Mīlulim netrūkst uzmanības

Ņūfaundlendieši - īsti ģimenes draugi.

Ņūfaundlendieši - īsti ģimenes draugi
Alūksniešu Irisas un Viktora Skudruļu ģimenē mazais ņūfaundlendieša šķirnes sunītis Grejs ir tikai kopš Ziemassvētkiem, bet jau tagad ģimene pie viņa ir tik ļoti pieradusi, ka nespēj iedomāties savu dzīvi bez viņa.
Skudruļu ģimenē arī pirms tam ir bijuši suņi – "kaukāzietis" un sanbernārs, jo, kā apgalvo Irisa, ja mājās nav suņa, rodas sajūta, ka kaut kā pietrūkst.
"Ziemassvētkos dēls uzdāvināja šo mīluli, kurš man ir kā mazs bērns. Suņuks prasa visu uzmanību, un esmu laimīga, ka man ir par ko rūpēties," stāsta Irisa.
Suņu skolā nesūtīs
Grejs ir dzimis Lietuvā. Tēvs dzīvo tepat, Latvijā, – Bauskā, bet māte – Lietuvā, taču visi kucēni, ieskaitot Greju, esot nonākuši Latvijā.
Suņukam no tēva ir iedzimta skaista, balta svītriņa uz krūtīm.
Ģimene nav plānojusi veidot suņu audzēšanas biznesu, taču Irisa atzīst, ka būtu priecīga, ja kāds atvestu ņūfaundlendiešu meiteni, bet īpaši pēc tā netiecas. "Bizness nav mūsu mērķis. Galvenais, ka mājās ir mīlulis, par kuru rūpēties un kuru lutināt," atklāj I.Skudrule. Suņa saimniekiem padomā bijuši divi vārdi, kādos nosaukt mazo kucēnu – Grāfs un Grejs. Par Grāfu jau nosaukts paziņu suns, tāpēc saimnieki izvēlējušies Greju. Saimniece apgalvo, ka nejūt nepieciešamību sūtīt Greju suņu skolā. Tiesa, Greja vecāki aktīvi piedalās gan skatēs, gan konkursos. Šis suns vairāk domāts sirds siltumam un ģimenes prieka vairošanai. Turklāt Alūksnē šādas šķirnes suņiem skolas nemaz neesot.
Nedrīkst dzert pienu
Kucēna saimniece atklāj, ka šīs šķirnes suņiem piemīt visas cilvēkam raksturīgās īpašības.
Grejs, būdams maziņš, izrāda nepieciešamību pēc ūdens. "Uzliku barības bļodiņu un dzeramo trauciņu uz statīva, bet šis ar ķepām un galvu mēģināja trāpīt traukā. Apkārt mājai plānojam uzlikt sētiņu, izrakt nelielu dīķīti, lai Grejam būtu pieejams viņam tik nepieciešamais ūdens," atklāj saimniece. Irisa gaida, kad suņukam tiks veikta trešā obligātā pote, kas vajadzīga visiem suņiem, lai abi var doties garākās pastaigās. Pagaidām sunītis pastaigājis tikai mājas pagalmā.
Greja saimniece Lietuvā stāstījusi, ka suni bez bažām laižot uz ezeru ar bērniem. Suns jūtot, ja kādam ir nepieciešama palīdzība. Ja kāds bērns aizpeld par tālu, viņš uzreiz ķerot aiz biksēm un velkot ārā uz krastu.
Grejam garšo viss. Viņš ēd burkānus, bietes, ābolus, bumbierus, kā arī speciālo barību. Vienreiz dienā ir ļoti svarīga viena tējkarote vitamīnu. Tie suņukam vajadzīgi, lai būtu stipri kauli.
Nekādā gadījumā šīs šķirnes suņiem nedrīkstot dot pienu. Iemeslu Irisa nezinot, taču piebilst, ka kefīru gan suns varot dzert bez ierobežojuma.
Nododot audzināšanā Greju, suņuka saimniece Lietuvā pamācījusi, ka kucēnam jāierīko vieta, kur kārtot dabiskās vajadzības. Tiesa, tas izrādījies lieki, jo, atgriežoties mājās, jaunos saimniekus gaidījis pārsteigums. Mazais kucēns jau no pirmās dienas esot prasījies ārā. "Tādus brīnumus redzu pirmoreiz," jūsmo Irisa.
Mazais Grejs esot nasks uz nedarbiem. Saimnieki novākuši visas lietas no zemākajiem plauktiem, lai mazulis tām netiek klāt.Grejs ejot gulēt gluži kā mazs bērniņš - ar niķošanos un rūkšanu, līdz vienā momentā aizmieg.Pirms iešanas gulēt sunītim tiekot veikta skaistumkopšana. "Mēs katru vakaru ķemmējam viņu, kas Grejam ļoti patīk. Suņa vilnu vēlāk ieadu zeķēs, kas ir lieliskas zāles gan pret iesnām, gan pret klepu," stāsta Irisa.
Grejam patīk bērni
Visi radi un draugi esot sajūsmā par jauno Skudruļu ģimenes mīluli. Savukārt Grejs apvelta visus tikai ar mīļumu un labsirdību.Arī tad, kad uz svētkiem ciemos bija atbraucis māsas dēls ar meitiņu, suņuks uzreiz sajutis bērna klātbūtni un parādījis atbilstošu attieksmi, izturoties mīļāk un maigāk nekā pret pieaugušajiem.
"Cilvēkam suns ir vajadzīgs. Tā ir dzīva dvēselīte, ar kuru var parunāties, kad mājās esi viens," uzskata saimniece. Viņas suns sagādā daudz priecīgu brīžu, jo bērni izauguši lieli, tagad mājās ir par ko rūpēties.
Lai gan Īrisai patīk visi dzīvnieki, kā ģimenes mīlulim viņa dod priekšroku sunim.

Citu datumu laikraksti

 • Azarts ir spēcīgāks par salu

  Makšķerējot uz ledus, jābūt uzmanīgiem.Makšķerējot uz ledus, jābūt uzmanīgiem Brāļi Mārtiņš Bindemanis un Aivars Rikveilis no Alūksnes ar...

 • Copes kalendārs

  16. janvāris. Laba copes diena.16. janvāris. Laba copes diena. 17. janvāris. Slikta copes diena. 18. – 19. janvāris. Teicamas copes dienas. Ķersies...

 • Medību dieviete ir labvēlīga

  Veiksme pavada aļņu medībās.Veiksme pavada aļņu medībās Alsviķieti Ilmāru Jansonu var uzskatīt par neparasti veiksmīgu mednieku. To apliecina medību...

 • Amatpersonu pieķer nedarbos

  Lisabona.Portugāles Pārtikas standartu pārvaldes, kas atbildīga par smēķēšanas aizlieguma ieviešanu sabiedriskās vietās, vadītājs Antonio Nuns...

 • Ne bez skandāliem

  «Pasu bizness» bijis pietiekami ienesīgs."Pasu bizness" bijis pietiekami ienesīgs Pēdējos pāris gadus janvārī par nacionālo tradīciju, gluži kā olu...

 • Prezidentu laiks

  Par vairākām pagājušajām dienām var droši sacīt, ka pasaules notikumu mērogā tās pavadītas zem prezidentu zīmes.Par vairākām pagājušajām dienām var...