Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Motokrosa gada fināls notiek zem simtgades zīmes

“Montavit” hallē Rīgā 28. novembrī notika gada balvu pasniegšana motokrosā vairākās nominācijās. Šo pasākumu rīkoja motoklubs “Ape”, ko vada Gundars un Mairis Levani.

"Montavit" hallē Rīgā 28. novembrī notika gada balvu pasniegšana motokrosā vairākās nominācijās. Šo pasākumu rīkoja motoklubs "Ape", ko vada Gundars un Mairis Levani. Apmēram trīssimt pasākuma dalībnieku vidū bija arī mūsu rajona motosportisti un viņu līdzjutēji.
Balvu pasniegšanu komentējot, Ēriks Fogelis (kurš mūsējiem pazīstams no "Vaidavas kausiem") teica, ka Latvija izcilo motobraucēju dēļ ir triju motosporta lielvalstu vidū kopā ar Beļģiju un Holandi. Pašus pasaules čempionus gan tovakar neieraudzījām, jo viņi atrodas treniņos, piemēram, Kaspars Stupelis slēpo Zviedrijā. Toties bija ieradies Latvijas čempions Mārtiņš Aleksandrovičs, kā arī Igaunijas un Lietuvas sportisti, kuri šogad guvuši veiksmi mūsu valsts atklātajās sacensībās.
Saņem uzvarētāju kausus
Latvijas Čempionātā kausu un medaļu Open klasē par 3. vietu tāpat kā pērn saņēma Mairis Levans un ar šo sasniegumu viņš atvadās no aktīvā motosporta. 65 kubikcentimetru klasē Matīsam Karro šogad 2.vieta, jo cerēto uzvaru izjauca skumīgais incidents Limbažu posmā. Viņš pagaidām pārstāv sporta klubu "Gros Auto".
Mairi Levanu sveica ar Baltijas kausa izcīņā iegūto pirmo vietu supersprintā. Divas pirmās vietas šajā seriālā - 65 un 85 kubikcentimetru B motociklu klasēs - izcīnījis divpadsmit gadus vecais Matīss Karro, tā pierādot meistarību ne vien savā vecuma grupā, bet arī cīnoties ar krietni vecākiem puišiem. Žēl, ka viņš pats nebija ieradies uz apbalvošanu.
Komandu vērtējumā Matīsa Karro pārstāvētā bērnu un jauniešu komanda "Gros Auto" šogad izcīnījusi otro vietu valstī.
Latvijas Motosporta federācijas kausa izcīņā, kas ir galvenā mūsu amatierbraucējiem (Open C), uz pjedestāla novadnieku neieraudzījām. Tas gan nemazina sportistu braukšanas prieku. Šajā grupā lielā konkurencē cīnās Andris Andrejevs, Viesturs Kazainis, Ainārs Dukulis, Aivo Līvs, Ervīns Gusts, Jānis Ļuļis.
"Esmu piedalījies visos braucienos, bet augstāk par 20. vietu pagaidām nav izdevies nokļūt," saka Aivo.
Fotografējas kopā ar laureātiem
Mazie "Rūķīši" - 50 kubikcentimetru klases braucēji - arī šogad cīnās par " IK Auseklis" balvām. Kausus un balvas saņēma visi dūšīgie puikas, arī Matīss Leimanis, Apes bērnudārza "Vāverīte" audzēknis. Viņi fotografējās kopā ar pārējiem laureātiem lielajā kopējā bildē.
Precizējot mazo braucēju rezultātus, Matīsa tētis Ģirts saka: "Ja nebūtu salūzis motocikls Madonas sacensībās, būtu nevis ceturtā, bet otrā vieta. Arī tagad tikai 12 punkti Matīsu šķir no trešās vietas." Pats Matīss tikai smaida un ir priecīgs par nopelnīto 13.kausu. Arī astoņas medaļas ir noliktas mājās goda vietā. Šogad viņš ir piedalījies 18 sacensībās, arī Lietuvā un Igaunijā.
Ir vajadzīgs savējo atbalsts
