Mūzikas dienas tradicionāli sāksies ar “Vītolēnu” nometni

Gaujienā 22. un 23.jūlijā septiņpadsmito reizi notiks Jāzepa Vītola Mūzikas dienas, uz kurām tradicionāli sabrauks kori no dažādām Latvijas vietām.

Gaujienā 22. un 23.jūlijā septiņpadsmito reizi notiks Jāzepa Vītola Mūzikas dienas, uz kurām tradicionāli sabrauks kori no dažādām Latvijas vietām.
"Trešo gadu nedēļu pirms Mūzikas dienām notiks nometne "Vītolēni", kurā piedalīsies apmēram 180 mūzikas skolu audzēkņi no daudzām mūzikas skolām," stāsta viena no svētku organizatorēm, Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktore Ilze Rožkalne. Nometnes laikā izveido apvienoto bērnu un jauniešu kori un simfonisko orķestri. "Viņi piedalās Mūzikas dienu norisēs un noslēguma koncertā, kurā rāda nometnē apgūto," uzsver I.Rožkalne. Ideja par nometni radusies, lai Gaujienas bērniem būtu iespēja strādāt ar profesionāliem pedagogiem un lai citi bērni varētu iepazīt Gaujienas gleznaino apkārtni. "Šogad koros notiek paaudžu maiņa, tāpēc jaunajai paaudzei jāsāk popularizēt kultūras norises," apgalvo I.Rožkalne.
Pirmie nometnes dalībnieki šogad pieteikušies jau janvārī. Nometnē izveidotais sastāvs parasti piedalās arī citos koncertos. Pirmajā gadā bija koncerts Rīgas 4. mūzikas skolā, kur strādā kora vadītāja Irēna Račevska, otrajā - "Ave sol" koncertzālē.
Šogad komponists Andris Riekstiņš nometnes simfoniskajam orķestrim uzrakstījis "rokatoriju" "Pantu spēles" no septiņām daļām ar Ineses Zanderes vārdiem, kas Gaujienā izskanēs kā pirmatskaņojums.
Mūzikas dienās tautas namā būs apskatāmi Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi. Mūzikas dienu mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents ir maestro Edgars Račevskis.

Citu datumu laikraksti

  • Izglītos, kā sākt uzņēmējdarbību

    Vidzemes attīstības aģentūras izstrādātais projekts “Jaunu komercsabiedrību un pašnodarbinātības veicināšana Vidzemes reģionā”, kurā kā partneri...

  • Pusaudži var piedalīties grāmatas veidošanā

    “Latvenergo” sācis izglītojošas grāmatas sagatavošanu 5. - 7.klašu skolēniem. Tās tapšanā aicināti iesaistīties skolēni, kas var piedalīties...

  • Aicina pieteikties pagasta konkursā

    Ziemeru pagasta padomes sēdē apstiprināja konkursa nolikumu “Sakoptākā sēta 2005”. Tajā noteikts, ka no 8. līdz 14.augustam komisija vērtēs izlozētās...