No ēkas jumta krītošs sniegs sabojā divas automašīnas

Alūksnē no veikala jumta krītošs sniegs apskādējis stāvvietā novietotās divas vieglās automašīnas “Audi”. Rajona policijas pārvaldes atbildīgais par sadarbību ar presi Gints Upenieks stāsta, ka informācija par notikušo saņemta 3.decembrī.

Alūksnē no veikala jumta krītošs sniegs apskādējis stāvvietā novietotās divas vieglās automašīnas "Audi".
Rajona policijas pārvaldes atbildīgais par sadarbību ar presi Gints Upenieks stāsta, ka informācija par notikušo saņemta 3.decembrī. No SIA "Valdis" veikala jumta (Latgales ielā) krītošais sniegs sabojājis stāvvietā novietoto automašīnu pārsegumus. "Automašīnu īpašnieki par notikušo informējuši policiju, lai varētu saņemt apdrošināšanas naudu," saka G.Upenieks.
Ēkas saimnieku policija par notikušo nesodīs, jo sniegs no jumta noslīdējis pāri tā aizsargvairogam. Notikušais izskaidrojams ar straujo gaisa temperatūras maiņu, kad salu nomainīja atkusnis, lija lietus. Automašīnu īpašniekiem ir tiesības vērsties tiesā ar civilprasību un piedzīt no ēkas saimnieka materiālo zaudējumu. Visticamāk, viņi to nedarīs, jo saņems apdrošināšanas naudu.
Alūksnes pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons informē, ka viņam par šo atgadījumu nav informācijas. Taču viņš atzīst, ka Alūksnē ir problēmas ar kūstošo sniegu, kas, krītot no jumta, var apdraudēt iedzīvotājus un transporta līdzekļus. Policija kontrolē situāciju, aizrāda ēku īpašniekiem. Pašvaldības noteikumi paredz, ka namu saimniekus var sodīt ar naudas sodu no 5 līdz 50 latiem. Šogad šāds soda mērs nav piemērots.
Pērn no kāda nama jumta Pils ielā, kur atrodas grāmatnīca, garāmgājējam uzkrita sniegs. Vairākkārt runāts ar ēkas saimnieku, ka jumtam jāuzliek aizsargvairogs, taču tas nav izdarīts.
"Gar šo namu ir intensīva gājēju kustība," piebilst A.Tomsons. Ziemā un pavasarī Alūksnē esot problēmas ar vienu un to pašu ēku saimniekiem, kas nenodrošina, lai sniegs no jumtiem neapdraudētu gājējus un automašīnas.

Citu datumu laikraksti

  • Bērnības atmiņas

    “Putenis bija tik pamatīgs, ka ceļu uz skolu nevarēja redzēt, ar varenu spēku sniegs sitās acīs. Ar kājām sataustot iepriekš iemīto taciņu, kas veda...

  • Vecumdienas vēlas piepildīt ar mīlestību

    Trapeniete Mirdza Arkliņa nākamgad janvārī atzīmēs 78 gadu jubileju. Ilgajos mūža gados piedzīvots ne mazums skaistu un grūtu brīžu, iepazīti dažādi...

  • Eglīti var cirst bez speciālas atļaujas

    Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts mežos, jo Ziemassvētki nav iedomājami bez zaļā un smaržīgā skuju koka.Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts...