Nometnē laiku pavada jautri un lietderīgi

Nometne “Vidzemnieki” notika Ainažos no 26. līdz 30.jūnijam.

Nometne "Vidzemnieki" notika Ainažos no 26. līdz 30.jūnijam. Ar Alūksnes pilsētas domes atbalstu Alūksnes puses jaunieši varēja iepazīt šo mazo Vidzemes pilsētiņu, kuras nosaukums tiek tulkots kā vientuļš, kluss nostūris, bet kurai ir senas tradīcijas un daudz kas tāds, kā nav citur Vidzemē.
Tā ir sena lībiešu dzīvesvieta, rakstos minēta 1564.gadā, vieta, kur 1864.gadā Krišjānis Valdemārs nodibināja pirmo latviešu jūrskolu, vieta, kura 19.gadsimta beigās Krievijā ieņēma 3.vietu pēc pierakstīto kuģu skaita, vieta, kur kopš 1019. gada būvēti burinieki un kuģi, un ar kuriem veikti un īstenoti dažādi jūras varoņdarbi, vieta, no kuras sākās reģionālās attīstības projekts "Ziemeļu stīga". Jaunieši bija sajūsmināti un reizē neizpratnē par to, kā tajos senajos laikos, kad nebija tādas tehnikas kā mūsdienās, bet tikai roku darbs ar zirgu palīdzību varēja izveidot akmeņaino Ziemeļu molu uz Latvijas - Igaunijas robežas. Visi priecājās par skaistajiem saulrietiem jūras dzelmē pie horizonta.
Ainažnieki lepojas arī ar savas puses brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbu, iegūtajām atzinībām. Jaunieši varēja izmēģināt arī ugunsdzēsēju seno tehniku.
Tika apmeklēts 1998. gadā atklātais piemiņas akmens "Baltā saule", kas veltīts K.Valdemāram. Netālu no Ainažiem, pastaigājoties pa jūras piekrasti, varēja vērot krāšņāko sarkanā smilšakmens atsegumu jūras piekrastē Latvijā, kurš ir 200 metru garš un līdz pat četrus metrus augsts ar grotām un alām.
Ceļā uz Ainažiem jaunieši apskatīja Cēsu pilsdrupas un Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa pieminekli Limbažos. Nometnes dalībnieki bija apmetušies Ainažu pamatskolā, kura atrodas apmēram 200 metru no jūras, tāpēc katru brīvo brīdi varēja izmantot peldoties un atpūšoties pie jūras. Jauniešiem bija trīs līdz četras nodarbības dienā.
Nometnes noslēgumā jaunieši rīkoja prezentāciju par iegūto nometnē.
Apkopojot pašu nometnes jauniešu domas, izskanēja vairākas atziņas.
"Cerams, ka šādu nometņu turpmāk būs vairāk, jo tiešām šis laiks tika pavadīts jautri un lietderīgi."
"Laiks paskrēja nemanāmi ātri, un mājās negribējās braukt..."
"Varēja šī nometne turpināties vēl tikpat ilgi."
"Ļoti jauki pavadīts laiks, interesanti notikumi, uzzināts daudz kas jauns, iepazītas jaukas vietas, cita vide un cilvēki."
"Pamaz laika. Vēl nebija viss īsti sācies, kad jau beidzās, bet kopumā tika daudz padarīts un bija arī laba atpūta."
"Esmu bez vārdiem. Super! Vēlētos vēlreiz atkārtot."
Nometnē piedalījās 16 līdz 18 gadu veci jaunieši, kuri mācās Alūksnes vidusskolā un ģimnāzijā. Īpašs paldies Alūksnes pilsētas domei par finansiālu atbalstu, Limbažu ugunsdrošības uzraudzības galvenajam speciālistam J.Pētersonam, Sabiedrības veselības aģentūras Valmieras filiāles ārstei Z.Krišteinei, Ainažu pamatskolas direktorei Sandrai Kukai un visiem skolas darbiniekiem, kuri strādāja nometnes laikā, Ainažu pilsētas domes priekšsēdētājam Ojāram Zvejniekam, Limbažu ārstei Ilonai Balodei, "Vidlatauto" direktoram Ervīnam Strickim un šoferim Viesturam Vanagam.

Citu datumu laikraksti

  • Piepilda jaunības dienu sapni

    Gaujienieti Mirdzu Bērziņu 2001.gada vasarā piemeklēja liela nelaime - izcēlās ugunsgrēks mājā, kurā viņa dzīvoja, tomēr viņai pietika uzņēmības sākt...

  • Patukšie naudas maki

    Šobrīd dzīvojam savdabīgā tropu klimatā. Nepastāvīgie laika apstākļi sagādā problēmas ne tikai atpūtniekiem, bet arī lauksaimniekiem.Šobrīd dzīvojam...

  • Valsts prezidenta balvas izcīņā iegūst sudraba medaļu

    Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā arī Alūksnes vieglatlētiem bija labi rezultāti.Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā...