Nelabojamais optimists, kas “nesēž mierā”

Alūksnietis Igors Krūmiņš sevi var uzskatīt par laimīgu cilvēku, jo strādā darbu, kas ir arī viņa vaļasprieks. Ar Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonu ir saistīts 11 gadus - Igors ir sporta instruktors, futbola komandas treneris.

Alūksnietis Igors Krūmiņš sevi var uzskatīt par laimīgu cilvēku, jo strādā darbu, kas ir arī viņa vaļasprieks. Ar Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonu ir saistīts 11 gadus - Igors ir sporta instruktors, futbola komandas treneris.
"Sākumā strādāju bataljona lietvedībā par rakstvedi, līdz mani iecēla šajā amatā. Tagad es atkal esmu savā īstajā vietā," stāsta Igors Krūmiņš.
Viņš uzskata, ka šāds darbs nav pateicīgs, paņem daudz brīvā laika un prasa lielu entuziasmu, bet viņam tas patīk. "Labākā samaksa sporta darba organizatoram ir tā, ja viņš spēj ar sportu aizraut pēc iespējas vairāk cilvēku," uzskata Igors.
Neatpaliek no kaimiņu zēniem
Igora dzimtā puse ir Liepna. Mācoties 3.klasē, pārcēlies dzīvot uz Balvu rajona Kupravu. Pirms 11 gadiem atgriezās un dzīvo Alūksnē. "Kad biju mazs puika, kaimiņu zēni bija par mani vecāki, sportiski. Es biju visjaunākais, tāpēc man vienmēr vajadzēja viņiem tikt līdzi sportā," uzsver Igors. Vīrietis uzskata, ka tāpēc pašam bijusi laba fiziskā sagatavotība. Skolā bija labi panākumi krosā, slēpošanā un citās sporta disciplīnās.
Pēc toreizējās Balvu 1.vidusskolas absolvēšanas 1984.gadā Igors izlēmis savu dzīvi saistīt ar sportu. Patiesībā profesijas izvēle Igoram bija skaidra jau mazajās klasēs - būs fizkultūras skolotājs vai treneris. Apzināti Igors sācis mācīties klasē ar matemātikas novirzienu.
"Domāju, ka būs vieglāk iestāties Fizkultūras institūtā. Pēc 1.kursa visu mūsu grupu iesauca dienestā," atklāj Igors. Kad viņš atgriezās no dienesta, gadu mācījās klātienē. "Nodibināju ģimeni, tad bija jāsāk strādāt. Pārgāju uz neklātieni, taču studijas nepabeidzu," saka Igors.
Īpaši tuva Igoram ir orientēšanās, lai gan viņš ir nodarbojies ar visdažādākajiem sporta veidiem. "Mācoties 5.klasē, Balvu rajonā rīkoja orientēšanās sacensības "Kompass". No skolas uz tām brauca skolēni, kas dzīvoja laukos. Mani līdzi neņēma, jo es dzīvoju ciemata centrā, un man teica, ka varu nomaldīties," saka Igors.
Viņš ar to nav varējis samierināties, jo bija pieradis piedalīties visās sacensībās. Bez atļaujas Igors iekāpis autobusā, bet skolotāja to konstatējusi par vēlu. Mācoties vecākajās klasēs, mācījis kaimiņu bērniem šo sporta veidu, rīkojis viņiem treniņus. Viņš uzskata, ka orientēšanās ir arī lieliska atpūta ar teltīm pie ezera vairākas dienas.
Jājūtas kā uzvarētājam
Nodarbojoties ar sportu, Igors iemācījies novērtēt, ko nozīmē uzvarēt un zaudēt. "Sportists uz sacensībām dodas, lai uzvarētu, bet visi nekad nevar uzvarēt. Tāpēc vien, ka piedalies sacensībās, ir jājūtas kā uzvarētājam. Ja gadās palikt pēdējam, tad jābūt pārliecībai, ka esi labāks nekā tie, kas sacensībās nepiedalījās. Viņi ir vājāki par mani," spriež Igors. Viņš uzskata, ka sportā liela nozīme veiksmei. Igors iemācījies zaudējumus neņemt stipri pie sirds.
"Orientēšanās ir galvenais sporta veids, ar ko nodarbojos. Darbs ir saistīts ar sportu, tāpēc jāpārzina arī citi sporta veidi, jāprot tiesneša pienākumi," atklāj Igors. Televīzijā viņš vienmēr skatās visas sporta pārraides, kad startē Latvijas izlase. Orientēšanās sporta dēļ Igors ir apceļojis pasauli. Arī to viņš uzskata par savu vaļasprieku. Pēdējā laikā ceļo ar ģimeni.
"Tagad veidoju maršrutu pa Viduseiropu - Slovākiju, Ungāriju, Austriju un Čehiju. Vasarā turp došos ar ģimeni, katru otro vasaru iznāk tālāk aizbraukt. Esam bijuši Francijā, Luksemburgā, Vācijā, Belģijā."
Ģimene ar sportu uz "jūs"
Igors pieder pie cilvēkiem, kam divas brīvdienas šķiet par garu. "Man vajag iet uz darbu. Uz vietas neprotu sēdēt. Laikam esmu darbaholiķis. Protams, ir brīži, kad, ilgstoši un kārtīgi strādājot, esmu iztukšojies un tad vēlos atpūsties," apgalvo Igors. Viņa ģimene - sieva Nataļja, meitas padsmitnieces - Inese, Ilona un dēls Marsels, kuram rudenī paliks četri gadi, ir pieraduši pie Igora sportiskajām aktivitātēm.
"Sieva ar sportu nenodarbojas, taču viņa nepārmet, ka brīvdienās sportoju. Mēģināju meitas iesaistīt orientēšanās sportā. Kad bija mazas, piedalījās, tagad - vairs ne," apgalvo Igors. Visas cerības Igors liek uz mazo dēlēnu. "Ģimenē viņš ir mans vietnieks," lepojas Igors.
Nemēdz citiem piekāpties
Igors piekrīt, ka viņa dzīves ritms ir intensīvs. Viņš plāno darbus mēnesi uz priekšu, lai paspētu visu paveikt. Viņš ir nelabojams optimists. Viņam patīk labs humors. "Dzīve ir forša. Ja gadās problēmas, tad jāsaprot, ka tās atrisināsies. Dzīvi tveru viegli un priecājos par to, kas ir," spriež Igors. Vīrietis atklāj, ka viņam nepatīk piekāpties. "Varbūt citiem tas traucē. Es varu droši pateikt to, ko domāju. Ir tādi cilvēki, kas labāk redz mani ejam projām, nekā nākam. Man laikam patīk citus komandēt," smaida viņš.
Igoram ir grūti samierināties, ja cilvēks netur doto solījumu. "Tādiem cilvēkiem nevar uzticēties, un tad ir jādara pašam," saka Igors. Viņš bieži vien cilvēkus vērtē pēc tā, kāda kārtība ir viņa darba kabinetā. "Ja redzu, ka uz galda ir haoss, tad zinu, ka no cilvēka labu darbu nesagaidīšu. Man patīk kārtība un noteiktība," spriež I.Krūmiņš.

