Nometnē atdzīvina Zīļuka tēlu

Alūksnes bērnu un jauniešu centrā šonedēļ notiek nometne “Neparastie piedzīvojumi kopā ar Zīļuku”.

Alūksnes bērnu un jauniešu centrā šonedēļ notiek nometne "Neparastie piedzīvojumi kopā ar Zīļuku". Nodarbības pedagogu Ivetas Kronbergas, Sandras Ģēģeres un Antras Līdaciņas vadībā ik dienas notiek no pulksten desmitiem rītā līdz pieciem pēcpusdienā.
Alūksnes pilsētas domes atbalstītajā dienas nometnē šogad piedalās 31 bērns vecumā no astoņiem līdz divpadsmit gadiem. "Nometnes ideja aizgūta no Margaritas Stārastes radītā varoņa Zīļuka, kurš ir zinātkārs, aktīvs un neatlaidīgs. Nometnes mērķis ir atdzīvināt Zīļuka tēlu un izdzīvot jaunus piedzīvojumus gluži kā pasakā," stāsta nometnes vadītāja Iveta Rutka.
"Pirmajā dienā bērni veidoja Zīļuka aplikācijas, kā arī zīmēja Latvijas populārāko mūziķu portretus, ko iesniegs projektam "Bildes 2005" un piedalīsies labāko portretu konkursā.
Nedēļas laikā apgleznojām T-kreklus, viesojāmies lietišķās mākslas studijā "Kalme" un ugunsdzēsēju depo, lai tiktos ar glābšanas un ugunsdzēsības dienesta darbiniekiem, devāmies pie biškopja Jāņa Strakšas, kā arī pie zobu higiēnistes Ilzes Stradiņas, jo Zīļuks pēc medus un saldumu ēšanas nedrīkst aizmirst rūpēties par zobiem," stāsta nometnes vadītāja.
Vakar nometnes dalībnieki no dažādiem materiāliem veidoja galvassegas. Pēc tam katrs savu mākslas darbu demonstrēja Zīļuka galvassegu parādē. Šodien bērniem paredzēts pārgājiens "Glika vārds Alūksnē", kas veltīts tulkotāja, pedagoga un vācu mācītāja Ernsta Glika personības iepazīšanai. Katru dienu notiek arī muzikālas aktivitātes, ko vada skolotāja Antra Līdaciņa.
Šodien nometnes dalībnieki iecerējuši Zīļuku arī iestādīt.
"Pēc lielās pasaules apzināšanas Zīļuka uzdevums ir atrast piemērotu vietu un izaugt par lielu un varenu ozolu," par ideju stāsta Iveta Rutka.
Nometnes noslēguma balle būs rīt, 10.jūlijā, kad sapulcēsies bērni ar vecākiem un atcerēsies piedzīvoto kopā ar pasaku tēlu Zīļuku.
***
Vasaras nometnes
- Šonedēļ Veclaicenes pagastā pie Raipala ezera jau piekto gadu notika Alūksnes pilsētas domes finansētā piedzīvojumu nometne "Pēdas", ko vadīja Eva Kliesta. Tajā piedalījās 80 dalībnieki - bērni no Alūksnes un Jaunlaicenes pagasta.
- Jau trešo gadu Latvijas mūzikas skolu audzēkņi var piedalīties nometnē "Vītolēni", kas šovasar notiks Gaujienas pagastā no 17. līdz 23.jūlijam. Nometnes laikā no 180 dalībniekiem tiks izveidots koris un simfoniskais orķestris, kuru sniegumu varēs dzirdēt "Vītolēnu" noslēguma koncertā 22.jūlijā pulksten 19.00. Nometnes vadītāja būs Ilze Rožkalne.
- Alūksnes pilsētas domes atbalstītā nometne "Ceļš" notiks no 25.jūlija līdz 3.augustam, tās vadītāja būs Eva Kliesta. "Ceļš" ir turpinājums pagājušā gada pārgājienam gar jūras krastu, šogad desmit dienu laikā plānots doties gar jūras krastu un sasniegt Ventspili.

Citu datumu laikraksti