Nolemj būt Alūksnes novadā

Dienā, kad Latvija ar Krieviju parakstīja robežlīgumu, Ziemeru pagasta padomes sēdē pieņēma ne mazāk vēsturisku lēmumu – par iekļaušanos topošajā Alūksnes novadā.

Dienā, kad Latvija ar Krieviju parakstīja robežlīgumu, Ziemeru pagasta padomes sēdē pieņēma ne mazāk vēsturisku lēmumu – par iekļaušanos topošajā Alūksnes novadā.
"Deputāti atbalsta šādu lēmumu, jo nesaskata citu iespēju, turklāt valsts politika ir vērsta uz lielu novadu veidošanu. Diemžēl pašlaik neviens nevar pateikt, kā tiks veidots un noteikts novada pašvaldību finansējuma sadalījums. Turklāt mēs, visi pagasti, kas grib iekļauties Alūksnes novadā, saņem līdzekļus no Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda. Ja šo summu mums turpmāk neieskaitīs, tad trūks līdzekļu elementārām vajadzībām. Pagasta padomes sēdē noteicām Ziemeru pašvaldības prioritāros virzienus, kurus vēlētos redzēt saglabātus, kad būsim Alūksnes novadā. Tie ir izglītībā, kultūrā, sociālajā aprūpē, komunālajā saimniecībā un citās jomās. Manuprāt, ir jābūt kaut kādai garantijai tām pašvaldībām, kas iekļausies novadā, ka arī viņu vajadzības tiks uzklausītas un ņemtas vērā," stāsta Ziemeru pagasta padomes priekšsēdētāja Valda Zeltiņa.
Viņa uzsver, ka Ziemeru pašvaldība bija pirmā, kas piekrita iekļauties Alūksnes novadā. "Arī pagasta iedzīvotāji ir izteikuši savu viedokli par novadu veidošanu – jāatzīst, ka viņiem viedokļi dalās, jo visus biedē neziņa. Uzskatu, ka pierobežas pagastiem, kas robežojas ar Alūksnes pilsētu, jebkurā variantā ir jābūt vienā novadā," vērtē V.Zeltiņa.
Sēdē izskatīja arī iedzīvotāju iesniegumus, runāja par komunālo maksājumu un nekustamā īpašuma nodokļu parādniekiem. "Veicām grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumus par sociālajiem pabalstiem. Vienai saimniecībai tika samazināta zemes izpirkuma maksa. Tika izveidota arī darba grupa Ziemeru pagasta svētku pasākumam, kas būs 26.maijā," saka V.Zeltiņa.

Citu datumu laikraksti

  • Copes kalendārs

    6. – 7.aprīlis Sliktas copes dienas. Vislabāk šajās dienās makšķerēt upēs – gan lielās, gan mazās.6. – 7.aprīlis Sliktas copes dienas. Vislabāk...

  • Receptes

    Makšķernieka zivju konservi. Nepieciešams: 1,5 kilogrami zivju (asari, līdakas vai raudas), pieci lieli sīpoli, glāze rīsu, glāze eļļas, trīs...

  • Ziemerietis bebru medībām gatavojas kā karam

    Beigusies bebru medību sezona, kas bija noteikta līdz 31.martam. Ziemeru mednieks Imants Auseklis katru sezonu nomedī 10 – 12 bebrus. Tas nozīmē, ka...