Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā nepietiek darbinieku

Alūksnes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam trūkst speciālistu.

Alūksnes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam trūkst speciālistu. Valstī ir pārtraukta feldšeru sagatavošana, bet ārstu palīgi izvēlas darbu pie ģimenes ārsta, nevis neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, kur atalgojums ir apmēram uz pusi mazāks.
"Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādē vajadzētu būt trim speciālistiem: ārstam, feldšerim un šoferim. Mums ir divas brigādes – Alūksnē un Apē, un katrā ir divi speciālisti, jo nepietiek kvalificētu kadru. Ir paredzēts 2005.gadā neatliekamās palīdzības brigādi veidot Liepnā. Bet tam būs vajadzīgs liels finansējums un speciālisti," stāsta Alūksnes slimnīcas uzņemšanas nodaļas ārsts Ainārs Junkurs.
Alūksnes slimnīcas galvenais ārsts Uldis Jurciņš uzsver, ka pagājušā gada sākumā bija trīs neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka brigādē ir jābūt vismaz diviem speciālistiem, bet tos trim brigādēm nevar nodrošināt.
"Līdz šim nav bijusi situācija, ka nevar ierasties uz izsaukumu, bet tāda var rasties. Nav paredzams, ka šajā gadā kaut kas varētu uzlaboties. Pirms diviem gadiem iegādājāmies jaunu UAZ tipa mašīnu, kas maksāja apmēram 5000 latu. Bet tagad vajadzētu maksāt trīs reizes vairāk, un tādu līdzekļu slimnīcai nav," skaidro U.Jurciņš. Ziemeļaustrumu slimokase apmaksā tikai mediķu darbu.
Paredzēts, ka ģimenes ārsta pakalpojumus var saņemt jebkurā diennakts stundā. Tomēr neviens cilvēks nevar strādāt bez pārtraukuma, tāpēc bieži vien pacientiem nākas zvanīt 03.
"Neatliekamās palīdzības mediķi neārstē slimības vai to saasinājumus. Bet vecie cilvēki nesaprot, kāpēc viņiem jāzvana ģimenes ārstam. Turklāt daudziem nav naudas, lai maksātu par neatliekamās palīdzības izsaukumu," secina A.Junkurs. Viņš norāda, ka pa telefonu ne vienmēr iespējams noteikt, kāda medicīniskā palīdzība cilvēkam ir vajadzīga. Ja brigāde ar automašīnu ir izsaukumā Pededzē, tad tā nevar palīdzēt negadījumā cietušajam Jaunalūksnē. "Alūksnes neatliekamās palīdzības dienests saņem 10 līdz 15 izsaukumu dienā. Protams, var gadīties, ka kādam ir jāgaida," atzīst A.Junkurs.
***
Fakts
Alūksnes slimnīcas neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā strādā: astoņi feldšeri, divi ārsti, astoņi šoferi, Apes brigādē: trīs feldšeri, viens ārsts, četri šoferi.

Citu datumu laikraksti