Citu datumu laikraksti

 • Pirmsskolas izglītības iestāde svinēs 40. dzimšanas dienu

  Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” gatavojas 40 gadu jubilejai, to svinēs 3.jūnijā. “Dzimšanas dienas gaidīšana sākās jau...

 • Jūnijs būs silts un saulains

  Jūnijā Latvijā lielākoties gaidāms saulains un sauss laiks, kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma līdz vienam grādam virs normas.Jūnijā...

 • Kļūdu labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 21.maija numurā rakstā “Gatavojas Keggi Velo” pasākumam ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 21.maija numurā...

 • Ar ložmetēju frontes pirmajās līnijās

  Septiņdesmit deviņus gadus vecais alūksnietis Roberts Lapiņš ir visjaunākais kara veterāns, kas dzīvo Alūksnes rajonā. 1995.gadā rajonā bija 249 kara...

 • Pansionāta iemītniekiem būs dāvana

  Akciju sabiedrība “Grindex” šogad rīko akciju “Pavasarīgs uzmanības apliecinājums Latvijas pansionātiem”. Tās laikā visiem Latvijas pansionātiem...

 • Pārbauda prokurora rīcību

  Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa laikrakstam “Alūksnes Ziņas” informē, ka vēl joprojām notiek pārbaude par Alūksnes prokuratūras...