Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nometne “Saulessvece” bērnus sildīs līdz nākamajai vasarai

Alūksnes rajona bērni ar īpašām vajadzībām, kā arī bērni no maznodrošinātām ģimenēm atgriezušies no nometnes Aizkraukles rajona "Mežezerā".

Alūksnes rajona bērni ar īpašām vajadzībām, kā arī bērni no maznodrošinātām ģimenēm atgriezušies no nometnes Aizkraukles rajona "Mežezerā".
To viņiem pirmo reizi organizēja Bērnu fonds, kas sadarbībā ar uzņēmumu "Rīgas piensaimnieks" rīkoja akciju "Uzdāvini vasaru ar "Kārumu"!". Tās laikā vāca līdzekļus nometņu rīkošanai. Par tajā pavadīto nedēļu stāsta dienasgrāmata, kur ir tikai labas atsauksmes.
"Vieta tālu no mājām bija izraudzīta tāpēc, lai bērni būtu neierastā vidē. Tur ir tuvu ezers, mežs, kā arī piemēroti sadzīves apstākļi. Par tajā pavadītajām divām nedēļām ir tikai labas atsauksmes. Nometnē bija labs pedagogu kolektīvs, kas veidoja vienotu komandu, tāpēc darbs bija labi organizēts. Tajā daudz palīdzēja Alūksnes rajona padome," vērtē Latvijas Bērnu fonda Alūksnes nodaļas vadītāja Inese Mollere.
Nometnes vadītāja Lolita Vanaga atzīst, ka pats vērtīgākais guvums ir bērnu savstarpējā saskarsme, prasme iejusties citā vidē bez vecāku palīdzības. Tas bija pārbaudījums arī audzinātājiem.
"Man nebija pieredzes darbā ar bērniem, kam ir īpašas vajadzības. Ir liels prieks, ka nevienam nebija veselības sarežģījumu vai traumu. Katru dienu divas trīs reizes varēja peldēties, sauļoties un baudīt masāžu," klāsta L. Vanaga.
Bērni mācās ticēt un izzināt
Nometnes dalībnieki bija ekskursijā uz Aglonas baziliku. Starp viņiem bija tādi, kas nekad nav bijuši baznīcā. Ekskursanti bija arī pie Latgales keramiķa Leontīna Cīruļa, kas ir izgatavojis Latvijā lielāko svečturi. Viņš vadīja keramikas veidošanas nodarbību un dāvināja svilpavniekus.
Līvānu stikla rūpnīcā bērni bija pārsteigti par izstrādājumu daudzveidību un krāsainību. Otra ekskursija bija uz Koknesi, kur Daugava satek ar Pērsi, Lielvārdes koka pili un eksotisko putnu dārzu. Tur iegādājās jūras cūciņu Džimiju, ko aizveda mājās.
"Sadraudzējāmies ar vardarbībā cietušajiem bērniem no Rīgas. Viņiem bija nometne "Dardedze". Spēlējām indiāņu bolu, kur rezultāts bija neizšķirts," atceras L.Vanaga.
Domā par integrāciju sabiedrībā
Zviedrijas sabiedriskās organizācijas "Tiltu cēlāji" dalībniece Anna Īdlunda bija audzinātāju palīdze nometnē. Viņa studē, lai iegūtu kvalifikāciju darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām.
"Zviedrijā ir pašsaprotami, ka pret šiem bērniem izturas tāpat kā pret veselajiem. Latvijā viņi ir paslēpti no sabiedrības, bet tas ir laika jautājums - gan jau arī te cilvēki sapratīs, ka viņi ir tādi paši, bet tikai īpašāki," salīdzina Anna. Viņa domā, ka vajadzētu rīkot kopējas nometnes, lai bērni ar īpašām vajadzībām integrētos sabiedrībā.
Pateicas par sponsoru atbalstu
Noslēguma sarīkojumam bērni paši gatavoja priekšnesumus. Tajā bija pārsteiguma balvas, ko sagādāja Alūksnes Lauvu klubs un SIA "Aldators" īpašnieks Ainis Stapkēvičs. Atmiņai no "Saulessveces" viņiem paliks fotoalbums ar visu dalībnieku fotogrāfiju un pateicība.
Dāvanas bija sarūpējis arī Bērnu fonds, zviedru sabiedrība "Tiltu cēlāji", bet SIA "Tedi Pļuš" rotaļlietas sagādāja īpašu prieku. "Visu nometnes laiku bērni baudīja akciju sabiedrības "Valmieras piens" sponsorētos sierus un "Spilvas" ievārījumus, kas visiem garšoja launagā. Zemnieku saimniecība "Gosupji" nodrošināja ar jogurtu "Jogijs", ko viņi ne tikai ēda, bet arī attēloja zīmējumos," stāsta I.Mollere.
Akciju sabiedrības "Gutta" sulas noderēja balvām un arī ekskursiju laikā, jo karstajās dienās tās spēja veldzēt. Roberts Zeltiņš no Malienas dāvāja bērniem mārsila un raudenes tēju, kas bērniem ir veselīgas.
Visu 16 Latvijas Bērnu fonda organizēto nometņu dalībnieki tiksies 23. un 24.augustā "Mežezerā", kad būs ""Eirovīzija Pļaviņās". Tam gatavo priekšnesumu - dziesmu.

Citu datumu laikraksti

 • Klients un viņa taisnība

  Patērētāju tiesību aizsardzība Latvijā ir viena no tām jomām, kurā jau tagad ES likumdošana darbojas gandrīz pilnā apjomā, tādēļ nebūs jāpiemēro...

 • ES patērētāji kļūs informētāki

  Jums liekas, ka kļūstat resnāks? Jums liekas, ka ikdienā lietotā pārtika nevis nodrošina veselīgu uzturu, bet gan padara jūs grūtsirdīgākus?...

 • Patēriņa džungļos

  Jau ilgāku laiku Rietumu sabiedrībā dominē patēriņa kultūra, jo tieši patēriņš dažādās izpausmes formās kļuvis par vienu no sabiedrības attīstības...

 • Tauriņam pa pēdām

  Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi.3. Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi. Visur viens un tas pats - vardes, puķes, zivis, nokrišņi. - Es...

 • Polijas pilsētas - tuvas, bet svešas

  Polija nav ekskursantu un tūristu iecienītākajos atpūtas braucienu maršrutos. Parasti tie traucas šai valstij cauri uz Slovākiju ar Augstajiem...

 • Zemnieku zupa

  Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti, 1 vidējs gurķis, 80 grami zemnieku gaļas.Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti,...