No “Strautiņiem” izbēg divi pusaudži

Alsviķu pagastā sestdien no nepilngadīgo mācibu un pāraudzināšanas iestādes “Strautiņi” izbēguši divi pusaudži.

Alsviķu pagastā sestdien no nepilngadīgo mācibu un pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" izbēguši divi pusaudži. Pirmdien viņi savus sabristos, slapjos apavus pametuši kādas daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā Trapenes pagastā, kur pārāvuši sausas kurpes, tās nozogot.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes atbildīgais par sadarbību ar presi Gints Upenieks informē, ka "Strautiņu" zēni, kas ir 14 un 15 gadus veci Ogres iedzīvotāji, atpazīti pēc pamestajiem slapjajiem apaviem, taču paši puikas nav redzēti, jo devušies tālāk.
"Visticamāk, puikas no "Strautiņiem" bēguši caur mežu. Viņu mērķis parasti ir nokļūt uz Pleskavas šosejas, lai dotos uz Rīgas pusi," saka G.Upenieks.
Nepilngadīgo mācību un pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" direktors Jurijs Jevdokimovs informē, ka vienam no aizbēgušajiem puikām draud saukšana pie kriminālatbildības par Alūksnē pastrādātām zādzībām. "Viņš jau aizbēdzis no "Strautiņiem" ceturto reizi. Brīvībā zadzis," saka J.Jevdokimovs.
Viņš klāsta, ka pašlaik "Strautiņos" uzturas aptuveni 60 zēni no 11 līdz 18 gadu vecumam, kas uz šejieni par pieļautajiem likumpārkāpumiem ar tiesas lēmumu nosūtīti no visas Latvijas. Daļa audzēkņu par labu uzvedību šobrīd palaisti brīvdienās uz mājām. Iestāde "Strautiņi" izveidot 1996.gadā. Sākotnēji tajā uzturējās tikai 11 līdz 16 gadus veci zēni. Taču pērnā gada nogalē "Strautiņiem" pievienoti Pilcenes likvidētās līdzīgās iestādes puiši - no 16 līdz 18 gadiem.

Citu datumu laikraksti

  • Iepazīstas ar draudzes darbu Vācijā

    Alūksniete Santa Stopniece atvaļinājumu pavadīja Vācijā, viesojoties pie Villihas evaņģēliskās Emmaus draudzes locekļiem. Viņa atzīst, ka ir...

  • Pagastā izvieto informatīvās norādes

    Mārkalnes pagastā šonedēļ izliek informatīvās norādes, kas apzīmēs pagasta iestāžu un nozīmīgāko objektu - arheoloģijas pieminekļu, senkapu,...

  • Aicina pieteikties tirgotājus

    Pasaules čempionāta ūdens motosportā rīkotāji aicina pārtikas tirdzniecības uzņēmumus, kas 17. un 18.jūlijā vēlas tirgoties sacensību norises laikā,...