Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Ilzenes skolu vēstures

Par Ilzenes skolu pirmssākumiem varam runāt jau kopš 17.gadsimta beigām.

Par Ilzenes skolu pirmssākumiem varam runāt jau kopš 17.gadsimta beigām, kad Alūksnes mācītājs, pirmās Bībeles tulkotājs Ensts Gliks savā konsistorijas ziņojumā par skolu dibināšanu pieminējis to, ka Zeltiņu skolā, kura uzcelta 1683.gadā, mācīsies arī bērni no Ilzenes un Kalncempjiem.
Kopš 1823.gada Ilzenes bērni varēja mācīties Dukulienā - Zeltiņu draudzes skolā, kas atradās uz Ilzenes - Zeltiņu pagasta robežām. Pirmo skolu Ilzenes pagastā uzcēla 1869.gadā Ontu pusmuižā. Pirmais skolotājs - Otto Taube.
1872.gadā pagasta valde nopirka Čonku ciemu un uz tās zemes uzcēla skolu, bet veco, kuras telpas bija ļoti mazas un šauras, pārdeva Ilzenes muižas īpašniekam baronam Kampenhauzenam. Par skolas pārzini strādāja Pēteris Dzirkalis.
Tā kā skolēnu skaits ar katru gadu pieauga, tad skola kļuva par šauru un higiēniski nepiemērotu.
Tāpēc 1903.gadā Čonkās tika uzcelta jauna skolas ēka. To cēla vietējie celtnieki bez kaut kāda projekta. Ķieģeļus pieveda no Trapenes pagasta Seveļu ķieģeļcepļa. Līdzekļus skolas būvei deva pagasta pašvaldība. Darbus veica vienā vasarā.
Toreiz skolai bija 1,5 stāvs, divas klašu telpas, virtuve kopā ar ēdamzāli, divas internāta telpas un divi dzīvokļi skolotājiem. 1906.gadā par skolas pārzini sāka strādāt Aleksandrs Grīnbergs.
Sešklasīgā pamatskola pastāvēja no 1922. - 1944.gadam. 1944.gada rudenī pēc vācu okupantu sakāves skola tupina darbu kā nepilnā vidusskola (septiņas klases).
Šajā gadā par skolas direktoru sāk strādāt Arvīds Pētersons, kurš skolā nostrādā 43 gadus - 33 no tiem kā skolas direktors un desmit kā skolotājs.
Plašāka telpu pārkārtošana notika pēc 1945.gada. Tad tika iekārtotas piecas klašu telpas, pionieru istaba, darbnīca un dažas internāta telpas Tabaku mājā, jo skolēnu skaits pieauga līdz 128.
Ar 1946./47.gadu skola tiek pārdēvēta par septiņu klašu pamatskolu, bet no 1948./49.gada par Ilzenes septiņgadīgo skolu.
1961.gadā skolu reorganizēja par pamatskolu (četras klases). Iemesls - mazais skolēnu skaits. Tajā laikā tika likvidētas daudzas mazās skolas, bet Ilzenes (Čonku) skola netika slēgta, jo tam nepiekrita ne vecāki, ne skolas kolektīvs.
1961./62.mācību gadā par skolotājiem palika strādāt skolas pārzinis Arvīds Pētersons un skolotāji Antonija Ziņģe un Skaidrīte Kazaine.
Amata nosaukums - skolas pārzinis, saglabājās līdz 1964.gadam, tad - skolas direktors. Šajā amatā turpina strādāt Arvīds Pētersons. 1977.gadā viņš aiziet pensijā, paliekot par skolotāju. par direktori sāk strādāt ilggadējā skolotāja Skaidrīte Kazaine, bet no 1985.gada Jolanta Kazaine (Žīgure).
1987.gada 4.novembrī Ilzenes pagasta centrā durvis ver jaunā Ilzenes bērnudārzskola. Par šo vēsturisko notikumu liecina uzņemtā videofilma.
Darbu jaunajā skolā sāk direktore Sandra Šimkeviča (Holste), skolotāji Antra Paegle, Baiba Jēģere, Gints Alvaters, Jolanta Kazaine.
1991./92.mācību gadā par skolotāju sāk strādāt Olīvija Jēģere (Žvīgure), kas no 1992.gada līdz šim laikam turpina darbu kā skolas direktore. Ar 1992.gada 1.janvāri skola iegūst jaunu nosaukumu - Ilzenes sākumskola. Skolā mācās 27 bērni. 1992./93.mācību gadā tiek atvērta 5. un 6.klase un skola kļūst par pamatskolu. Skola turpina augt, līdz 1996./97.mācību gadā skola sagaida savu pirmo izlaidumu. Skolēnu skaits pieaudzis līdz 69. Darbojas divas pirmsskolas grupas, kurās strādā Laila Boka un Ārija Vērse.
1997.gada 7.novembrī Ilzenes pamatskola (jaunā skola) svin 10 gadu jubileju, uz kuru tiek aicināti arī visi Čonku skolas absolventi. Par šiem vēsturiskajiem notikumiem stāsta videofilma.
Jaunās skolas ēkai šogad apritēja tieši tikpat gadu, cik šā gada absolventiem - 16. No bērnudārzskolas izaugusi par pamatskolu, sagaidījusi septīto izlaidumu ar sev raksturīgajām tradīcijām.
Desmit skolotāji ir arī Ilzenes skolas absolventi: Jolanta Kazaine, Marika Līdaka (1995. - 2000.), Agita Līdumniece, Santa Melece, Anna Salmiņa, Inese Žīgure, Rota Salmiņa, Skaidrīte Kazaine, Laila Boka un Ārija Vērse.
Mūsdienu skola piedāvā daudzveidīgas interešu programmas: darbojas teātra un teātra sporta pulciņi, koris, ansamblis un vokālā grupa "Lamatas", sporta pulciņš, jaunsargi, floristikas pulciņš. Ir datorklase ar interneta pieslēgumu. Tiek izdota skolas avīze.
Katru gadu skolēni veiksmīgi piedalās rajona mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī ārpusklases pasākumos - skatuves runas konkursā "Zvirbulis", mazo muzikālo kolektīvu konkursā "Do, re, mi", teātra un dziesmu svētkos, Glika dienās, mazie dziedātāji - konkursā "Cālis" un citos.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi.3. Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi. Visur viens un tas pats - vardes, puķes, zivis, nokrišņi. - Es...

