Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nemitīgo lietusgāžu dēļ ir jālabo ceļi

Plūdi: ir vēl lielāki nekā pavasarī. Alūksnes rajonā nemitīgo lietusgāžu dēļ ir bojāti ceļi. Trīs no tiem ir valsts, divi pašvaldību īpašumā.

Plūdi: ir vēl lielāki nekā pavasarī.
Alūksnes rajonā nemitīgo lietusgāžu dēļ ir bojāti ceļi. Trīs no tiem ir valsts, divi pašvaldību īpašumā. Lielākie remontdarbi būs vajadzīgi ceļa Aizupe - Purnava ceļa atjaunošanai Liepnas pagastā, kā arī diviem ceļa posmiem Pededzes un vienam - Jaunalūksnes pagastā.
"Neatceros, kad lietus būtu radījis tādus plūdus. Pat pavasarī nebija tik traki. Ir izskalota pašvaldības ceļa caurteka apmēram metra diametrā. Tā būs jāiebūvē no jauna. Izsludināsim cenu aptauju, lai iespējami lētāk varētu veikt darbus. Tāme vēl nav aprēķināta, bet droši vien vajadzēs vismaz pāris tūkstošus latu. Cerams, ka divu, trīs nedēļu laikā ceļu atjaunos. Iedzīvotāji var braukt pa apkārtceļu, bet arī šobrīd slēgtais ir vajadzīgs. Brauktuve ir pārplūdusi, tāpēc vispirms no tās jānovada ūdens," stāsta Liepnas pagasta padomes priekšsēdētājs Laimonis Sīpols.
Liepnas pagastā pašvaldībai līdzekļus nāksies tērēt arī, lai salabotu aizsprostu pār Liepnas upi. Turpat ir peldvieta, un pagasta iedzīvotāji aizsprostu izmantoja kā gājēju pāreju. Upē ielaistais plosts pirms pāris dienām aizsprostoja ūdens ceļu, tā rezultātā pacēlās ūdens līmenis. Līdz ar to upīte ieguva jaunu tecējumu apkārt aizsprostam un izskaloja bedri. "Tiklīdz ūdens līmenis upē samazināsies, aizsprostu salabosim," apgalvo L.Sīpols.
Alūksnes 15.ceļu pārvaldes darbu vadītājs Andris Kļaviņš norāda, ka arī valsts ceļu posmu atjaunošanai būs vajadzīgi neparedzēti izdevumi.
"Alūksne - Zaiceva un Zaiceva - Putrovka, tāpat Beja - Liepna ceļa posmam ir uzvestas šķembas. Pēc tam vajadzēs atjaunot ceļa segumu vismaz 50 līdz 60 metru garumā, jo tas ir aizskalots. Caurtekas nespēj novadīt tik daudz ūdens, tāpēc tas applūdina ceļu un apkārtējās pļavas," pauž A.Kļaviņš.
"Kudupīti lietus ir satrakojis. Ūdenī ir zemnieka sētais sinepju lauks. Pie Punkuļu tilta ir applūduši kartupeļu lauki, kur izvērsusies Pededze. Pagasta iedzīvotāji rok grāvjus, lai novadītu lietus ūdeni no dārziem," vēsta Pededzes pagasta padomes priekšsēdētāja Inta Ņikitina.
Viņa atceras, ka arī septiņdesmitajos gados Kudupīte un Pededze vasarā izgājusi no krastiem. Visi cer, ka lietus pārstās, bet jaunas gāzes bija arī pēdējās dienās. Tiesa, nelija ilgstoši. Jūlija pirmajā dekādē nokrišņu daudzums krietni pārsniedzis normu - nolijuši 48 milimetri uz kvadrātmetru. Vislietainākais bija 11.jūlijs, kad Alūksnes meteoroloģiskās stacijas apkārtnē nolija 35,5 milimetri uz kvadrātmetru.

Citu datumu laikraksti

 • Nedēļu bez autotransporta

  Kopš ES valstīs uzsākta tradīcija ik gadu organizēt Eiropas mobilitātes nedēļu, krietni mainījusies cilvēku attieksme pret piesārņojumu, kuru ikdienā...

 • Vai tu esi ES eksperts

  1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents?1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents? a) Romano Prodi; b) Žaks Delors; c) Martijs Ahtisāri; d) Žaks...

 • Komisija grib redzēt tīrāku Eiropu

  Jaunākajā Eiropas Vides aģentūras ziņojumā secināts, ka lielākajās Eiropas pilsētās mirušo 60 tūkstošu iedzīvotāju nāves cēlonis ir ilgtermiņa gaisa...

 • Kam nevajadzētu augt dārzā?

  Ražo trīs veidu sēklas. Viena no uzmācīgākajām nezālēm ir baltā balanda, kas atšķirībā no nātrēm ravētājiem ir tīkamāka, bet, ļaujot tai sasēties,...

 • Pasmaidi!

  Draiskās spēles. Spēle "Modinātājs". Pieci cilvēki sarunā dienas gaitā visur iet kopā. Viens no viņiem ir modinātājs, kurš jebkurā vietā pilsētā...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Atpūtas pasākumi. 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes rajona Jaungulbenes pilī notiks "Pils svētki".Atpūtas pasākumi 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes...