Nākamgad tehniskajai jaunradei Alūksnē būs 25 gadi

Svētdien Alūksnes vidusskolā norisinājās ceturtais tradicionālais atklātais čempionāts lidojošajiem modeļiem telpās.

Svētdien Alūksnes vidusskolā norisinājās ceturtais tradicionālais atklātais čempionāts lidojošajiem modeļiem telpās.
"Bērni nodarbībās mācās uzmanīgi strādāt ar šķērēm, līmi un papīru. Katrā nodarbībā viņiem atgādinu, cik svarīga ir precizitāte līdz milimetram. Kā tas izdodas, varēja pārliecināties šajā čempionātā," stāsta Tehniskā jaunrades kluba vadītājs Vladimirs Sahņenko.
Čempionātā piedalījās 14 jaunie modeļu meistari no Alūksnes Bērnu un jauniešu centra. Balvas palīdzēja sarūpēt kādreizējie V.Sahņenko audzēkņi. Pēc sacensībām to dalībnieki kopīgi ar vecākiem laida gaisā savus darinātos modeļus.
"Pavasarī būs nākamās sacensības pilsētas stadionā - tajās modeļi būs sarežģītāki. Līdz šim sasniegtais rekords - modelis aizlidojis 78 metrus," apgalvo V.Sahņenko.
Vasarā paredzēti Pūķu svētki, bet pēc tam uzvarētāji dosies uz Valmieru, kur norisināsies Latvijas Pūķu svētki.
V.Sahņenko uzsver, ka septembrī parasti darboties sāk apmēram 30 dalībnieku, bet pamazām to skaits samazinās. "Ziemas brīvdienās parasti gaidām jaunus dalībniekus," uzsver viņš.
V.Sahņenko skaidro, ka gadu vai divus skolēni darbojas tehniskajā sākumskolā, bet pēc tam, ja rodas interese, darbojas elektronikas skolā. Nākamgad apritēs 25 gadi, kopš Alūksnē darbojas Tehniskās jaunrades klubs.
"Diemžēl savas telpas šo gadu laikā neesam ieguvuši. Strādājam tur, kur sākumā - Alūksnes vidusskolas fizikas kabinetā," viņš saka.

Citu datumu laikraksti

  • Darina darbus jubilejas gada izstādēm

    Nākamais ir Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” 40.jubilejas gads. Gatavošanās svinībām saistīta ar citiem nozīmīgiem pasākumiem un...

  • Par ko jāmaksā?

    Loģiski, ka par apkuri vairāk maksā tad, kad ārā ir aukstāks. Taču Alūksnē Helēnas ielas 55.nama 2.korpusa iemītniekiem nākas pārdzīvot paradoksu -...

  • Nauda var ceļot vairākas dienas

    Latvijā arvien vairāk cilvēku regulāri veic naudas pārskaitījumus, jo līdztekus ierastajiem maksājumiem par īri, elektrību, gāzi un citiem...