Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Motosporta sezona tuvojas izskaņai

Ar sacensībām Lizumā, Ventspilī un Saldū nobeigumam tuvojas notikumiem bagātā motosporta sezona. Tajās piedalījās arī motokluba "Ape" sportisti.

Ar sacensībām Lizumā, Ventspilī un Saldū nobeigumam tuvojas notikumiem bagātā motosporta sezona. Tajās piedalījās arī motokluba "Ape" sportisti.
"Jāpiemin Open C grupas braucēji Ainārs Dukulis, Jānis Ļuļis, Andris Andrejevs, Aivo Līvs un Ervīns Gusts, kuri atzīstami startēja Latvijas Motosporta federācijas kausa izcīņā Lizumā," saka motokluba "Ape" vadītājs Mairis Levans, kurš šajās sacīkstēs izcīnīja 4.vietu. Interesanti, ka motociklu tāllēkšanas sacensībā Mairis tikai 20 centimetrus zaudēja Latvijas šāgada čempionam Mārtiņam Aleksandrovičam, kurš "aizlidoja" 17 metrus tālu!
Sacenšas ar spēcīgākajiem
Augusta beigās sportisti trijos braucienos cīnījās par "Ventbunkera" kausu. Tās tradicionāli ir vienas no iespaidīgākajām motosacīkstēm gan organizācijas, gan braucēju sastāva ziņā. Abi mūsu motobraucēji - Mairis un Raivis Levani izcīnīja sestās vietas savās grupās.
"Startā gadījās kritiens, bet tik un tā augstāk par 5. vietu "neuzbrauktu", jo konkurence bija ļoti spēcīga," atzīst M.Levans, kurš startēja Open klasē.
Labs sasniegums ir Raivja Levana 6. vieta 125 kubikcentimetru klasē. Vienā braucienā viņš bija ceturtais, divos - sestais.
Matīss Karro, startējot 85 kubikcentimetru grupā, dubļainajā Ventspils trasē ieguva otro vietu. Skatītāji, mehāniķi un dalībnieki varēja piedalīties 600 metru skrējienā, nesot motocikla riepu.
Godalgoto trešo vietu izcīnīja motokluba "Ape" mehāniķis, ilzenietis Viesturs Kazainis.
Startē kā komanda
7.septembrī Apes motosportisti devās uz Saldu, kur "Silavotiņu" trasē pirmo reizi notika Latvijas atklātais komandu čempionāts, kurā startēja trīs dalībnieki no katras komandas. "Sportiskajā vērtējumā mačs bija "baisais", jo piedalījās 16 spēcīgas komandas," saka M.Levans.
"Mūsu mērķis bija iekļūt desmitniekā, un tas arī izdevās." Katrs savā grupā cīnoties, viņi savāca 62 punktus un ieguva 6.vietu, tikai par vienu punktu atpaliekot no Maskavas komandas "RosAutoDor". M.Levans izcīnīja 5. un 7. vietu, R.Levans - 11.un 14., bet Andris Andrejevs starp 32 braucējiem abos startos bija 25.vietā.
Salūts pēdējam motokrosam
Šīs motosacensības bija pēdējās astoņkārtējā Latvijas čempiona M.Levana aktīvā motosportista karjerā. To atzīmēja viņa cīņubiedri, kas Saldū par godu šim notikumam bija sagādājuši salūtu, torti un šampanieti. Vai tas nozīmē, ka M.Levans pēc savas trīsdesmitās sezonas vairs nesportos?
"Protams, sportošu, bet ne kā motokrosists. Turpināšu kopā ar pārējiem kluba biedriem piedalīties riteņbraukšanas sacensībās, saista arī orientēšanās sports, skriešana. Turpināsies velosacensību organizēšana, ""Vaidavas kauss", pienākumi Latvijas Motosporta federācijā. Mans lielākais atskaites punkts šogad bija noturēties pirmajā trijniekā Latvijas čempionātā, un tas arī izdevās," saka viņš.
Pirmoreiz - uz goda pjedestāla
13.septembrī Aizputē labi veicās visiem motosportistiem (nestartēja Ervīns Gusts), jo visi kvalificējās finālbraucienam. Pirmo reizi šogad uz goda pjedestāla kāpa Andris Andrejevs, jo izcīnīja 3.vietu Open C klasē. R.Levanam - 6.vieta 125 kubikcentimetru klasē.
Nākamajā dienā Jēkabpilī notika motosacensības divu stundu izturības braucienā. Arī tajā "Apes" motosportisti rādīja labu sniegumu: A.Andrejevs izcīnīja 2., Ainārs Dukulis - 7.vietu.
Gatavojoties sezonas noslēgumam, A.Dukulis kopā ar Jāni Ļuļi bija noorganizējuši īstas treniņsacensības pašu jaunizveidotajā treniņu trasē Jaunlaicenē.
Apes motokluba sportisti 27.septembrī piedalīsies Latvijas Motosporta federācijas kausa izcīņas noslēguma posmā Madonā.

Citu datumu laikraksti

 • Glezna

  2. Varbūt tieši šis vakars beidzot dos iespēju pacelties kādu pakāpienu uz augšu pa uzņēmuma ieņemamo amatu "trepītēm"?2. Varbūt tieši šis vakars...

 • Nākotni saskata Eiropas Savienībā

  Ārlietu ministrija aicināja reģionālo avīžu žurnālistus uz informatīvu semināru par Eiropas Savienību.Ārlietu ministrija aicināja reģionālo avīžu...

 • Vista apelsīnu - vīnogu mērcē

  Iesakām kārumniekiem pagatavot kaut ko neparastāku un krāsaināku - veselīgu un gardu, vieglu vistas gaļas maltīti.Iesakām kārumniekiem pagatavot kaut...

 • Glezna

  Jau kuro reizi Akvelīna šķērsoja istabu, lai vēl un vēlreiz paskatītos uz gleznu - nekrāsotā koka rāmī iemūžinātu ceriņu klēpi.1. Jau kuro reizi...

 • Atbilde uz rakstu “Ierindas pilsoņa pārdomas par tēmu “es un ES””

  23.augustā "Alūksnes Ziņas" publicēja A.Gulbja rakstu "Ierindas pilsoņa pārdomas par tēmu "es un ES"".23.augustā "Alūksnes Ziņas" publicēja A.Gulbja...

 • Policija informē

  Nozog traktora piekabi. Alūksnē, Mežinieku ielā, 9.septembrī no mājas pagalma nozagta traktora piekabe.Nozog traktora piekabi Alūksnē, Mežinieku...

 • Eiropā vairāk mājsaimnieču

  ES statistikas biroja «Eurostat» veiktais darba rezervju pētījums liecina, ka dalībvalstīs katra sestā sieviete nestrādā ģimenes pienākumu dēļ....

 • Atvaļinājums Eiropā

  Sakarā ar gaidāmo referendumu par iestāšanos ES iedzīvotāji arvien vairāk sākuši interesēties par to, kas viņu dzīvē mainīsies pēc iestāšanās...

 • Īrija svinēs Eiropas Savienības paplašināšanos

  Bezdarbs Eiropā Statistika birojs «Eurostat» ziņo, ka vasaras mēnešos piecpadsmit ES dalībvalstīs bezdarba līmenis stabili turas 8 līdz 9 procentu...