Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nelikumīga koku ciršana negatīvi ietekmē valsts ekonomiku

Latvijas Meža konsultatīvās padomes sēdē septembra sākumā Pasaules Dabas fonda direktors Uģis Rotbergs prezentēja pētījumu par nelikumīgu koku ciršanu un darījumiem ar koksni Latvijā, norādot uz šīs parādības negatīvo ietekmi valsts ekonomikā.

Latvijas Meža konsultatīvās padomes sēdē septembra sākumā Pasaules Dabas fonda direktors Uģis Rotbergs prezentēja pētījumu par nelikumīgu koku ciršanu un darījumiem ar koksni Latvijā, norādot uz šīs parādības negatīvo ietekmi valsts ekonomikā.
Pētījumā konstatēts, ka, pastāvot nelikumīgas koku ciršanas un nelikumīgi iegūtas koksnes plūsmas iespējām valstī, meža nozarei un valstij kopumā jārēķinās ar ekonomiskajiem, sociālajiem un vides riskiem.
Komentējot ekonomiskos riskus, U.Rotbergs atzīmēja, ka, turpinoties nelikumīgai mežu izciršanai, Latvijai var draudēt starptautiskās tirdzniecības - eksporta - barjeras, samazinoties konkurētspējai ar nelegālajiem meža izstrādātājiem, samazināsies valsts un legālo uzņēmumu ieņēmumi, kā arī tiks nesaimnieciski izlietoti meža resursi.
Nelikumīga mežizstrāde veicina dažādu sociālo konfliktu izraisīšanos un apdraudējumu sabiedrības īstermiņa un ilgtermiņa sociālajam un ekonomiskajam nodrošinājumam.
Ziņojumā uzsvērts, ka nelikumīga koku ciršana un kokmateriālu plūsma apdraud valsts pārvaldes tēlu - valsts pārvaldes iekšējo un ārējo reputāciju veido korupcijas iespējas, tas samazina kontroles un likumu varu.
Diskusijā uzsvēra problēmas aktualitāti un izteica viedokli, ka nelikumīgo darījumu izskaušanā vienlīdz aktīvi jāiesaistās visām atbildīgām valsts institūcijām, kā arī biznesa sektoram un ieinteresētajām nevalstiskajām organizācijām.
Konsultatīvās padomes locekļi nolēma lūgt Ministru kabinetu paātrināt likumprojekta "Apaļo kokmateriālu aprites likums" izskatīšanu un nosūtīšanu Saeimai. Pasaules dabas fondu aicināja izveidot iniciatīvas grupu, kas izstrādās un īstenos rīcības programmu nelegālās kokmateriālu plūsmas samazināšanai, bet Zemkopības ministrijai - iesaistīt minētajā darba grupā pārstāvjus no valsts pārvaldes institūcijām - Finanšu, Ekonomikas un Iekšlietu ministrijas un tām pakļautām iestādēm.

Citu datumu laikraksti

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...