Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neiekasēs nodevu par ūdensmotocikliem

Alūksnē nevarēs iekasēt nodevas par ūdensmotociklu turēšanu pilsētas ūdenstilpju krastos, jo izrādās, ka likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1995) nekas nav teikts par šāda veida ūdenstransporta līdzekļiem.

Alūksnē nevarēs iekasēt nodevas par ūdensmotociklu turēšanu pilsētas ūdenstilpju krastos, jo izrādās, ka likumā "Par nodokļiem un nodevām" (1995) nekas nav teikts par šāda veida ūdenstransporta līdzekļiem.
Tāpēc Alūksnes domē atcēla 20.martā nolemto un mainīja tekstu domes saistošajos noteikumos par pašvaldības nodevām par ūdenstransporta līdzekļu turēšanu pilsētas ūdenstilpju krastos.
"Nodevu var iekasēt par laivu, motorlaivu un jahtu turēšanu administratīvās teritorijas ūdenstilpju krastos. Bet par ūdensmotocikliem un citiem ūdenstransporta līdzekļiem likumā nekas nav teikts," saka Alūksnes domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš.
Viņš pauž izbrīnu, teikdams: "Es gan nesaprotu, kāpēc ūdensmotocikls nevar būt motorlaiva, ņemot vērā to darbības līdzīgo principu."
G.Bērziņš uzsver, ka Alūksnes dome nesamierināsies ar likuma neatbilstību reālajai situācijai un piedāvās grozījumu variantu. Alūksnes domes priekšsēdētājs arī pauda, ka izmaiņas likumā, visticamāk, nebūs drīz, "ja vien pēkšņi nenotiks kāda traģēdija vai nelaime".
Jau rakstījām, ka martā Alūksnes domes apstiprināja pašvaldības nodevas par laivu, motorlaivu, jahtu, kā arī ūdensmotociklu un citu ūdenstransporta līdzekļu turēšanu pilsētas ūdenstilpju krastos. Sagatavojot un apstiprinot domē šādus saistošos noteikumus, deputāti ņēma vērā pieredzi un iedzīvotāju priekšlikumus, jo Alūksnē ir arvien vairāk ūdensmotociklu un jahtu. Tāpēc noteica, ka par ūdensmotocikliem fiziskām personām gadā jāmaksā piecu latu nodeva, juridiskām personām - astoņi lati, komercdarbības veicējiem - 15 lati gadā. Vēlāk izrādījās, ka šādas nodevas iekasēšana būtu nelikumīga.
Taču spēkā paliek citas apstiprinātās nodevas. Par airu laivas turēšanu pilsētas ūdenstilpēs un to krastos fiziskām personām jāmaksā pašvaldībai 0,50 latu nodeva gadā, juridiskām personām - lats par katru laivu, komercdarbības veicējiem - divi lati gadā par katru laivu.
Motorlaivas nodeva fiziskām personām atkarībā no motora jaudas var būt no lata līdz pieciem latiem gadā, juridiskām personām - no diviem līdz 7,50 latiem gadā, bet komercdarbības veicējiem - no četriem līdz 15 latiem gadā. Par jahtas turēšanu fiziskām personām paredzēta divu latu nodeva gadā, juridiskām personām - trīs lati, komercdarbības veicējiem - pieci lati.
Dome apstiprināja arī ūdenstransporta līdzekļu turēšanas un izmantošanas noteikumus, kas par to pārkāpšanu paredz soda naudu no desmit līdz 50 latiem. Bargākais naudas sods paredzēts par bojāta ūdenstransporta līdzekļa izmantošanu vai nogremdēšanas pieļaušanu, kā arī par iebraukšanu peldētavu teritorijā un citu cilvēku dzīvības apdraudēšanu.
Uzsvērts, ka ir aizliegts turēt Alūksnes teritorijā ūdenstilpju krastos tādus ūdenstransporta līdzekļus, kas nav reģistrēti šīs teritorijas ūdenstilpēs un par kuriem nav maksāta pašvaldības ikgadējā nodeva.

Citu datumu laikraksti

 • Annijas bode

  Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī.Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī. Vienu pēc otra viņa noliktavas kaktā iemeta trīs...

 • Krāsim savai nākotnei

  No 2001.gada 1.jūlija Latvijā ieviesa pensiju sistēmas otro līmeni. Piedalīšanās tajā ir obligāta tiem, kuri ir jaunāki par 30 gadiem.No 2001.gada...

 • Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

  Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.Visus...

 • Aunam jādodas ārpus mājas

  AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

 • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

  Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...