 • Polijas pilsētas - tuvas, bet svešas

  Polija nav ekskursantu un tūristu iecienītākajos atpūtas braucienu maršrutos. Parasti tie traucas šai valstij cauri uz Slovākiju ar Augstajiem...

 • Zemnieku zupa

  Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti, 1 vidējs gurķis, 80 grami zemnieku gaļas.Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti,...

 • Policija informē

  Malienas pagastā 21.jūlijā kūts bēniņos aizdegās salmi -viens kvadrātmetrs. Policija noskaidroja, ka notikušajā vainojamas bērnu rotaļas.Malienas...

 • Motosportisti gatavojas Latvijas čempionāta noslēgumam

  Motokluba "Ape" sportisti gatavojas Latvijas čempionāta izšķirošajām sacīkstēm, kas notiks šīs nedēļas nogalē - 26. un 27. jūlijā Limbažos, Lielezera...

 • Uzvar minifutbola čempionātā

  Ziemeļaustrumu futbola līgas minifutbola čempionāta ceturto kārtu veiksmīgi aizvadījusi Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona komanda, kas Viļakā...

 • Nākotnes nauda jeb Dalība 2.pensiju līmenī

  Lai gan masu medijos ir bijis šķietami daudz informācijas par dalību 2.pensiju līmenī, ir cilvēki, kas nav tai pievērsuši uzmanību, it kā tas viņus...

 • Aicina uz teātra svētkiem Dikļos

  Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina Dikļu pagasts Valmieras rajonā.Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina...

 • Vārds un tā īpašnieks ietekmē viens otru

  Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena.Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena. Ar tās palīdzību iespējams noteikt cilvēkam piemērotāko profesiju,...