Mudina lauciniekus uzdrīkstēties

Centrs: organizēs kursus un pieredzes apmaiņu. Šonedēļ Liepnas pagasta zemniekiem un uzņēmējiem sāksies grāmatvedības kursi, kurus organizē pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un informācijas centrs.

Centrs: organizēs kursus un pieredzes apmaiņu
Šonedēļ Liepnas pagasta zemniekiem un uzņēmējiem sāksies grāmatvedības kursi, kurus organizē pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un informācijas centrs.
Šajā nedēļā centrs pagasta zemniekiem organizēs arī pieredzes apmaiņas braucienu uz Valmieras rajona zemnieku saimniecībām.
Centrs ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Alūksnes Lauksaimniecības konsultāciju biroju, kura darbinieks vadīs bezmaksas grāmatvedības kursus. To laikā zemnieku saimniecību īpašnieki, pašnodarbinātās personas un individuālā darba veicēji varēs apgūt iemaņas grāmatvedībā. Kursu noslēgumā paredzēts arī pieredzes apmaiņas brauciens.
Liepnas uzņēmējdarbības atbalsta un informācijas centrs darbojas kopš šāgada janvāra. Tā vadītāja Laima Kaņepe uzsver, ka centrs ir izveidots "vietā un laikā", jo pašlaik ir daudz aktualitāšu, ko zemniekiem un uzņēmējiem ir svarīgi zināt.
"Nemitīgi internetā sekoju līdzi jaunumiem par Eiropas Savienības struktūrfondiem, jo nedrīkst nokavēt informēt par tiem cilvēkus.
Sadarbojamies ar akciju sabiedrību "Valmieras piens". Pieci mūsu pagasta zemnieki vēlas celt jaunas vai atjaunot esošās kūtis. "Valmieras piena" piena kvalitātes konsultante Edīte Rakeviča nesen bija Liepnā un izpētīja, kuras kūtis būtu izdevīgāk pielāgot Eiropas Savienības prasībām, bet kur nepieciešams celt jaunas. Centra aktivitātes ir lietderīgas, jo stimulē cilvēkus uzdrīkstēties sākt ko jaunu," stāsta L.Kaņepe.
Bezpeļņas organizācija "Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības atbalsta centrs" ir izsludinājusi konkursu par pagastu iniciatīvu grupu izveidi. To mērķis būs veicināt pašvaldības ekonomisko un sociālo aktivitāti.
Alūksnes Lauksaimniecības konsultāciju birojs sadarbībā ar Liepnas pašvaldību ir sagatavojis konkursa pieteikumu, jo arī Liepnā vēlas veidot grupu.
"Centrs ir izstrādājis projektu, kas paredz izremontēt pagasta uzņēmējdarbības atbalsta un informācijas centra otro stāvu. Finansējumu vēlamies iegūt no Īpaši atbalstāmo reģionu fondiem. Projektam paredzēti trīs posmi: izvietot Liepnas pagastā informatīvās norādnes; sakārtot pagasta atpūtas vietas, arī brīvdabas estrādi, un izremontēt centra otro stāvu. Vēlamies iegādāties kodoskopu, kas ir nepieciešamas izglītojošajiem semināriem," uzsver L.Kaņepe.
Liepnas pagasta uzņēmējdarbības atbalsta un informācijas centrā apmeklētāji var lasīt periodiskos izdevumus par lauksaimniecību un būvniecību, kā arī izmantot biroja tehniku - nosūtīt faksu, izmantot printeri, kopētāju, datoru ar interneta pieslēgumu.

Citu datumu laikraksti

 • Sāpes nespēj izdzēst sievietes dzīvotspēju

  Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur sastapt Noru Arāju. Toties Ombas dzīvesvietu parādīs pat bērni.Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur...

 • Deputāti paziņo par ienākumiem

  Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe ienākumu deklarācijā Valsts ieņēmumam dienestam norādījis, ka pērn domē nopelnījis algu...

 • Veic darījumus ar nekustamiem īpašumiem

  Alūksnē nesen sācis darbu SIA “Vidzemes īpašumi” birojs, kas veiks darījumus ar nekustamiem īpašumiem, sniegs juridiskus pakalpojumus un finanšu...

 • Pagasta tautas namam ir jauna vadītāja

  No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna vadītāja - ilzeniete Linda Vērse. Viņa ir arī līnijdeju pasniedzēja.No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna...

 • Apzinās piesārņotas vietas mežos

  Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība veltīta mežu atjaunošanai un jaunaudžu kopšanai.Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība...

 • Organizē profilaktisko reidu

  Alūksnes policija 7.aprīlī profilaktiskajā reidā pārbaudīja 30 automašīnas, informē Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds...