Nometnes laikā bērni uzkopj Jāņkalniņu

Alūksnē virs sociālās palīdzības centra ēkas jau devīto gadu pēc kārtas plīvo mazturīgo bērnu vasaras darba un atpūtas nometnes karogs. Šogad nometnē piedalās 50 bērni, lai gan gribētāju ir bijis vairāk.

Alūksnē virs sociālās palīdzības centra ēkas jau devīto gadu pēc kārtas plīvo mazturīgo bērnu vasaras darba un atpūtas nometnes karogs. Šogad nometnē piedalās 50 bērni, lai gan gribētāju ir bijis vairāk.
Bērni ir sadalīti divās jaukta vecuma grupās, kas dara dažādus darbus. Tāpat kā katru gadu, arī šogad bērni trīs dienas darbojas psiholoģijas centrā un divas dienas - bibliotēkā. Kā tradīcija ir arī Jāņkalniņa teritorijas sakopšana.
"Ja bērni paši uzkopj, tad postīšana vairs nenotiek," uzskata nometnes vadītāja Dzintra Bičevska. Bērniem ir iespēja arī kopīgi doties peldēties parkā vai pie glābējiem.
"Bērni ļoti gaidīja šo nometni, jautāja, vai nometne un audzinātāji būs tie paši," saka audzinātāja Daila Leimane.
Ir svarīgi arī tas, ka nometnes dalībniekus pabaro. Bērni šogad pusdienas ēd "Altiņā". Viņi ir priecīgi arī par iespēju skolas laikā saņemt brīvpusdienas.
Nometnes audzinātājas ir D.Leimane un Gunita Girbe, kas šogad sociālajā centrā ir praksē, par audzinātājas palīgiem šogad strādā Elīna Zilava un Lauris Priede.
"Parasti bērni ir ļoti čakli, sirsnīgi un atsaucīgi. Nekad nekādu konfliktu nav bijis, un viņi labprāt grib strādāt," atzīst audzinātāja Daila. Ļoti daudziem bērniem vasarā nav ko darīt, tad viņi klaiņo, bet nu šiem bērniem ir ko ik vasaru gaidīt - savu nometni!
Divu nometnes dalībnieku mamma Roze Davlačina, atzīst, ka šāda nometne bērniem ir ļoti vajadzīga. "Bērni vasarā vismaz kaut ko dara, nevis tikai pagalmā skraida un strādā blēņas. Un arī man darbā ir mierīgāk, jo zinu, ka bērni ir drošībā," atzīst viņa.
Kad ir labi strādāts, ir arī laba samaksa. Kā katru gadu skolēni būs nopelnījuši brīvpusdienas visam gadam. Pēc labi padarīta darba ir arī atpūta, šogad tā būs ekskursija uz Latgali.
Nometni finansē Alūksnes pilsētas dome, Somijas vēstniecība Latvijā un Valsts nodarbinātības dienests.

Citu datumu laikraksti