.decembrī, kad dzimusi mūsu meitiņa. Sveču gaismā un ar šampanieti sagaidījām to mirkli, kad pirms gada pasaulē nāca mūsu mīlestības auglis. Tas bija aizkustinošs mirklis," atklāj Ina.
Viņi visu veic kopā - gan strādā, gan atpūšas. Šobrīd Alvis daudz darba iegulda ģimenes ligzdiņas iekārtošanā. Viņa pārziņā ir mājas celtniecība, kuru Ina pēc tam iekārtos.
Raipuļu ģimene novērtē to, kas viņiem ir dots - mīlestību. Var just, ka starp šiem diviem cilvēkiem patiešām valda dziļa un patiesa mīlestība.
"Mīliet un esiet mīlēti! Tas ir skaisti! Ne jau vienmēr viss ir tik labi, kā izskatās no malas, bet kopīgiem spēkiem divi mīloši cilvēki var pārvarēt visas grūtības," ir pārliecināta Raipuļu ģimene.

Citu datumu laikraksti

 • Ziema turpina valdīt

  Februāra 2.dekāde (no 11. līdz 20. februārim) sola daudz aukstu un sniegotu dienu. Par to laikrakstu informē Latvijas hidrometeoroloģijas aģentūras...

 • Mežu “veselība” uzlabojas

  Valsts meža dienesta novērojumi liecina, ka desmit gadu laikā kokaudzes kļuvušas veselīgākas. Tomēr pagājušā gada rezultātos minēts, ka parauglaukumi...

 • Ar kiberpilsētas projektu iepazīstina uzņēmējus

  Alūksnē bija ieradušies pārstāvji no Vidzemes augstskolas, reģiona Profesionālās izglītības centra un Pasaules brīvo latviešu apvienības, lai kopīgi...

 • Tiekas Absolventu vakarā

  Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja tradicionālo Absolventu vakaru.Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas...

 • Saeimas deputāts mudina zemniekus neklusēt

  Alūksnē darba vizītē pagājušās nedēļas nogalē bija ieradies Saeimas deputāts Andis Kāposts, kas ir arī “Zaļo un Zemnieku savienības” frakcijas...

 • Arhīvā palielinājies sagatavoto izziņu skaits

  Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts arhīvs sagatavojis gandrīz par 300 izziņām vairāk nekā 2002.gadā.Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts...