Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No lielpilsētām gripa tuvojas provincei

Nav informācijas, vai Alūksnē cilvēki slimo ar gripu. Epidemioloģe Zita Skulte nenoliedz, ka palielinās saslimstība ar augšējo elpošanas ceļu slimībām.

Nav informācijas, vai Alūksnē cilvēki slimo ar gripu. Epidemioloģe Zita Skulte nenoliedz, ka palielinās saslimstība ar augšējo elpošanas ceļu slimībām.
"Pirmdien pieņēmu apmēram 40 pacientus un biju desmit mājas vizītēs, bet gripu nekonstatēju. Iespējams, ka pirmdienā ir lielāks slimnieku skaits. Kā būs turpmāk, to redzēsim. Saslimšanas ir dažādas, bet galvenokārt - augšējo elpošanas ceļu infekcija. Pusaudžiem ir angīna. Arī slimnīcā nav ievietoti gripas slimnieki," atzīst Alūksnes slimnīcas pediatre Inese Priedīte.
Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" vadītāja Ārija Driņina secina, ka gripa tuvojas. Grupās ir gandrīz par divdesmit bērniem mazāk kā līdz šim.
"Tiesa, nav neviena, kam ārstu izziņās būtu atzīta gripa. Dodam bērniem ķiplokus, sulas, svaigus dārzeņus un vitamīnus, lai palielinātu organisma pretošanās spējas," norāda Ā.Driņina.
Profilaksei var būt izšķiroša nozīme, jo visā valstī tikai divi procenti iedzīvotāju ir vakcinējušies pret gripu. Pieaugušie ir potējušies vairāk, bet bērni ir mazāk pasargāti. Sabiedrības veselības aģentūras preses sekretāre Ieva Lasmane informē, ka sevišķi strauji palielinās bērnu saslimšana, tādēļ samazinās skolu un bērnudārzu apmeklējums. Šī iemesla dēļ speciālisti iesaka ierobežot pasākumu rīkošanu un ik rītu veikt bērnu veselības pārbaudes.
Kas nav potējušies pret gripu, tiem vajadzētu pēc iespējas mazāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku. Būtiski ir regulāri vēdināt telpas, pēc iespējas vairāk uzturā lietot šķidrumu - zāļu tējas, augļu sulas un minerālūdeni. Ēdienkartē ieteicams iekļaut produktus, kas palīdz organismam cīnīties ar vīrusiem un saglabāt veselību. Šīs vielas ir svaigos kāpostos, ķiplokos, lociņos un citrusaugļos.
Eiropas Komisija aizliedza putnu gaļas un olu eksportu un importu Nīderlandē, jo šajā valstī plosās lipīga putnu infekcija. Tomēr maz ticams, ka šī putnu gripa var radīt veselības problēmas cilvēkiem.

Citu datumu laikraksti

  • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

    Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

  • Aicina fotografēt

    Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

  • Atbild jurists

    - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...