Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nacionālsociālisma upuri var pieteikties kompensācijām

Austrijas federālais fonds “Izlīgums, miers un sadarbība” turpina pieņemt nacionālsociālisma upuru pieteikumus kompensāciju izmaksām līdz 2003. gada 31. decembrim.

Austrijas federālais fonds “Izlīgums, miers un sadarbība” turpina pieņemt nacionālsociālisma upuru pieteikumus kompensāciju izmaksām līdz 2003. gada 31. decembrim.
“Latvijā kompensāciju izmaksu nacionālsociālisma upuriem veic Vācijas fonds “Atmiņa, atbildība un nākotne” un Austrijas federālais fonds “Izlīgums, miers un sadarbība”. Pieteikšanās uz Vācijas fonda kompensācijām jau ir beigusies, bet Austrijas federālajā fondā vēl var iesniegt pieteikumus. Personas, kuras jau saņēmušas kompensāciju no Vācijas fonda, nevar pretendēt uz Austrijas fonda kompensācijām,” laikrakstam stāsta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Alūksnes filiāles direktore Regīna Kalniņa.
Viņa norāda, ka saskaņā ar Austrijas federālā likuma “Par fonda “Izlīgums, miers un sadarbība” dibināšanu” uz minētajām vienreizējām kompensācijām var pretendēt: personas, kas bija ieslodzītas koncentrācijas nometnēs vai tām pielīdzināmās ieslodzījuma vietās un tika nodarbinātas spaidu darbos; personas, kas bija nodarbinātas rūpniecībā, un personas, kas bija nodarbinātas lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai apkalpojošā jomā.
“Kompensācijas izmaksā tiem nacionālsociālisma upuriem, kuri atradās koncentrācijas nometnēs vai spaidu darbos pašreizējā Austrijas Republikas teritorijā. Arī bērniem, kurus tolaik deportēja kopā ar vecākiem vai kas dzimuši sievietēm, kuras atradās spaidu darbos tagadējās Austrijas Republikas teritorijā, kompensācijas izmaksa pienākas tādos pašos apmēros kā viņu vecākiem. Kompensācijas bijušajiem karagūstekņiem netiek izmaksātas,” saka R.Kalniņa.
Nacionālsociālisma upuru mantinieki var saņemt kompensāciju tādā gadījumā, ja cietušais ir miris pēc 2000. gada 15. februāra (vai tieši 2000. gada 15. februārī). Šajā gadījumā ir spēkā Latvijas likumos noteiktās mantošanas tiesības.
“Lai varētu pretendēt uz Austrijas fonda kompensāciju, līdz 2003. gada 31. decembrim jāuzraksta brīvas formas iesniegums, kurā minēts, kur persona atradusies un kas viņu nodarbinājis. Ja ir iespējams, iesniegumam vēlams pievienot arī to dokumentu kopijas, kas apliecina nacionālisma upura statusu. Ja šādu dokumentu personai nav, tos Austrijas arhīvos meklēs fonda “Izlīgums, miers un sadarbība” darbinieki,” uzsver R. Kalniņa. Iesniegumus var iesniegt Austrijas federālajam fondam “Izlīgums, miers un sadarbība”(Osterreichischer Versohnungsfonds, Postfach 44,1011 Wien, Osterreich (tālrunis 004315136016, elektroniskais pasts: [email protected] versoehnungsfonds.at un interneta mājas lapa: www.versoehnungsfonds.at.)
Pieteikumus Latvijā var iesniegt Austrijas Republikas Goda konsulātam Ģertrūdes ielā 19/21 - 12 a, Rīga, LV - 1011 (tālrunis: 7315432). Sīkāku informāciju var saņemt arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā Lāčplēša ielā 70a, Rīgā, Starptautisko pakalpojumu daļā.

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

 • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

  Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

 • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

  Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...

 • Iesālītās cerības

  Nu jau ap manu māju pacēlās vairākas jaunas mājas. Izveidojās mazs ciematiņš. Dzīve kļuva jautrāka un interesantāka.5. Nu jau ap manu māju pacēlās...

 • Iepazīst bērnu dzīvi vēju pilsētā Ventspilī

  Brauciens uz Ventspili sākās 19.septembra rītā pulksten 7.00 no Alūksnes administratīvās ēkas pagalma rosīgā noskaņojumā.Brauciens uz Ventspili sākās...

 • Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi

  Kāds teicis, ka viņš gribētu redzēt Parīzi, pēc tam varot mirt. Varu apgalvot, ka Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi. Šajā valstī ir arī citas...