Mūzikas skolas skolotājs sola disku

Grupas “Vilx”, kurā muzicē Alūksnes mūzikas skolas skolotājs Uldis Mūrnieks un gulbenietis Vijārs Griķis, dziesma “Ieskaties manās acīs” iekļauta “Mapl” Ziemassvētku dziesmu izlasē.

Grupas "Vilx", kurā muzicē Alūksnes mūzikas skolas skolotājs Uldis Mūrnieks un gulbenietis Vijārs Griķis, dziesma "Ieskaties manās acīs" iekļauta "Mapl" Ziemassvētku dziesmu izlasē. Pagājušajā gadā Latvijas radio 2 sāka atskaņot divas jaunas viņu radītas dziesmas. Gads ir bijis veiksmīgs.
Nesen grupa guvusi jaunu vārdu - "Vilx". "Vienmēr grupas nosaukumā bijis darbības vārds - tāds, kas apliecina, ka mēs velkam uz balli, sabiedrībā, atpūsties. Nez kādēļ cilvēki paši grupas vārdu bija pamainījuši.
Pagājušajā gadā grupai "Vilx" tapa dziesma "Noreibusī" un "Projām no jums", tās atskaņo dažādos Latvijas radio 2 raidījumos.
"Sen jau vēlējāmies dziesmas laist plašākā auditorijā. Četras dziesmas jau ir labā kvalitātē, cik paliek līdz diskam? Drusku jāpiespiežas, jo dziesmu ir daudz. Vajadzīgas 3 vai 4 "līpošās dziesmas". Pārējām jāuzlabo kvalitāte. Ir arī uzmetumi trim jaunām dziesmām. Neatliek laika visu izdarīt līdz galam. Šogad mūzikai noteikti pievērsīsimies vairāk. Ja piepildītos iecere, tas būtu mūsu pirmais disks," saka Uldis.
Viņš atzīst, ka diska izdošana ir dārgs prieks, pagaidām visi izdevumi būs uz viņu pleciem. "Muzikantam šobrīd pēc diska izlaišanas peļņu gūt ir grūti. Tagad ir mūzikas pirātisms, dziesmas ieraksta no interneta. Ja agrāk, lai iegūtu zelta diska statusu, vajadzēja izpārdot apmēram 10 000 eksemplāru, tad tagad jāpriecājas, ja pārdod 2000 līdz 3000 diskus. Diska izdošanu mēs drīzāk uzskatām par iespēju sevi nedaudz popularizēt, lai dziesmas aizietu plašākā publikā. Tādēļ sasparojāmies," piebilst Uldis.
Uldis un Vijārs sevi dēvē par slēgto vakaru un baļļu muzikantiem. Kur viņus sauc, tur spēlē. Smej, ka viens pie otra jau esot pierīvējušies, balsis arī jau ir saskaņojušās, kopā spēlējot sešus gadus. Visvairāk viņi dzied par mīlestību, par to, kas uztur pasauli. Dzied visas vecās, labās dziesmas, tikai jaunās skaņās.
Uldis ir metāla pūšamo instrumentu skolotājs Alūksnes mūzikas skolā. Mācījies Rēzeknes mūzikas vidusskolā.
"Būtu patīkami, ja šodien mūziķis varētu nopelnīt tikai ar mūziku. Tad varētu citam atmest ar roku un nodoties tikai mūzikai, vairāk pie tās strādāt un sevi attīstīt," saka Uldis.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...