Mums patīk sēdēt

Kas to būtu domājis, ka mūsu tautai tik ļoti patīk sēdēt. Par to aizdomājos pēc tam, kad, ejot pa ielu garām kādam namam, pie viena loga ievēroju sievieti, kas cītīgi sekoja visam uz ielas notiekošajam.

Kas to būtu domājis, ka mūsu tautai tik ļoti patīk sēdēt. Par to aizdomājos pēc tam, kad, ejot pa ielu garām kādam namam, pie viena loga ievēroju sievieti, kas cītīgi sekoja visam uz ielas notiekošajam. Šī ir viena no galvenajām sirmgalves ikdienas nodarbēm, kurā nav nekā nosodāma, jo ielas notikumi ir vienīgā vecītes iespēja kaut uz brīdi atrasties dzīves vidū. Tālākām ekskursijām no skopās valsts atvēlētās pensijas kaut ko iekrāt - grūti, tāpat kā atlicināt vajadzīgajiem medikamentiem un ārstnieciskām procedūrām, lai spēku sakrātu tādā apjomā, kāds vajadzīgs, lai iekāptu ekskursantiem domātajā autobusā.
Pie pagasta veikala piesaulē sasēduši trīs vīri. Cepures tālu uz pakauša atstūmuši, viņi nesteidzīgi tukšo sazina jau kuro alus pudeli, par ko liecina mēļošana, kas ar katru minūti kļūst arvien skaļāka. Kur viņiem steigties, ja šāds dzīves modelis ir tik vienkāršs - atrodi kādu, kam aiz svārku oderes aizķēries nieka latiņš, piesities par draugu, un dienas nodarbe atrasta. Vīriem pastāvīga darba nav. Arī kādreizējā vēlēšanās strādāt - zudusi, bet kavēšanās padomju gadu atmiņās, kad varēja strādāt vai ļauties slinkošanai, tik un tā algu maksāja, ir tik patīkama. Sēž kādreiz darbīgie vīri un nemana, ka arvien vairāk stieg vienaldzības purvājā.
Lielpilsētas gājēju tuneļos uz aukstā un mitrā cementa klona sēž ubagi. Viņi nerunā. Šķiet, ka arī viņu tālumā vērstais skatiens ir neko neredzošs, bet tas ir šo sēdētāju apgūts talants. Viņi redz visu, bet visvairāk - naudas zīmi, kas iekrīt priekšā noliktajā skārdenē vai plaukstā. Arī tāds var būt dzīves modelis, ko, izrādās, neviens ubags pat nevēlas mainīt.
Sēž māte pie slima bērna gultas, ik pa laikam samitrinot mazā slimnieka sasprēgājušās lūpas. Uz segas atloka krīt asaras, jo viņa nezina, kā palīdzēt. Ne tāpēc, ka pietrūkst padoma. Pietrūkst naudas, lai varētu veikt dzīvību garantējošu operāciju kādā ārvalstu klīnikā.
Dažādu transportlīdzekļu sēdekļos slīgst gados jaunāki un vecāki cilvēki. Tie, kas brauc pretim nezināmai nākotnei un darbam, kas rasts citur, tikai ne savā dzimtenē. Brauc, lai nopelnītu līdzekļus bērnu skološanai, lai, pēc pusgada vai gada atgriezušies (ja vispār atgriezīsies), kaut dažus mēnešus dzīvotu labāk un pārtikušāk.
Sēž tautas ievēlētie deputāti Saeimas krēslos. Ērti sēž, vai gan citādāk kāds pazīstams cilvēks teiktu, ka, ja vien domātu tikai par sevi, viņš noteikti ietu lielajā politikā, tiktu ievēlēts Saeimā un justos drošs par vecumdienu pensiju. Sēž augstie vīri un ik pa laikam aktīvāka runātāja un netradicionāla priekšlikuma īpašnieka kažokā meklē kādu vārīgāk sašūtu vīli, lai tikai paši nekļūtu par zaudētājiem. Kam viņiem ļaužu problēmas, ja pietiek savējo? Sēž mūsu tauta, tikai katram sava ērtuma un augstuma krēsls.

Citu datumu laikraksti

  • Ieceļošana Krievijas Federācijā

    Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un...

  • Spriedīs par sadarbību

    Pleskavas apgabalā (Krievijas Federācija) jūnija sākumā notiks divi pārrobežu sadarbībai un biznesa attīstībai veltīti pasākumi, kuros dalību ņems...

  • Pagaidām lopi nav cietuši no knišļu kodumiem

    Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka Alūksnes rajonā neviens mājlops no knišļu uzbrukumiem nav...