Mudina jauniešus kļūt par karavīriem

Militārajā dienestā: veiksmīgi iesaistās arī sievietes. Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā un Alūksnes vidusskolā ar jauniešiem pagājušajā nedēļā tikās Nacionālo Bruņoto Spēku Rekrutēšanas un atlases centra darbinieki.

Militārajā dienestā: veiksmīgi iesaistās arī sievietes.
Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā un Alūksnes vidusskolā ar jauniešiem pagājušajā nedēļā tikās Nacionālo Bruņoto Spēku Rekrutēšanas un atlases centra darbinieki, lai stāstītu par iespējām un nosacījumiem, kā kļūt par karavīru.
Pulkvežleitnants Valerians Supe uzsvēra, ka katram jaunietim ir jāizvēlas savs dzīves ceļš, kas var būt dažāds, bet arī katram jaunietim ir jābūt savas valsts patriotam. "Viena iespēja ir veidot militāro karjeru, iesaistoties Nacionālajos Bruņotajos Spēkos (NBS). Protams, tas nav viegli un ir jāievēro daudzi nosacījumi, prasības, bet viss ir izdarāms. Turklāt Latvijas armijas prestižs paaugstinās, tāpēc kļūstot karavīram, ir iespēja strādāt prestižā valsts organizācijā," saka V.Supe.
Viņš uzsver, ka ar 2007.gadu Latvijā būs tikai profesionālā armija, tādēļ ir svarīgi, lai tajā būtu kompetenti karavīri. "Jau ilgāku laiku rīkojam šādus braucienus uz Latvijas skolām, lai ieinteresētu jauniešus par militāro dzīvi. Turklāt pašlaik profesionālajā militārajā dienestā viena trešdaļa no kopējā karavīru skaita ir sievietes. Tas nozīmē, ka šī nav tikai vīriešu profesija. Ir prieks, ka braucieniem uz skolām ir arī atdeve," viņš norāda.
Tiekoties jaunieši varēja gūt informāciju par NBS Sauszemes Spēkiem, Jūras un Gaisa Spēkiem, kā arī par Zemessardzi, uzzinot to specifiku, kā arī informāciju par to, kā kļūt par profesionālā militārā dienesta karavīru - kādas ir prasības, kādai jābūt fiziskajai sagatavotībai, kā un kur iegūt izglītību militārajā jomā. Lai pēc vidusskolas absolvēšanas studētu Aizsardzības akadēmijā, pretendentam vidusskolā noteikti ir jākārto eksāmeni matemātikā un angļu valodā.
Ja jaunietis ir nolēmis kļūt par karavīru, viņam ir jāvēršas rekrutēšanas centrā. Jaunietim nedrīkst būt sodāmība, ir jābūt Latvijas Republikas pilsonim un atbilstošam veselības stāvoklim.
RAC būs jāiztur vairāki pamatatlases pārbaudījumi - psiholoģiskais tests, grupas uzdevums, fiziskās sagatavotības pārbaude un intervija. Ja pamatatlasē sasniegs noteiktos kritērijus, tad varēs slēgt līgumu par profesionālo militāro dienestu un uzsākt to.
Iesaistoties NBS, jauniešiem ir iespēja iegūt stabilu darbu, progresīvu atalgojumu, augstas sociālās garantijas, sistemātisku virzību militārajā karjerā, interesantu dienestu komandā un iespēju pilnveidot sevi. "Pastāv vairāki uzskati, kādēļ neizvēlas militāro dienestu - liela fiziskā slodze, mazs atalgojums, riska iespējamība, iepriekšēji stereotipi, nepieņemami militārie ierobežojumi - disciplīna, uzņēmības trūkums. Tie ir laika gaitā izveidojušies pieņēmumi, kas ne vienmēr atbilst patiesībai, jo vēlme būt karavīram, virsniekam ir atkarīga no paša cilvēka motivācijas. Ja ir motivācija, ir iespēja attīstīt savu karjeru un gūt labu atalgojumu," saka V.Supe.

Citu datumu laikraksti