Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neierosinās krimināllietu par zēna nopēršanu skolā

Alūksnes rajona policijas pārvalde neierosinās krimināllietu par gadījumu, kad kāda 2.klases skolnieka māte ieradās skolā un publiski ar siksnu nopēra dēla pāridarītāju - 5.klases skolnieku.

Alūksnes rajona policijas pārvalde neierosinās krimināllietu par gadījumu, kad kāda 2.klases skolnieka māte ieradās skolā un publiski ar siksnu nopēra dēla pāridarītāju - 5.klases skolnieku.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes nepilngadīgo lietu inspekcijas inspektore Līga Medne informē, ka abiem zēniem veikta tiesu medicīniskā ekspertīze un konstatēti viegli miesas bojājumi bez veselības satricinājuma.
"Uzdosim Alūksnes rajona izglītības pārvaldei rajonā izvērtēt skolas skolotāju rīcību, kuri, redzot zēna pēršanu, kas notika visa 5.klases kolektīva acu priekšā, pietiekami ātri nereaģēja, lai pārtrauktu sišanu. Sevišķi šis gadījums ir satraucis bērnus. Viņi saka, ka klāt bija divas skolotājas, un brīnās, kāpēc viņas neko nedarīja. Taču par skolotāju bezdarbību likums neparedz kriminālatbildību. Šis gadījums jāizvērtē, lai turpmāk nepieļautu, ka bērni cieš no vardarbības," saka L.Medne. Viņa piebilst, ka skolā notika pedagoģiskās padomes sēde, kur izvērtēja abu skolotāju rīcība.
"Skolas pedagogu uzdevums ir nekavējoties noskaidrot apstākļus, ja fiziski aizskar kādu bērnu, kā tas bija gadījumā, kad 2.klases skolniekam pāri nodarījis 5.klases skolnieks. Tad arī varbūt nebūtu noticis tā, kā notika," saka L.Medne. Viņa uzsver, ka sievietes, kas nopēra zēnu, rīcība bija tīša miesas bojājumu nodarīšana. Nopērtā zēna māte var vērsties ar prasību tiesā. Policija šīs viņas tiesības arī ir norādījusi krimināllietas ierosināšanas atteikumā.
Savukārt puiku nopērusī sieviete atzinusi policijai, ka viņa rīkojusies "mātes instinkta vadīta", ko "tikai tagad aptvērusi".
Par to, ka 5.klases skolnieks ir fiziski ietekmējis 2.klases skolnieku (par ko arī sadusmojās jaunākā zēna māte un nolēma pati pārmācīt pāridarītāju), nevar saukt pie atbildības, jo incidents ir noticis starp mazgadīgiem bērniem.
L.Medne uzsvēra, ka ar siksnu pārmācītajam zēnam tagad, iespējams, nodarīta trauma uz visu mūžu. "Visu laiku viņš ir darījis pāri citiem, bet tagad pāri ir nodarīts viņam," teica L.Medne.
Viņa uzsvēra, ka šim zēnam ir psiholoģiskas problēmas ģimenē, jo vecāki ir šķīrušies. Bet vardarbība pret šo bērnu nav risinājums, jo var provocēt uz pretdarbību.
L.Medne sacīja, ka šis gadījums raksturo vispārējo situāciju skolās, kur vardarbība diemžēl nav nekas neparasts. Turklāt "par visiem gadījumiem mēs nemaz neuzzinām".
Jau rakstījām, ka Alūksnes rajonā skolā kāda sieviete nolēma pārmācīt dēla pāridarītāju, jo viņš bija tam iespēris. Turklāt viņas dēls jau ilgāku laiku skolā cieta no citu bērnu pārestībām. Sieviete ieradās skolā noskaidrot situāciju, devās pie direktores, bet, to nesastapdama, pati uzmeklēja dēla pāridarītāju un klasesbiedru klātbūtnē piecas reizes iesita viņam ar siksnu.

Citu datumu laikraksti