Mudinās pagastā sportot lielus un mazus

Alsviķu pagastā kopš 1.maija darbu ir sākuši divi jauni sporta darba organizatori - katrs savā pagasta centrā. Allai Repulei ir jāgādā par sporta dzīvi Strautiņos, bet Andrim Skulmem - par sporta dzīvi Alsviķos.

Alsviķu pagastā kopš 1.maija darbu ir sākuši divi jauni sporta darba organizatori - katrs savā pagasta centrā. Allai Repulei ir jāgādā par sporta dzīvi Strautiņos, bet Andrim Skulmem - par sporta dzīvi Alsviķos. Viņi abi ir apņēmības pilni darīt savu darbu un cer, ka arī iedzīvotāji būs atsaucīgi.
Alsviķu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa uzsver, ka viņi abi pazīst pagasta jauniešus un bērnus. Jaunas darba vietas sporta darba organizatoriem pašvaldība radījusi, lai pēc iespējas vairāk mudinātu jauniešus un bērnus lietderīgi pavadīt brīvo laiku. "Mēs vēlamies, lai jaunieši brīvajā laikā nodarbojas ar kaut ko vērtīgu un attīsta sevi. Turklāt drīz būs arī vasaras brīvlaiks, kad brīvā laika jauniešiem būs vairāk. Ir prieks, ka gan Alla, gan Andris jau ir organizējuši tikšanās ar pagasta iedzīvotājiem un aktīvi uzsākuši savu darbu," saka S.Zeltiņa.
Viņa norāda, ka pašlaik pašvaldība sporta darba organizatorus nolēmusi nodarbināt sešus mēnešus. "Šī sezona ir visaktīvākā sportošanai, jo jauniešiem ir vairāk brīvā laika. Pusgada laikā varēsim secināt, vai pagastā ir nepieciešams sporta darba organizators," klāsta S.Zeltiņa.
Sporto no bērnības
Alla Repule septiņus gadus ir Strautiņu pamatskolas skolotāja un pasniedz sporta nodarbības, veselības mācību un vizuālo mākslu, turklāt ir arī 5.klases audzinātāja. Viņa atzīst, ka pieteikties jaunajam amatam pamudinājusi kolēģe, kad ieraudzījusi sludinājumu. "Nolēmu - kādēļ gan nepamēģināt? Iesniedzu nepieciešamos dokumentus, aizgāju uz pārrunām un tiku apstiprināta amatā. Pieteikušies bija pieci pretendenti," stāsta A.Repule.
Viņa atzīst, ka sports ir gan darbs, gan vaļasprieks. Pirms vairākiem gadiem A.Repule absolvēja Sporta akadēmiju, bet pašlaik studē maģistratūrā. Lai arī savienot mācības ar darbu nav viegli, Alla atzīst - ja tā visa nebūtu, tad šķistu, ka kaut kā pietrūkst. "Jau kopš bērnības man ļoti patīk sportot. Startējot sacensībās, esmu izcīnījusi arī godalgotas vietas rajona un valsts mērogā. Mans sporta veids ir slēpošana. Varbūt man ir dabas dots talants. Gūtie panākumi sportā arī viesa pārliecību kļūt par sporta pedagoģi," spriež A.Repule.
Viņai jaunajā amatā ir vairākas ieceres. "Galvenais ir radīt apstākļus un iespējas efektīvai, pilnvērtīgai brīvā laika pavadīšanai jaunatnei un skolēniem. Lai viņiem būtu iespēja brīvajā laikā organizēti nodarboties ar sportu, nevis bezmērķīgi klīst pa centru un nezināt, ko aiz garlaicības iesākt, bet pieaugušajiem lai būtu iespēja nostiprināt savu veselību sportojot. Galvenais, lai iedzīvotāji prot racionāli izplānot savu brīvo laiku un izmanto iespēju sportot, ko pašvaldība ir sarūpējusi," saka A.Repule.
