No konkursa atgriežas ar godalgu

Šomēnes sporta dejotāji veclaiceniete Kristīne Laizāne un jaunlaicenietis Uvis Ausējs sarīkojumu deju konkursā “Rudens valsis” Ludzā hobby klasē ierindojās 3.vietā.

Šomēnes sporta dejotāji veclaiceniete Kristīne Laizāne un jaunlaicenietis Uvis Ausējs sarīkojumu deju konkursā "Rudens valsis" Ludzā hobby klasē ierindojās 3.vietā.
"Konkurence bija liela. Darījām visu, ko varējām. Mums bija jādejo sešas dejas. Izredzes bija mazas, taču finālā bijām patīkami pārsteigti," laikrakstam stāsta Kristīne Laizāne.
Kristīne apgalvo, ka šis nav pirmais panākums konkursos. Saņemti diplomi arī par iegūto 1.vietu. Kristīne mācās Veclaicenes pamatskolas 8.klasē, bet Uvis ir Alūksnes ģimnāzijas 11.klases audzēknis. Divas reizes nedēļā viņiem Alūksnē ir mēģinājumi pie skolotājas Ilzes Līviņas.
"Kristīne un Uvis ir perspektīvs pāris. Uzcītīgi audzēkņi. Paldies viņu vecākiem par atbalstu! Kristīnei nav viegli izbraukāt uz mēģinājumiem no Veclaicenes uz Alūksni, vajadzīga uzņēmība," uzsver I.Līviņa.
Kristīne ar dejošanu sākusi aizrauties, kad mācījusies mazajās klasēs. "Mamma mani aizveda mācīties dejot uz Jaunlaiceni, jau pirmajā reizē iepatikās. Mainījās partneri, man nebija, ar ko dejot. Kluba vadītāja pirms diviem gadiem man ieteica braukt uz mēģinājumiem Alūksnē un dejot vienā pārī ar Uvi, tā arī mēs sākām dejot," stāsta viņa.
U.Ausējs dejo jau astoto gadu. "Likās interesanti, domāju, ka jāpamēģina sporta dejas. Pirms tam biju dejojis tautiskās dejas," atceras Uvis.
Gan Kristīne, gan Uvis arī nākotni vēlas saistīt ar dejošanu. Kristīne vēlas pēc ģimnāzijas absolvēšanas mācīties koledžā par deju skolotāju. Arī Uvis cer studijas apvienot ar dejošanu. "Grūti būtu iedomāties savu dzīvi bez dejas. Varbūt varēšu ņemt privātstundas un iegūt deju skolotāja sertifikātu," atklāj viņš.
Uvis uzskata, ka ir ieguvējs, jo prot dejot, tas palīdzējis kopt ritma izjūtu.
"Daža meitene pat neprot valsi dejot. Diskotēkās vai citā pasākumā problēmu ar dejošanu nav," uzsver Uvis. Viņam patīk piedalīties dažādos konkursos, jo tad var pārliecināties par savām spējām, analizēt kļūdas, novērtēt citus. "Labāk ir kārtīgi sagatavoties vienam konkursam, nekā braukt uz visiem pēc kārtas," ir pārliecināts Uvis.
Kristīne un Uvis uzskata, ka abiem laimējies atrast otru dejotāju. "Man patīk ar Uvi dejot. Mums ir draudzīgas attiecības," saka viņa. Uvis bilst, ka viņam bijušas vairākas deju partneres, taču beidzot atradis īsto.
"Parasti meitenēm apnika un gribējās jaunu partneri, tāpēc man nebija, ar ko dejot. No sākuma mums ar Kristīni bija liela augumu nesaderība, tas sagādāja problēmas, taču tagad Kristīne ir izaugusi garāka," saka Uvis.
Kristīne priekšroku dod ātrām dejām, vismīļākās ir Latīņamerikas dejas - čačača, džaivs un samba. Uvis visvairāk iemīļojis standartdejas, patīk arī dažas Latīņamerikas dejas. "Skolotāja mums ir stingra, bet laba," ir vienisprātis Kristīne un Uvis.

Citu datumu laikraksti

  • Divas taisnības - viena vēsture

    Pagājušajā nedēļā bija vairāki politiski sabiedriski notikumi. Pēkšņās premjera Induļa Emša problēmas ar veselību neietekmēja Latvijas politikas...

  • Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

    Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un...

  • Rīko Rudens balli un savdabīgu loteriju

    Gandrīz 200 ilzeniešu sestdien tikās Rudens ballē, kur lustējās, saņēma pateicību no pagasta padomes un piedalījās loterijā, kurai laimestus bija...