Ģ.Leimanis kā līdzjutējs ir bijis klāt visos motokrosos arī tad, ja Matīss nestartē. "Dažreiz ir derīgi pat kārtīgi sabārt mūsējos, ja redzu, ka pietiekami necīnās un ļauj braukt sev garām!" viņš uzskata. Gadoties, ka bāriens dod rezultātus. Ģirta "padomus" šogad esot saņēmis arī Mairis, kurš atzīst, ka tie palīdzējuši saņemties un startēt labāk.
Pasākumā mūsu sportistus sveica arī līdzjutējas apenietes Beate un Laine, kuras ir atradušas laiku apmeklēt gandrīz visas sacensības. Viņas uzskata, ka sportistiem savējo atbalsts ir svarīgs. "Nesaprotu tos skatītājus, kas uz sacensībām atnāk ar drūmām sejām un nespēj ne pakliegt, ne aplaudēt. Patīk motokrosu gaisotne, ātrums," saka Laine.
Starp priecīgiem un bēdīgiem notikumiem
Rezumējot internetā izsludināto aptauju, notika konkurss par gada priecīgāko un bēdīgāko notikumu motosportā. Interesanti, ka starp priecīgākajiem bija minēta arī "Vaidavas kausa" trīsdesmitgade, bet starp skumīgākajiem - M.Levana aiziešana no motosporta. Balsojot par vispozitīvāko atzina Mārtiņa Aleksandroviča uzvaru visos astoņos Latvijas čempionāta braucienos, bet par skumjāko - Matīsa Karro un Augusta Justa "dūru cīņas" Limbažu trasē. Notikumu "vaininieki" saņēma balvas. Šogad Latvijas motosportam aprit 100 gadi. Par godu tam pasākuma organizatori bija sarūpējuši motosporta simtgades salūtu un milzīgu kliņģeri. Uz ekrāna varēja vērot motosacensību epizodes, kā arī jubilejai veltītā kompaktdiska prezentāciju. Klubi saņēma šogad iznākušo grāmatu "Motosports Latvijā".
Skatītāju atsaucību izpelnījās mehāniķu sacensības, turpinot šovasar Apē aizsākto tradīciju. Šoreiz Latvijas labāko komandu mehāniķiem vajadzēja samontēt motociklu no Lego detaļām.
Motokrosa noslēguma pasākuma fotoreportāža ir redzama interneta mājaslapā (www. moto-x.lv), bet sacensību rezultātus var apskatīt lapā (www.lamsf.lv). Līdzjutējiem ir iespēja atbalstīt motosportistus, komandas un sacensības arī neklātienē, nobalsojot motolapas "toplistē". Pašlaik tajā M.Levans ar 413 balsīm ir piektais, bet sacensības "Vaidavas Kauss" izvirzījušās otrajā vietā.
Tagad motosportisti gaida ziemu, lai piedalītos sacensībās ziemas motokrosā un skijoringā.

Citu datumu laikraksti

 • Tests bērna zināšanu pārbaudei pirms skolas

  Kā tevi sauc? (Uzdodiet dažādos variantos šo jautājumu, piemēram, nosauc uzvārdu, nosauc vārdu, kā tevi sauc mamma mājās, kā sauc vecmāmiņa, tētis...

 • Aktivitātes pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte”

  Esam Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ar gaišu un saulainu nosaukumu “Pienenīte”. Kā pieneņu pūkas mazuļi katru pavasari izlaidumā izlido uz...

 • ***

  No šodienas laikrakstā reizi ceturksnī veidosim lappusi, kurā atspoguļosim Alūksnes rajona pirmsskolas izglītības iestāžu aktivitāti, dzīvi tajās -...

 • Katrai puķei savs niķis

  Fitonija. Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar karmīnsarkanu vai sudrabbaltu dzīslojumu, tās nezied.Fitonija Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Vislabāk jūtas mājās

  Jānim Sahņenko ar Lakī sacensības Smiltenē bija pirmās. Lai arī netika iegūtas godalgotas vietas, saimnieks ar pirmo startu ir apmierināts.Jānim...

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...