Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministri interesējas par dzīvi laukos

Iedzīvotāji: cer saņemt finansiālu atbalstu.

Iedzīvotāji: cer saņemt finansiālu atbalstu
Vakar Alūksnes rajonā darba vizītē ieradās zemkopības ministrs Mārtiņš Roze un labklājības ministre Dagnija Staķe. Viņus uz rajona robežas sagaidīja Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs Jānis Ceļmillers un izpilddirektore Gunta Ļuļe, kas pavadīja ministrus braucienā uz zemnieku saimniecībām, sociālās un psiholoģiskās palīdzības un izglītības iestādēm.
"Mani iepriecina ministra interese par lielogu dzērveņu audzēšanu, jo tā ir perspektīva ražotne. Tās attīstībai ir vajadzīgi lieli kapitālieguldījumi, tāpēc ceru, ka ministrs pārliecinājās par SAPARD finansējuma lietderīgu izmantošanu," saka Gaujienas pagasta "Kalnapurva" īpašniece Gundega Sauškina. Arī Jaunannas pagasta zemnieki Viktors Avots un Ņina Belmane varēja parādīt, ka SAPARD līdzekļi bijuši nepieciešami graudu un piena ražošanas attīstībai.
M.Roze iepazinās ar Arvja Pavlovska bioloģisko lauku saimniecību "Polieši" Ziemeru pagastā.
A.Pavlovičs un Gunita Virka Veclaicenes pagastā vēlas veidot veselības saimniecības, bet projekts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības attīstībai nesaņēma finansiālu atbalstu.
"Acīmredzot nav izprasta šādu saimniecību vajadzība. Līdzekļus piešķīra citiem mērķiem," ministram skaidroja Alūksnes lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītāja Viola Kaparšmite. M.Roze ieteica domāt par kooperatīva veidošanu bioloģiskās produkcijas realizācijai.
Labklājības ministre D.Staķe iepazinās ar problēmām Gaujienas speciālajā internātskolā. Arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" viņa pārliecinājās par steidzami nepieciešamo remontu internāta telpās. Arodapmācības un rehabilitācijas centra "Alsviķi" direktore Anita Palma informē, ka ministre tikās ar iestādes administrāciju, ielūkojās audzēkņu grupu nodarbībās, aplūkoja ēkas.
"Šī bija pirmā reize, kad jauna labklājības ministre bija ciemos pie mums. Viņa iedziļinājās mūsu problēmās, izprata tās," saka A.Palma.
Ministre redzējusi, ka internāta siena draud sabrukt. Ēkai ir nepieciešams kapitālais remonts, sienu nostiprināšana, kas izmaksātu 24 000 latus. Vēl vajag ierīkot arī liftu, jo šis iestādes audzēkņi ir cilvēki ar speciālām vajadzībām - fizisku un garīgu invaliditāti. Kopumā remonts un lifta ierīkošana izmaksās 39 000 latu.
Ministre apmeklēja arī Alūksnes rajona skolu psiholoģiskās palīdzības centru un Alūksnes pilsētas sociālās palīdzības centru. Vizītes noslēgumā ministri tikās ar pašvaldību vadītājiem un iedzīvotājiem.

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...