Nekad neatsaka palīdzību citiem

Jaunlaicenes, Veclaicenes un Māriņkalna ārsta palīdze Valda Šneidere ir gatava palīdzēt cilvēkiem 24 stundas diennaktī.

Jaunlaicenes, Veclaicenes un Māriņkalna ārsta palīdze Valda Šneidere ir gatava palīdzēt cilvēkiem 24 stundas diennaktī. Viņa ir ar mieru izpalīdzēt pat atvaļinājuma laikā.
Valdas Šneideres dzimtā puse ir Rūjiena, bet Alūksnes rajonā viņa nonākusi sadalē pēc medicīnas skolas absolvēšanas 1989.gadā. Sākotnēji viņa strādāja Alsviķu feldšerpunktā, pēc tam uzsāka darbu Jaunlaicenē, kur arī sākumā bija feldšere. Šobrīd Valda veic ārsta palīdzes pienākumus, Jaunlaicenē, Veclaicenē un Māriņkalnā. Viņa saka, ka darba ir daudz. Papildus viņa arī tirgo zāles aptiekas "Viola" filiālē, kas atrodas turpat.
"Šis darbs man patīk, esmu apmierināta. Man nepatīk vienīgi neatliekamās situācijas. Lai arī tādas negadās bieži, kā strādājot neatliekamās palīdzības brigādē, šādos brīžos jautāju sev - kāpēc es izvēlējos šo profesiju. Man vairāk patīk ikdienišķa ārstēšana un profilakse, arī potēšana," saka V.Šneidere.
Tomēr šad un tad Valdai nākas sniegt pirmo palīdzību. Līdz brīdim, kamēr atbrauc ātrās palīdzības brigāde, slimnieka veselība, reizēm pat dzīvība ir Valdas rokās.
Nav bail pie auto stūres
Ārsta palīdze stāsta, ka viņas pienākumos vairāk ietilpst organizatoriskie pasākumi - braukšana pēc vakcīnām, analīžu nogādāšana Alūksnē, kā arī to saņemšana. Lai nokļūtu Alūksnē, Veclaicenē vai Māriņkalnā, V.Šneidere pati sēžas pie stūres.
"Tā ir daudz ērtāk, turklāt tagad reti kura sieviete nebrauc ar automašīnu. Mūsdienās tā ir nepieciešamība," stāsta mediķe. Autovadītājas apliecību viņa ieguvusi, kad paralēli darbam Jaunlaicenē sākusi strādāt arī Veclaicenē un pēc tam Māriņkalnā. Valda apgalvo, ka viņa ir laba autovadītāja.
"Man vairs nav bail braukt. Arī pa slideniem ceļiem ne. Man šķiet, ka tad ir daudz vieglāk braukt, nekā iet kājām - tā taču slīd vēl vairāk. Tikai nevajag triekties nežēlīgā ātrumā, bet braukt saprātīgi," ir pārliecināta ārsta palīdze.
Nāk uz darbu arī atvaļinājumā
Raksturojot V.Šneideri, cilvēki apgalvo, ka viņa ir izpalīdzīga un sastopama jebkurā diennakts laikā. To apliecina arī pati Valda.
Mani nevar sastapt vienīgi tad, kad esmu aizbraukusi uz Rūjienu apciemot savus vecākus. Citādi esmu visu laiku uz vietas. Esmu palīdzējusi cilvēkiem arī nakts vidū. Melnā tumsā taustoties, esmu slēgusi vaļā durvis, lai tiktu pēc medikamentu koferīša. Nekad nevaru atteikt cilvēkiem," saka sieviete.
Valda nākot uz darbu pat atvaļinājuma laikā. "Kādam vajadzīga palīdzība, cits grib nopirkt medikamentus," stāsta V.Šneidere. Valda uzskata, ka daudz vieglāk ir strādāt mazā lauku feldšerpunktā, nekā pilsētas slimnīcā.
"Laukos cilvēki ir saprotošāki un vienkāršāki. Pilsētā bieži vien raksta sūdzības, izgāž negatīvās emocijas uz mediķi, pat nenoskaidrojot īsto vaininieku. Šeit ir cerība, ka mani sapratīs un piedos, ja nebūšu kaut ko pareizi izdarījusi."
Mācās kopā ar bērniem
Pārnākot mājās no darba, Valda jūtas nogurusi. Ja ir iespējams, viņa labprāt nedara neko. "Man patīk sēdēt pie loga un vērot notiekošo. Tā es relaksējos. Ja man neko negribas darīt, tad arī nedaru. Gribētu atpūsties atvaļinājuma laikā, bet arī tad neiznāk - kamēr paveicu visus iekavētos darbus pa māju un pierodu pie sajūtas, ka man ir atvaļinājums, tas jau ir pagājis," saka V.Šneidere. Viņa stāsta, ka brīvo laiku labprāt pavada kopā ar ģimeni.
"Mēs kopīgi braucam apciemot gan manus vecākus Rūjienas pusē, gan arī vīra māti," stāsta Valda. Vakaros viņa daudz laika pavada kopā ar bērniem, kuri mācās 6. un 7.klasē. Valda viņiem palīdz pildīt mājas darbus.
"Es mācos kopā ar viņiem. No laika, kad mācījos pati, daudz ko vairs neatceros. Lai varētu bērniem paskaidrot, ko viņi nesaprot, sākumā lasu un mēģinu izprast pati," paskaidro V.Šneidere un piebilst, ka bērni nekad nav sūdzējušies par uzmanības trūkumu.
Nerealizē visas idejas
Valdai patīk veltīt laiku arī saviem hobijiem, tie ir adīšana un šūšana.
"Šie hobiji ir arī dzīves nepieciešamība," apgalvo sieviete. Viņa stāsta, ka ir šuvusi tērpus arī teātra aktieriem.
"Visi zina, ka man patīk šūt, tādēļ bieži vien lūdz palīdzību, bet man gribētos šūt tikai to, ko es tajā brīdī esmu iecerējusi. Kad ir brīvs laiks, man jau ir jaunas idejas, tādēļ tās visas nav iespējams realizēt," saka Valda. Gadoties tā, ka kādu iesākto darbiņu viņa nevar pabeigt pat vairākus gadus, bet citkārt tas ir gatavs samērā ātri.
Valdai patīk lasīt grāmatas. "Ja grāmata ir interesanta, to varu izlasīt pat vienā vakarā."
Dzied kopš pirmās klases
Apbrīnojama šķiet Valdas prasme paveikt darbus. Padarot visus ikdienas darbus, viņa māk ieplānot laiku arī dziedāšanai. Valda dzied jau kopš pirmās klases. Viņa mācījusies skolā ar mūzikas novirzienu.
"Mācoties skolā, visus gadus dziedāju gan korī, gan ansamblī. Mans skolotājs bija komponists Ēvalds Siliņš," stāsta V.Šneidere.
Tiklīdz Jaunlaicenē nodibināja folkloras kopu, Valda atsāka dziedāt. Šobrīd viņa dzied gan folkloras kopā, gan arī sieviešu vokālajā ansamblī. Sieviete uzskata, ka dziedāt folkloras kopā ir daudz vienkāršāk un interesantāk. Viņa ir apmierināta, ja izdevies labi nodziedāt.
"Prieku sagādā cilvēku labās atsauksmes pēc priekšnesumiem," saka V.Šneidere.