Ir daudz sportisku cilvēku
Divas reizes nedēļā viņa iedzīvotājiem organizēs tikšanās reizes un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības - vienā dienā bērniem un jauniešiem, bet otrā - pieaugušajiem. "Gribētos izveidot arī kādu pagasta komandu noteiktā sporta veidā. Domāju, ka organizēsim dažādas sacensības - gan starp Strautiņu iedzīvotājiem, gan starp Strautiņu un Alsviķu komandām. Noteikti rīkosim pagasta sporta spēles un varbūt arī piedalīsimies kādās rajona sacensībās. Ja iedzīvotāji izteiks citas vēlēšanās, piemēram, organizēt aerobikas nodarbības, varam rīkot arī tās. Viss ir atkarīgs no cilvēku vēlmēm. Manuprāt, Alsviķos vairāk sportos jaunieši, bet Strautiņos - pieaugušie un mazie bērni," vērtē A.Repule.
Viņa ir pārliecināta, ka pagasta iedzīvotāji vēlas sportot, bet vajag cilvēku, kas viņus uzmundrina un rīko organizētas sporta nodarbības. "Es ļoti ceru, ka mums ar Andri tas izdosies. Manuprāt, Strautiņos ir ļoti daudz sportisku cilvēku - pat ģimeņu, piemēram, Bertuku, Kozilānu un Medisu ģimene. Ir vairāki pāri, kas labprāt sporto. Varbūt pat varētu rīkot ģimeņu spartakiādi," saka A.Repule.
Viņa uzskata, ka Alūksnes rajonā ir aktīva sporta dzīve, jo iedzīvotājiem tiek piedāvāts ļoti daudz sporta veidu un sacensību, kur piedalīties. "Sporta veidu dažādība ir liela, tikai - vai ir arī attiecīga cilvēku atsaucība - tas ir cits jautājums," saka A.Repule. Sporta skolotāja norāda, ka valstij vajadzētu vairāk līdzekļu atvēlēt sportam, īpaši talantīgajiem sportistiem, kas popularizē Latvijas vārdu pasaulē. "Mēs Alsviķos priecājamies, ka pašvaldība iespēju robežās finansiāli atbalsta sportiskās aktivitātes. Drīzumā pie mūsu skolas par pašvaldības līdzekļiem taps jauns un liels sporta laukums. Manuprāt, tas būs ieguvums visam Alūksnes rajonam," uzsver A.Repule.
Iemantojis popularitāti
Sporta darba organizators Alsviķos Andris Skulme atzīst, ka sports ir viņa vaļasprieks daudzus gadus, jo viņš ir aktīvās atpūtas atbalstītājs. Jau kopš bērnības viņš aktīvi sporto un tuvākajā laikā negrasās pamest šo nodarbi. "Pēdējos trīs gadus aktīvi spēlēju minifutbolu komandā "Alsviķu Dzintari". Tajā ir iesaistījušies sportisti arī no Alūksnes un Zeltiņiem. Savukārt ziemā patīk slēpot. Labprāt spēlēju arī basketbolu un volejbolu," saka A.Skulme. Viņš atzīst, ka sports ir nežēlīgs, jo arī pašam ir gadījies gūt sāpīgas traumas - lauzt kāju un degunu, tomēr arī tas neietekmē vēlmi sportot. "Sāpīgi ir tikai tajā brīdī, kad lauztā kāja vai deguns patiesi sāp. Tad šķiet, ka vairāk nespēlēšu. Kad trauma ir sadzijusi, viss turpinās," atzīst A.Skulme.
