Neturiet aizdegtu sveci zem pūra!

Alūksnes sākumskolas kristīgās klases solos sēž bērni un pieaugušie. Uz katra sola aizdegta svece. Skolotāja Aina Albertiņa jautā, kādas krāsas, lieluma un formas sveces ir vispiemērotākās dažādiem svečturiem.

Alūksnes sākumskolas kristīgās klases solos sēž bērni un pieaugušie. Uz katra sola aizdegta svece. Skolotāja Aina Albertiņa jautā, kādas krāsas, lieluma un formas sveces ir vispiemērotākās dažādiem svečturiem.
Un "skolēni" nekavējoties izsaka savas domas. Toties pilnīgs klusums valda telpā, kad luterāņu draudzes mācītājs Atis Grīnbergs runā par dvēseles gaismu, kas ir daudz spožāka nekā sveču liesmas. Tās atmirdz acīs, kas, šķiet, lūkojas sevī.
Februāris ir sveču mēnesis, tāpēc sabiedriskās organizācijas "Saulstariņi" bērni un vecāki kopā ar saviem draugiem - Alūksnes sākumskolas kristīgās klases audzēkņiem - un pilsētas bērnu bibliotēkas darbiniecēm tikās pasākumā "Gaisma manā dvēselē".
Luterāņu baznīcai nav izteiktu Sveču dienas tradīciju, tomēr šajā dienā sprediķī piemin Jēzus Kristus gaismu un sveces, kas to simbolizē. Katoļu baznīca svin Sveču dienu, ko mēdz dēvēt arī par Kunga prezentācijas svētkiem. "Tā nav prezentācija, kur dzer šampanieti un ēd ikru maizītes. Tā bija diena, kad 12 gadu vecumu sasnieguši jūdu puikas kļuva par vīriem, apliecinot bauslības izpratni un gatavību tos pildīt," skaidro mācītājs. Viņš lasa rindas no Mateja Evaņģēlija. Tajās teikts, lai aizdegtu sveci neviens neliek zem pūra, bet lukturī. Lai spīd visiem, kas ir namā! Tāpat lai spīd katra cilvēka dvēseles gaisma, ko rada labi darbi un domas.
"Katrs sev priekšā var redzēt aizdegtu sveci. Tomēr no savas vietas klasē neviens neredz visas sveces. Bet, ja paceļam tās augstāk, tad gaismas ir vairāk. Tāpēc Dievs saka, lai neliek sveci zem pūra. Ja visi tās paslēptu, tad apkārt būtu gandrīz tumšs. Lai gaisma varētu izplatīties, tā ir jāpaceļ pēc iespējas augstāk. Tāpat ir ar Dieva gaismu. Ja kristīgajās nodarbībās vai tuvāko cilvēku mīlestībā un rūpēs esam ieraudzījuši, cik silta un jauka ir šī gaisma, tad varam to censties paturēt tikai sev. Bet varam šo gaismu kā sveci ielikt lukturī, lai tā spīdētu visiem," akcentē A.Grīnbergs. Ja kāds apgalvo, ka viņš tic Dievam, tad tam ir jābūt redzamam viņa labajos darbos. Tad tas savu gaismu dāvās citiem. Sveču liesmas var salīdzināt ar cilvēku lūgšanām, kas ceļas pret debesīm. Mūsu ticība ir gaismas ticība, sveces liesma pavada mūs no šūpuļa līdz kapam.
Katrs pasākuma dalībnieks zīmēja sveci vai vairākas un par tām savā priekā dalījās ar visiem. Bērnu kristīgās izglītības apvienības dāvanās, kas bija atsūtītas "Saulstariņu" bērniem, viņi dalījās ar Alūksnes vidusskolas 3.b, sākumskolas kristīgās klases un Jaunlaicenes pamatskolas audzēkņiem, kas ir organizācijas draugi. "Dāvanās ir grāmatas no "Papardes zieda", ko vecākie bērni varēs lasīt paši, bet jaunākie - kopā ar vecākiem. Ir arī brošūra "Vislielākā dāvana", kas stāsta par Dieva mīlestību. Tāpat bērni saņēma higiēnas piederumus, rotaļlietas un konfektes," norāda "Saulstariņu" vadītāja Māra Podkalne. Akciju sabiedrība "Dobele" dāvāja dažādu krāsu un formu sveces, ko izmantoja šajā pasākumā.
Bērni un vecāki nosūtīja pateicības vēstuli dāvinātājiem.

Citu datumu laikraksti

  • Samazinās individuālā darba veicēju skaits

    Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā darba veicēji, no kuriem gandrīz puse savu darbību veic Alūksnē.Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā...

  • Apstiprina pagasta padomes budžetu

    Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs 287 023 lati, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn.Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs...

  • Palīdz maznodrošinātām ģimenēm

    Šajā gadā pirmā ģimene saņēmusi vienreizēju finansiālu palīdzību no Zviedrijas sabiedriskās organizācijas “Bridge Builder Latvia - Sundsvall”.Šajā...