Citu datumu laikraksti

 • Mūža noslēpums meklējams Dieva atziņā

  Emma Krūmiņa, 96 gadus veca, kristiete, Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes locekle. 30 gadus bijusi šīs baznīcas apkopēja. Ilgus gadus pati...

 • Hokejs svarīgāks par balsojumu Saeimā

  Droši var apgalvot, ka hokeja pavasaris ir sasniedzis kulmināciju. Tuvākajās dienās Latvija turpinās dzīvot hokeja pārdzīvojumu jūklī. Hokeja laukums...

 • Konkursa kārtu uzvarētāji

  1.kārtas uzvarētāja - Dana Kūma.1.kārtas uzvarētāja - Dana Kūma. - 2.kārtas uzvarētāji - Dana Kūma un O.Vācieša Gaujienas vidusskolas 11.klases...

 • Prāgā latu nav

  - Vai latus var nopirkt un pārdot Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kur notiks pasaules hokeja čempionāts?- Vai latus var nopirkt un pārdot Čehijas...

 • Nauda ir prece

  - Kāpēc latus bieži nevar nopirkt un pārdot bankās un valūtas maiņas punktos ārvalstīs?- Kāpēc latus bieži nevar nopirkt un pārdot bankās un valūtas...

 • Zināšanas var pārbaudīt internetā

  Ikviens Latvijas iedzīvotājs kopā ar pārējo Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem zināšanas var pārbaudīt viktorīnā “EuropaQuiz”.Ikviens...

 • Dosies uz konferenci

  Astoņi veterinārārsti: Maija Drozdova, Jānis Grants, Inga Ķīse, Roberts Zučiks, Sarma Ločmele, Laima Kaņepe, Dzintars Zellāns un Inese Petzāle rīt,...

 • Būs Olgas konkurss - disenīte bērniem

  Alūksnes administratīvās ēkas zālē 23.aprīlī pulksten 14.00 būs Olgas konkurss - disenīte bērniem un jauniešiem. Tam ir pieteikušies 90 dalībnieki,...

 • Skolotāji iestudē humoristiskus skečus

  Liepnas internātpamatskolas darbinieki ir iestudējuši vairākus humoristiskus skečus, ko Lieldienās izrādīja pagasta iedzīvotājiem.Liepnas...