Naturālo saimniecību pārmaiņas

Arī šogad lauksaimnieki var izstrādāt un iesniegt projektu atbalsta programmā daļēji naturālo saimniecību pārstrukturizācijai.

Arī šogad lauksaimnieki var izstrādāt un iesniegt projektu atbalsta programmā daļēji naturālo saimniecību pārstrukturizācijai.
Programma paredz, ka piecus gadus Eiropas Savienība piešķirs 703 latu finansējumu naturālās saimniecības attīstībai. Šo atbalstu saņems saimniecības, kas iesniegušas deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā par pagājušā gada rezultātiem un to saimnieciskā darbība gadā ir no 703 līdz 7300 latiem.
Šā atbalsta pretendentiem jāievēro daži noteikumi. Reizi gadā - 1.jūlijā - jāiesniedz atskaite par saimniecisko darbību, bet trīs gadu laikā tās apjoms jāpalielina vismaz par 50 procentiem.
Projektu var izstrādāt ne tikai zemnieku un piemājas saimniecību īpašnieki, bet arī pensionāri. Šai atbalsta programmai saņemti vairāk nekā 100 projekti. No tiem 80 tapuši ar rajona lauksaimniecības konsultāciju biroja speciālistu palīdzību.

Citu datumu laikraksti

  • Ir radīti, lai būtu viens otram blakus

    Kas cilvēka dzīvē kļūst par galveno prioritāti, kad darba mūžs ir aiz muguras, bērni izauguši un radījuši iespēju priecāties par mazbērniem.Kas...

  • Turpinās konkurss “Veselā miesā vesels gars”

    Turpinot konkursu “Veselā miesā vesels gars”, ko rīko Alūksnes rajona tūrisma darbinieki sadarbībā ar vietējiem laikrakstiem, šodien publicējam...

  • Daļu zāļu kompensēs

    Ar šā gada 1.janvāri Veselības ministrija nolēmusi daļu līdz šim centralizēti iepērkamo onkoloģisko un hematoloģisko medikamentu (tos slimnieki...