Nākamgad Alūksnes novadā - nozīmīgi sporta pasākumi

2019. gadā Alūksnes novadā norisināsies vairāki Eiropas, Baltijas un Latvijas līmeņa sporta pasākumi, kuri solās pulcēt lielu dalībnieku un līdzjutēju skaitu gan no Alūksnes novada, gan citiem novadiem un valstīm.
“Pašvaldība ir daudz paveikusi pēdējos desmit gados, sakārtojot kultūras un vēsturiskos objektus, attīstot kādu no vietām. Pilsēta ir kļuvusi pievilcīga un interesanta ne tikai parastam ceļotājam, bet arī sportistiem. Pie mums pašvaldībā viesojās “Vivus.lv MTB maratona” organizatori, kuri, sastādot savu nākamā gada kalendāru, saskatīja Alūksni kā sava maratona attīstībai un dalībniekiem ļoti interesantu vietu. Būšot arī ierastais posms Apē un Igaunijā.
Esot kopā ar organizatoriem, apskatot iespējamās norises vietas, pašreiz izskatās, ka, visticamāk, tas varētu notikt ziemas sporta centrā “Mežinieki”. Lielākā problēma mums būs šo braucēju tūkstošu transporta izvietošana, starta, finiša infrastruktūras izveidošana. Ir padomā arī Pilssala, bet ticamāk, ka trase varētu iet cauri tai, jo jādomā par auto novietošanu. Varam būt priecīgi par kaut kā jauna ienākšanu mūsu pilsētā pēc ļoti daudz gadu pārtraukuma, kad šeit norisinājās nelielas sacensības. Ceru, ka vēl kādam no alūksniešiem šis sporta veids iepatiksies un mums būtu vēl viens Andris Vosekalns, Oskars Muižnieks vai Reinis Markss un mūsu veterāni, vai arī kāds kļūs par veselīga dzīvesveida piekritēju caur šo sporta veidu. Kopumā mums ir jālepojas - gan alūksniešiem, gan sporta cilvēkiem, ka šāda līmeņa sacensības ienāk mūsu novadā,” priecīgs par novada sporta dzīves attīstību ir Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.
Viņš uzsver - tādi lielie pasākumi kā “Stirnu buks”, “Vivus.lv MTB maratons”, orientēšanās, ziemas rallijs būs tie, kas stimulēs Alūksnes novada biznesu un atpazīstamību ne tikai Latvijā.

Plānotie sporta pasākumi nākamgad
◆ Nākamais gads Alūksnes novada sporta dzīvē iesāksies ar Latvijas un Baltijas kausa izcīņu biatlonā, kas no 11. līdz 13. janvārim norisināsies ziemas sporta centrā “Mežinieki”. No 18. līdz 19. janvārim norisināsies autorallijs “Rally Alūksne 2019”, kas katru gadu pulcē vairāk nekā simts labākos Baltijas rallija braucējus, kā arī tuvus un tālus līdzjutējus.
◆ Arī februārī Alūksnes novadā būs iespēja vērot tehniskos sporta veidus, jo Jaunalūksnes pagasta Kolberģī norisināsies Latvijas čempionāts ziemas motokrosā un skijoringā.
◆ 2. martā ziemas sporta centrā “Mežinieki” - tradicionālais tautas slēpojums “Alūksne 2019”, kurā aicināti piedalīties lieli un mazi novada iedzīvotāji, kā arī viesi.
◆ 27. aprīlī Alūksnes novadā pēc viena gada pārtraukuma atgriezīsies Latvijā iecienītais taku skriešanas seriāls “Stirnu buks”.
◆ Maijā Alūksnes Pilssalas stadionā norisināsies vieglatlētikas sacensības “Alūksnes kausi”. 5.maijā plānots kalnu riteņbraukšanas sacensību “Vivus.lv MTB maratons” posms Alūksnes apkārtnē.
◆ No 7. līdz 9. jūnijam Alūksnes Pilssalā notiks Latvijas čempionāta pludmales volejbolā otrais posms, bet 22. jūnijā notiks tradicionālās sacensības “Katrīnas kauss”. Līgosvētkus, kā ierasts, iedzīvotāji aicināti svinēt sportiskā garā un doties uz Ilzeni, lai piedalītos velosacensībās “Līkloči papardēs”. Jūnija nogalē Alūksnes novadā pulcēsies orientieristi, lai XXXIII starptautiskajās orientēšanās sacensībās “Kāpa” noskaidrotu labākos no labākajiem. Sacensības notiks Veclaicenē, Strautiņos un Mārkalnes pusē.
◆ 13. un 14. jūlijā Alūksnes ezerā sacentīsies ūdens motosportisti, lai noskaidrotu labākos Latvijas un Eiropas čempionātos. 20. jūlijā Ilzenes pagastā centīsies noskaidrot stiprākos un izturīgākos nu jau par tradīciju kļuvušajā “Stipro skrējienā”. Paredzama arī jauna sporta veda ienākšana Alūksnes ezerā 20., 21. jūlijā, kad šeit varētu notikt vindsērfinga sacensības.
◆ Augusts iesāksies ar Alūksnes pilsētas svētkiem, kur, kā ierasts, būs dažādas iespējas līdzdarboties sporta aktivitātēs, no kurām centrālais notikums būs “Ghetto games” ielu basketbola sacensības, kuras 2019. gadā norisināsies gan profesionāļu, gan amatieru konkurencē, tādējādi solot ne vien iespēju spēlēt pašiem, bet arī vērot labāko Baltijas ielu basketbolistu spēles. Augusta noslēgumā velosportisti sacentīsies ar Gulbenes-Alūksnes bānīti sacensībās “Bānīša kauss 2019”. Mēneša beigās tiek plānotas arī jaunatklātā disku golfa ugunskristības, kad notiktu Latvijas kausa izcīņas posms ar labāko valsts sportistu dalību.
◆ Oktobrī Alūksnē notiks Latvijas kausa izcīņa pauerliftingā.
◆ Decembrī Alūksne atkal pulcinās labākos Baltijas reģiona džudistus. No 14. līdz 15. decembrim Alūksnē norisināsies XIX starptautiskās džudo sacensības “Ziemassvētku balvu izcīņa”.
◆ 2019. gadā netiks aizmirstas arī citas nozīmīgas sporta aktivitātes un vietējā līmeņa čempionāti gan individuālajos, gan komandu sporta veidos. Pašvaldība aicina iedzīvotājus izvēlēties veselīgu dzīvesveidu un piedalīties sporta notikumos, kuri norisināsies Alūksnes novadā.

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – 54 jaunas darbavietas 3

  Alūksnē – 54 jaunas darbavietas

  Turpinās no 1.lappusesŠonedēļ Alūksnē savu darbību uzsāka uzņēmums SIA “efn Nord”, kura pārstāvji septembra beigās uz tikšanos aicināja iedzīvotājus,...

 • Alūksne īsumā

  Apes novads ◆ 31.oktobrī Apes novadā kāds vīrietis uzglabājis 12 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Vīrietim noformēts administratīvā...

 • Alūksnē attīsta rūpnieciskās apbūves zonu

  Alūksnē šoruden uzsākta Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Alūksnes pilsētas rūpnieciskās apbūves teritorijas attīstības 2....