Arī jau iepriekš pirms apstiprināšanas jaunajā amatā A.Skulme gādāja par sportiskajām aktivitātēm Alsviķos, tādējādi jau ir iemantojis popularitāti starp jauniešiem. "Kopīgi ar jauniešiem esam sakopuši pagasta futbola laukumu un basketbola laukumu, arī šogad ir bijušas sakopšanas talkas. Man ir prieks, ka jaunieši izrāda interesi par sportiskajām aktivitātēm. It īpaši viņi vēlas spēlēt futbolu. Ja jaunieši vēlēsies, varēsim ar pašvaldības mikroautobusu braukt arī uz dažādām sacensībām. Pieļauju, ka reizi mēnesī starp sava pagasta komandām rīkosim, piemēram, stafešu pēcpusdienas bērniem un jauniešiem. Būs jāveido komandas, lai to dalībnieku vecums un fiziskā sagatavotība būtu daudz maz vienlīdzīga," uzskata A.Skulme.
Sieviešu futbola komanda?
Viņš norāda, ka uz pirmo iepazīšanās sapulci bija ieradušies tikai puiši - neviena sieviete. "Gribētos, lai arī daiļā dzimuma pārstāves vairāk pievērstos sportam - gan jaunietes, gan sievietes. Manuprāt, Alūksnes rajonā pamazām sāk veidoties arī sieviešu komandas, piemēram, volejbolā. Cik man ir zināms, tad mūsu rajonā ir arī divas meiteņu futbola komandas - Gaujienā un Ilzenē. Kāpēc nevarētu būt arī Alsviķu komanda?" spriež A.Skulme.
Viņš vērtē, ka sporta dzīve Alsviķu pagastā ir diezgan pasīva. "No pieredzes zinu, ka jaunieši dara vienu un to pašu, piemēram, spēlē tikai bumbu, bet vienmuļība ātri apnīk. Un atkal jaunieši sēdēs autobusa pieturā, būs strīdi ar policistiem un pašvaldības darbiniekiem. Pirmās tikšanās reizes liecina, ka jaunieši ir ļoti ieinteresēti sportot, un tas priecē. Manuprāt, pagastā ir vajadzīgs sporta darba organizators. Viņam ir jāstrādā ar jauniešiem, jāmudina viņus sportot, ir jāprot "ielīst" viņu galviņā, lai izprastu, ko jaunieši vēlas. Ja izdodas rast kopēju valodu, tad strādāt ar jauniešiem ir viegli. Protams, savu reizi ir jāpasaka arī kāds nopietnāks vārds. Arī man reizēm ir domstarpības ar jauniešiem, bet mēs cits citu izprotam," saka A.Skulme.
Iesaka spēlēt strītbolu
Alūksnes rajonā esot labi attīstīti tādi sporta veidi kā orientēšanās un volejbols. "Toties futbols šogad diemžēl ir "miris". Cik esmu runājis ar cilvēkiem, viņi vēlas redzēt spēles, kas notiek Alūksnes rajonā. It īpaši tad, kad pie mums viesos spēlēt brauc komandas no citiem rajoniem. Piemēram, iepriekšējās vasarās bija diezgan daudz skatītāju, kad Alūksnes Pilssalas laukumā sacentās Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona futbola komanda. Viņu spēles bija interesanti vērot, bet šogad to vairs nebūs," stāsta A.Skulme. Viņš uzskata, ka Alūksnes rajonā vajadzētu vairāk spēlēt strītbolu - ielu basketbolu, jo šis sporta veids neprasa daudz līdzekļu.

Citu datumu laikraksti

  • Ar varu neprotu lauzties aizslēgtās durvīs

    Brīvos brīžos strautiņiete Tija Āboliņa sapņo par ģimenes lauku māju un paklausīgiem bērniem. Ģimene - vīrs Sarmis un bērni Annija un Roberts - ir...

  • Piedalās atceres konferencē

    Vācijā notika starptautiska konference, veltīta Bībeles tulkotāja latviešu valodā E.Glika 300. nāves gadadienas atcerei.Vācijā notika starptautiska...

  • Deputāti atklāj savus ienākumus

    Alūksnes pilsētas domes deputāte, Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule deklarācijā norādījusi, ka domē pērn nopelnījusi 7807,81 latu.Alūksnes...